Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Утилізація неякісних лікарських засобів

Утилізація неякісних лікарських засобів

Назва:
Утилізація неякісних лікарських засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,13 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
План

1. Загальні положення стосовно утилізації та знищення відходів лікарських засобів.

2. Особливості утилізації та знищення відходів лікарських засобів, які надходять на територію України і визнані в установленому порядку гуманітарною допомогою.

3. Особливості утилізації та знищення відходів лікарських засобів, до складу яких входять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори.

4. Використана література.

Загальні положення стосовно утилізації та знищення відходів лікарських засобів.

До відходів лікарських засобів належать:

- лікарські засоби, для яких закінчився термін придатності (за даними, зазначеними в сертифікаті якості та на упаковці виробника відповідної серії лікарського засобу);

- неякісні лікарські засоби, які вилучені з обігу;

- лікарські засоби, які зазнали механічного, хімічного, фізичного, біологічного або іншого впливу, що унеможливлює їх подальше використання;

- незареєстровані лікарські засоби, крім випадків, передбачених чинним законодав-ством України;

- лікарські засоби, щодо яких виявлені раніше невідомі небезпечні властивості, зафіксована серйозна побічна реакція або серйозне побічне явище;

- фальсифіковані лікарські засоби.

Неякісними вважають ліки, термін придатності яких закінчився або які не можуть засто-совані за своїм призначенням у зв’язку з тим, що не задовольняють вимоги АНД. Фальсифікованими (підробленими) є лікарські засоби, які вироблені іншим виробником, ніж заявлені в реєстраційному посвідчені, навмисно неправильно промарковані щодо ідентичності та назви виробника. Фальсифікованими можуть бути як оригінальні, так і відтворені препарати; вони можуть містити інгредієнти у відповідному або невідповідному складі, можуть бути без діючих речовин, з недостатньою їх кількістю або в підробленій упаковці.

Відходи лікарських засобів не підлягають переробці з метою приведення їх у відповідні- сть до вимог аналітично - нормативної документації.

Відходи лікарських засобів вилучаються з обігу шляхом їх повернення суб’єкту господа-рювання (постачальнику або виробнику), зазначеному в рішенні або приписів органів державного контролю лікарських засобів про вилучення лікарського засобу з обігу. Суб’єкт господарювання, який відповідно до рішення про вилучення лікарського засобу з обігу отримує відходи лікарських засобів, здійснює операції з їх утилізації або знищення за власний рахунок.

Відходи лікарських засобів можуть бути утилізовані шляхом використання як вторинних матеріалів чи енергетичних ресурсів у власній установі або передані для знищення до іншої установи, якій чинним законодавством дозволено здійснення операцій щодо переробки, утилізації, знищення або знешкодження вилученої з обігу неякісної або небезпечної продукції. Знищення – це механічна, фізико-хімічна, біологічна або інша обробка та розміщення (захоронення) продукції або її залишкових компонентів у спеціально визначених місцях.

Порядок проведення, вибір методу знищення лікарських засобів визначаються у відповідності до вимог, передбачених державними санітарними нормами, з урахуванням їх небезпечності для здоров’я населення та навколишнього середовища. Знищення здійснюєть-ся після визначення класу небезпеки.

Для знищення неякісних лікарських засобів застосовують такі методи:

- інкапсуляція (перетворення в моноліт неякісних лікарських засобів у замкнутому об’ємі за допомогою в’яжучих речовин);

- інертизація (перетворення в моноліт неякісних лікарських засобів за допомогою в’яжучих речовин з наступним подрібненням та розосередженням);

- термічні методи (високотемпературне спалювання, піроліз);

- хімічна нейтралізація;

- автоклавування (для препаратів, що містять живі клітини та спори мікроорганізмів);

- метод розведення водою та злив до комунального колектора (може бути застосований для малотоксичних відходів рідких лікарських засобів).

Факт знищення відходів лікарських засобів оформляється актом, який у двотижневий строк направляється до органу державного контролю лікарських засобів, за рішенням якого лікарський засіб було вилучено з обігу.

Лікарські засоби, що належать до отруйних речовин, у т. ч. продукти біотехнології та біо-логічні агенти (вакцини, сироватки), антибіотики, знищуються у спеціально відведених місцях чи на об’єктах утилізації відходів за умови дотримання санітарних норм і наявності дозволу органів державної санітарно-епідеміологічної служби а також з дозволу Міністер- васт охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України за погодженням з МОЗ України, Держнаглядохоронпраці, Міністерством транспорту і сполучень і Міністерством внутрішніх справ України.

Особливості утилізації та знищення відходів лікарських засобів, які надходять на територію України і визнані в установленому порядку гуманітарною допомогою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Утилізація неякісних лікарських засобів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок