Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Штучне вигодовування

Штучне вигодовування

Назва:
Штучне вигодовування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,75 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Штучне вигодовування - це вимушений засіб годування, коли всі спроби годувати грудьми виявилися безрезультатними.

Штучне вигодовування:

• Перешкоджає встановленню емоційного зв'язку між вами і малюком.

• Сприяє частим захворюванням дитини: діарейним, респіраторним, інфекційним.

• Є фактором виникнення алергічних реакцій та захворювань (екзема, бронхіальна астма).

• Збільшує ризик розвитку хронічних захворювань органів травлення, щелепних, стоматологічних та ортопедичних порушень.

• Сприяє появі в майбутньому ожиріння, цукрового діабету, атеросклерозу в дитини.

• Породжує труднощі в навчанні, вихованні, інтелектуальному розвитку маляти.

• Збільшує ризик виникнення у вас ускладнень післяпологового періоду, сприяє швидшому відновленню здатності завагітніти.

• Підвищує ризик розвитку пухлин молочної залози, яєчників.

Перехід дітей на штучне вигодовування має бути суворо зумовлений і здійснюватися під контролем педіатра. Причинами для штучного вигодовування, особливо для новонароджених (від народження до 28 днів) і грудних дітей віком до 4-5 місяців життя, можуть бути повна відсутність у матері молока або протипоказання до природного вигодовування за медичними показами (тимчасовими чи постійними) з боку матері або дитини. Таких протипоказань небагато і вони добре відомі лікарям.

Особливо небажаним є штучне вигодовування в перші 3-4 місяці, так як цей найбільш незрілий період життя дитини вважається "критичним" для збереження її здоров'я, а грудне молоко матері допомагає малятам, навіть недоношеним чи тим, що народилися хворими, подолати недуги і труднощі цього періоду.

Тому, з метою відстрочки раннього чи занадто форсованого переведення на штучне вигодовування, ми рекомендуємо не відмовляти дитині в грудному молоці, якщо у вас воно є хоча б у дуже малій кількості. А у випадку повної відсутності у вас молока, можна використовувати надлишки грудного молока інших матерів (після його кип'ятіння). Від розведень коров'ячого молока до сучасних адаптованих молочних сумішей

Майже півтора століття пройшло відтоді, коли медики почали замислюватися, яким чином застосовувати молоко домашніх тварин для вигодовування малюків, які залишися без грудного молока. Коров'яче молоко спочатку розводили просто водою, потім почали готувати А, Б, В - суміші з відварами круп і додаванням цукру, а пізніше вершків. Для полегшення перетравлювання чужорідного білка коров'ячого молока пробували додавати в суміші травні ферменти, соляну або лимонну кислоту. Починаючи з 40-х років ХХ століття, в дитячу дієтику широко ввійшли бактерійно-ферментовані кисломолочні суміші - кефір, ацидофільне молоко тощо, але й вони не змогли повністю вирішити цю складну проблему. І тільки в міру подальшого розширення наукових знань у галузі фізіології розвитку дитини і її харчування, а також із появою нових сучасних методів аналізу та технологій харчової промисловості, були створені суміші, максимально наближені за складом всіх харчових компонентів і ряду властивостей до грудного молока. У чому різниця між жіночим і коров'ячим молоком?

Не дарма народна мудрість говорить: "Жіноче молоко створила природа для дитини, а коров'яче - для теляти". Між цими двома видами молока існують великі відмінності за складом усіх поживних речовин: у коров'ячому молоці в 3 рази більше білка і майже в стільки ж разів - мінеральних солей за рахунок надмірної кількості кальцію, калію, натрію, фосфору, хлору. Разом із тим, у ньому мало вуглеводів (молочного цукру - лактози), найважливіших незамінних жирних кислот і цілої низки вітамінів (А, D, Е, С), а також дуже важливої сірковмісної амінокислоти - таурину, заліза та інших необхідних компонентів. Воно також не містить властивих жіночому молоку біологічно активних і захисних факторів.

Тому в малюків під час штучного вигодовування "непідготовленим" коров'ячим молоком або звичайними сумішами, в зв'язку з надлишком одних і нестачею інших харчових компонентів, виникають несприятливі зміни в обмінних процесах і порушується їх розвиток. Вони проявляються в формі хронічних розладів харчування: гіпотрофії або паратрофії, хвороб вітамінної недостатності, рахіту, анемії, а також інших недуг, пов'язаних із порушеннями захисних сил дитячого організму. Як змінюють склад коров'ячого молока для адаптованих молочних сумішей

Еталоном поживної цінності й збалансованості всіх харчових речовин для адаптованих молочних сумішей є жіноче молоко.

Для адаптації, тобто наближення складу коров'ячого молока до жіночого, необхідно модифікувати всі складові його харчові компоненті: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні солі й деякі мікроелементи. Це здійснюється за суворо визначеними технологіями на спеціалізованих підприємствах із випуску продуктів дитячого харчування при дотриманні всіх гігієнічних вимог, які ставляться до продуктів дитячого харчування. Білки

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Штучне вигодовування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок