Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Шостий місяць життя дитини

Шостий місяць життя дитини

Назва:
Шостий місяць життя дитини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,08 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Невдовзi, пiсля закiнчення цього мiсяця, ви вiдсвяткуєте перший ювiлей свого малюка - пiврiччя. Погодьтеся, наскiльки в усьому змiнилася ваша дитина з часу свого народження. I ви вже стали хорошими друзями: вiдчуваєте настрiй один одного, знаєте смаки, розумiєте, чого саме хоче малюк у певнi моменти. Фiзичний розвиток

У цьому мiсяцi життя вага дитини збiльшується на 600-650 г, або по 140 г щотижня. Якщо ж ви помiчаєте, що з мiсяця в мiсяць малюк набирає в масi надто багато, вiдкоригуйте його харчування за рахунок зменшення споживання висококалорiйних каш та збiльшення вмiсту в харчовому рацiонi овочiв та фруктiв. У протилежному випадку (малюк, скажiмо, набирає по 300-400 г в мiсяць) додайте до рацiону вершкове масло, рослинну олiю, урiзноманiтнiть овочевi пюре, пiдберiть вiдповiдно до калорiйностi iншу кашу.

Шестимiсячна дитина виростає, порiвняно з народженням, на 15-16 см. Першi зуби

В бiльшостi малят саме на шостому мiсяцi починається процес прорiзування зубiв. Пам'ятайте, що точного строку появи першого зубчика немає. В одних - це 4 мiсяцi, в iнших - 10. Цей термiн залежить i вiд спадкової схильностi, отже розпитайте батькiв, коли з'явився перший зуб у вас, чоловiка, родичiв.

Але якщо строки появи зубiв є рiзними, то їх порядок залишається у бiльшостi дiтей однаковим. Першими з'являються 2 нижнi середнi рiзцi, наступними - 4 верхнi рiзцi, а потім 2 нижні бокові різці (8 переднiх зубiв).

На прорiзування зубiв немовлята реагують задовго до їх появи - за 3-4 мiсяцi. Iнодi про появу зубiв свiдчить смоктання своєї нижньої губи або манiпулювання вухами (маля iнтенсивно смикає себе за вуха). Поясненням цього є подразнення ясен твердим зубом, що пробивається до поверхнi. Загальними ознаками прорiзування зубiв бувають пiдвищення температури тiла до 37-38 градусiв Цельсiя, вiдмова вiд їжi, почастiшання випорожнень, збiльшене видiлення слини. Однак, у разi будь-якого з цих випадкiв, треба проконсультуватися з педiатром, бо цi ж симптоми можуть бути ознаками серйозного захворювання. Полегшити процес прорiзування зубiв ви зможете, придбавши спецiальнi гумовi iграшки, якi наповнюються водою. Вода повинна бути холодною - з холодильника, але не з морозильної камери. Холод знiмає подразнення i вгамовує бiль ясен. В аптечнiй мережi є препарати, що містять мiсцевi анестезуючi речовини, якi зменшують чутливiсть ясен у мiсцi прорiзування зуба. Тож, примирiться з думкою, що спокiй у вашiй родинi порушився надовго, бо зубiв-то в малюка має з'явитись аж 20. Тому наберiться терпiння на 2-2,5 роки. Рухова активнiсть

Нiхто i нiколи не вчив малюкiв пересуватися по пiдлозi. Кожен iз них має для цього свiй, вистражданий пiсля безлiчi спроб, спосiб. А змушує їх до пересувань тiльки цiкавiсть: легше самому наблизитися до такої цiкавої шухляди, анiж мудрувати, якими звуками вас "вламати" дозволити вигребти її вмiст. Отож, цього мiсяця маля, як правило, почне плазувати. Спочатку воно буде застосовувати методику повзання "на животi", тобто буде долати такий безмежно довгий метр шляху по-пластунськи.

На шостому мiсяцi все ще тяжко плазувати класично, на колiнцях i витягнутих руках. Але деякi малюки можуть використовувати i цей спосiб. Хоча спершу завжди виходить "рачкування задом", як у ракiв. Є дiти, яким вдається пересуватися унiкальним, своїм способом - "колобком". Вони попросту перекочуються зi спини на живiт, далi знову на спину через iнший бiк - i так через усю кiмнату. Це стає улюбленим видом спорту. Не втручайтеся! Може, перед вами майбутнiй гiмнаст чи гiмнастка! Крiм того, це ж свого роду прекрасний масаж.

У кiнцi шостого мiсяця бiльшiсть малюкiв здатнi повноцiнно сидiти. "Повноцiнно" - означає сидiння з рiвною спиною i без прогинання тулуба вперед або в боки. Не намагайтеся, прочитавши це, самотужки своєю долонею вирiвнювати спинку дитини. Якщо вона залишається круглою, значить, сидiти самостiйно для маляти ще не час. Не хвилюйтеся. Допускається, що навичка сидiння може формуватися дещо пiзнiше - в 6,5-7 мiсяцiв. Якщо ж i в цьому вiцi спинка малюка залишається округлою, порадьтеся з педiатром. Причиною може бути зниження тонусу м'язiв спини, наприклад, в зв'язку із рахiтом, або ж захворюванням нервової системи. При вiдставаннi дитини в психомоторному розвитку з народження навичка сидiти також з'явиться пiзнiше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Шостий місяць життя дитини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок