Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Шлунково-кишкові кровотечі

Шлунково-кишкові кровотечі

Назва:
Шлунково-кишкові кровотечі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,10 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Гострі шлунково-кишкові кровотечі виникають при цілому ряді захворювань, які по своєму походженню і механізму розвитку відрізняються один від одного. У зв'язку з цим шлунково-кишкові кровотечі розділені на язви і неязви.

Геморрагії язв складають близько 60% всіх гострих шлунково-кишкових кровотеч. Вони носять масивний характер і їм надавалася велика увага. Проте етіологія і патогенез кровотеч язв вивчена поки що недостатньо. Механізми розвитку гастродуоденальних кровотеч тісно пов'язані з патогенезом хвороби язви шлунку і дванадцятипалої кишки і отже, повинні розглядатися спільно.

Численні клінічні і експериментальні дослідження показали, що пояснити патогенез хвороби язви унітарною теорією неможливо, оскільки у виникненні і розвитку хвороби язви беруть участь значна кількість загальних і місцевих чинників, що мають тісні зв'язки між niaie

До загальних чинників виникнення і розвитку хвороби язви слід віднести:

1) порушення нервової регуляції

2) розлади гормональних механізмів.

До місцевих чинників належать:

1) підвищення кислотно-ферментативного дії на слизисті;

2) порушення трофічних властивостей стінки шлунку і дванадцятипалої кишки;

3) стан морфологічної структури слизистих;

4) функціональні і морфологічні зміни шлунку і дванадцятипалої кишки, що виникають при дії зовнішніх причин

Значення перерахованих чинників у виникненні хвороби язви шлунку і дванадцятипалої кишки, ускладненої кровотечею, і їх патогенетическая роль неоднакові.

В даний час відомі більше ста захворювань, що викликають гострі шлунково-кишкові кровотечі. Природно, що об'єднання і систематизація їх є вельми важкою задачею. Опублікована велика кількість робіт, автори яких приводять власні класифікації гострих шлунково-кишкових кровотеч (Би. З. Розанців, 1950; В. И. Стручков і Е. В. Луцевіч, 1961; І. Н. Напалков, 1971; Finsterer, 1943, і ін.). В основу одних класифікацій встановлені патогенетические принципи, інші - об'єднують захворювання по схожих ознаках або локалізації патологічного процесу, або приводиться простий перелік захворювань, що ведуть до гострої шлунково-кишкової кровотечі. Класифікації ступеня тяжкості гострих шлунково-кишкових кровотеч відрізняються значною різноманітністю. Для визначення ступеня крововтрати автори звичайно використовували клінічні дані (забарвлення шкірних покривів і слизистих, частоту пульсу, рівень артеріального тиску) і відносні гематологічні показники, обчислювані у відсотках, одиницях, грам-відсотках (зміст еритроцитів, гемоглобіну, гематокрита і ін.), що не об'єктивно відображає ступінь геморрагії. Використовування класифікації гострих шлунково-кишкових кровотеч в клінічній практиці дозволяє поліпшити диференціальну діагностику, більш правильно визначити метод лікування і свідчення до оперативного втручання.

КЛАСИФІКАЦІЯ ГОСТРИХ ШЛУНКОВО-КИШКОВИХ КРОВОТЕЧ

Патогенетический принцип систематизації гострих шлунково-кишкових кровотеч є основним і ведучим. Це признається всіма авторами, і тому виділяють дві основні групи: геморрагії язв і неязв. В кількісному відношенні обидві ці групи є майже рівнозначними.

КРОВОТЕЧІ ЯЗВ За нашими даними, на частку гострих шлунково-кишкових кровотеч етіології язви доводиться 52,76%: з локалізацією язви в дванадцятипалій кишці - в 23,20%, в шлунку - в 19,63%, в пилородуоденальной області - в 1,08%, в області гастроэнтероанастомоза - в 1,23%, в шлунку і дванадцятипалій кишці - в 0,50%. Крім того, язви можуть розташовуватися в стравоході і дивертикулах. У інших хворих знайдені малигнизированные, перфоративные язви і пилородуоденит. Ми виділяємо хворобу язви з хронічною течією (46,34%) і гострі язви травного тракту (6,42%), які найбільш часто локалізуються в шлунку.

КРОВОТЕЧІ НЕЯЗВ гострі шлунково-кишкові кровотечі Неязв знайдені у 811 (45,78%) хворих. Вони дуже різноманітні по своєму походженню. Не дивлячись на це, їх все ж таки можна об'єднати в окремі патогенетические групи: гострі шлунково-кишкові кровотечі пухлинної етіології (16,98%), при ерозійному геморагічному гастриті (13,00%), з вен стравоходу при портальній гіпертензії (6,54%), при геморої (2,93%), ерозійні кровотечі травного тракту (1,74%), при гіпертонічній хворобі і атеросклерозі (1,29%), при дивертикулах травного тракту (0,55%), при системних захворюваннях крові (0,35%, при інфекційних захворюваннях (0,15%), при інтоксикаціях 0,1%), при механічних пошкодженнях слизистих травного тракту (0,4%) і інших більш рідкісних захворюваннях #@: — 1,75%.

Локалізація джерела кровотечі, так само як і його причина, мають важливе практичне значення при діагностиці і лікуванні гострих шлунково-кишкових кровотеч. При виборі тактики хірург вимушений надавати важливе значення не тільки походженню, але і місцю локалізації джерела кровотечі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Шлунково-кишкові кровотечі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок