Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Черепно-мозкова травма. Ушкодження плечового пояса, хребта, грудей, живота. Харчові отруєння

Черепно-мозкова травма. Ушкодження плечового пояса, хребта, грудей, живота. Харчові отруєння

Назва:
Черепно-мозкова травма. Ушкодження плечового пояса, хребта, грудей, живота. Харчові отруєння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,42 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ПЛАН

1. Черепно-мозкова травма.

2. Ушкодження плечового пояса, хребта, грудей, живота.

3. Харчові отруєння.

1. Черепно-мозкова травма супроводжується головним болем, втратою свідомості, пам'яті, чутливості, порушеннями мовного апарату, рухів кінцівок та міміки.

При пораненнях у голову насамперед повинна бути зупинена кровотеча. Кращим способом є накладення пов'язки, що притискає. Іноді кровотечу зупиняють пальцевим натисканням артерії. Часто травми голови супроводжуються ушкодженнями головного мозку, тому потерпілого не можна турбувати. Найкраще вкласти його, прикласти холодний компрес до голови, дати заспокійливі препарати і транспортувати в лікарню. При зяючій рані необхідно накласти знезаражуючу пов'язку, дати препарати, що підтримують серцеву діяльність, стежити за диханням потерпілого. Оскільки черепно-мозкова травма супроводжується блювотою, потрібно стежити, щоб не відбулося випадкове удушення потерпілого блювотними масами. Необхідно очистити порожнину рота від блювотних мас і слизу.

Хворого транспортують у положенні лежачи. Для меншого струсу йому під голову потрібно підкласти м'який валик. Якщо рана в потиличній частині, хворого укладають на бік.

Пораненого з ушкодженням щелепи, що знаходиться в непритомному стані, потрібно укласти на живіт, щоб він не захлинувся кров'ю, слиною чи запалим язиком, а під голову підкласти м'який валик. Хворого, що перебуває при пам'яті, перевозять у положенні сидячи, з незначним нахилом голови вперед.

Поранення грудної клітки також небезпечні. За її «корсетом» знаходяться життєво важливі органи: серце, аорта, легені. Ушкодження цих органів призводить до внутрішньої кровотечі та смерті. Насамперед потрібно щільно закрити рану постраждалого (лейкопластиром, щільною прогумованою тканиною, клейонкою, накладених за типом стискуючої пов'язки), щоб у неї не потрапляло повітря і не відбулося зміщення внутрішніх органів. Потерпілого транспортують у напівсидячому положенні.

2. Перелом хребта — найтяжча травма, що часто спричиняє подальше припинення рухової діяльності потерпілого. Таку травму одержують при падінні з висоти, при автокатастрофі, завалюванні вантажем й ін. Перелом хребта супроводжується паралічем кінцівок. Хворого категорично забороняється піднімати, саджати, ставити на ноги. Його укладають на тверду рівну поверхню, транспортують також на твердих носилках. При ушкодженні шийних хребців потерпілому фіксують і голову. Перекладати на носилки повинні 3—4 особи, щоб менше завдавати болю потерпілому.

При переломі кісток тазу хворого укладають на рівну поверхню з зігнутими в колінах ногами, під коліна потрібно підкласти тугий валик заввишки 30 см. Потерпілого краще зафіксувати бинтами чи ременями, щоб підчас перенесення він не зрушувався з носилок.

При переломі ребер накладають тугу пов'язку на грудну клітку. При відсутності бинта використовують будь-яку щільну і досить об'ємну тканину. Для зменшення болю й придушення кашлю потерпілому дають знеболюючі препарати. Транспортують його в положенні сидячи.

При переломі ключиці спостерігається нерухомість руки з боку травмованої частини. Необхідно зафіксувати руку косинковою чи бинтовою пов'язкою. В усіх випадках проводяться протишокові заходи.

При пораненнях у живіт, навіть, здавалося б незначних, потрібно втручання хірургів. Ушкодження органів черевної порожнини спричиняє, як правило, такі ускладнення, як внутрішня кровотеча і гнійне запалення черевної порожнини.

Насамперед необхідно обробити рану потерпілому за загальними правилами надання першої допомоги. Якщо отримане поранення такого типу, коли випадають органи черевної порожнини, їх ні в якому разі не можна вставляти назад. Таку рану закривають асептичною (знезаражуючою} пов'язкою. Спочатку потрібно обробити шкіру навколо рани, а потім накласти стерильну марлю на органи, що випали, зверху і навколо органів — товстий шар вати, і закрити все це циркулярною бинтовою пов'язкою (щільною тканиною). При наданні першої допомоги обов'язково потрібно провести протишоковий захід: дати знеболюючі, снодійні, заспокійливі й тонізуючі серцево-судинну систему пре-парати, забезпечити постраждалого теплом (укрити, обкласти грілками). При відсутності знеболюючих і заспокійливих препаратів потерпілому можна дати випити небагато спирту чи горілки (про це потрібно буде обов'язково попередити співробітників «швидкої допомоги»). Необхідно запам'ятати, що при ушкодженні черевної стінки і внутрішніх органів у протишокових заходах забороняється потерпілому давати їжу, питво і ліки, що вживаються через рот! Пораненого варто терміново транспортувати в лікарню. Під час перевезення хворий повинен знаходитися в положенні напівлежачи з зігнутими в колінах ногами.

3. Харчові отруєння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Черепно-мозкова травма. Ушкодження плечового пояса, хребта, грудей, живота. Харчові отруєння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок