Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хронічна ниркова недостатність (ХНН) у дітей та дорослих

Хронічна ниркова недостатність (ХНН) у дітей та дорослих

Назва:
Хронічна ниркова недостатність (ХНН) у дітей та дорослих
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
163,17 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Причинами ХНН у дітей є (в порядку зменшення статистичної ваги): мікробно-запальні захворювання нирок на тлі аномалій розвитку сечовивідної системи та обструктивних уропатій, гломерулопатії (імунокомплексні, фокальний сегментарний гломерулосклероз, IgA нефропатія, синдром Альпорта), тубулопатії. У дорослих: діабетична нефропатія, гіпертонічна хвороба (гіперактивність симпатичної системи), гломерулонефрит. Критерії діагнозу: втрата гомеостатичних функцій нирок на тлі ниркового захворювання протягом більше ніж 3 місяці - зниження клубочкової фільтрації, відносної густини (осмоляльності), підвищення концентрації креатиніну, сечовини, калію, фосфору, магнію, алюмінію сироватки крові, зниження кальцію крові, порушення кислотно-лужної рівноваги (метаболічний ацидоз), розвиток анемії, гіпертензії.

Про наявність ХНН, згідно до Європейських рекомендацій по гемодіалізу, свідчить креатинінемія 150 ммоль/л та вище у чоловіків і 120 ммоль/л та вище у жінок, що відповідає рівню клубочкової фільтрації 50 мл/хв. Нижче наведені класифікації.

Класифікація ХНН у дорослих, затверджена наказом МОЗ України №65/462 від 30.09.03.

Хронічна ниркова недостатність характеризується одночасним підвищенням сечовини та креатиніну. Ізольоване підвищення сечовини може спостерігатись за наявності підвищеного катаболізму, кровотечах гастроінтестинального тракту, прийомі хворим кортикостероїдів, захворюваннях печінки. Однобічне підвищення креатиніну може бути при гіперактивності симпатичної системи, за умов призначення цефалоспоринів та бісептолу. Основні клінічні синдроми представлені: 1) з боку серцево-судинної системи: гіпертензія, перикардит, кардіоміопатія; 2) з боку нервової системи: поліневрит, слабкість рухів, інсомнія, тремор, порушення пам'яті, зниження уваги та як крайні прояви - ступор і кома; 3) з боку гастроінтестинального тракту: анорексія, нудота, блювота, гастрит, язва, панкреатит; 4) з боку гематологічної системи: анемія, кровоточивість; 5) з боку ендокринної системи: затримка росту, інсулінорезистентність, імпотенція, інфертильність; 6) з боку імунної системи: схильність до інфекцій, пухлиноутворення, зниження активності фагоцитозу; 7) скелетні аномалії. Слід відзначити, що лікування порушеної функції нирок показано вже з рівня клубочкової фільтрації менше 60 мл/хв., що відповідає рівню креатиніну 140 ммоль/л для чоловіків та 105 ммоль/л для жінок. Лікування ХНН проводиться згідно 10 основних рекомендацій:

стабілізація кров'яного тиску

блокада ренін-ангіотензинової системи

обмеження прийому білку

ліквідація анемії

контроль фосфорно-кальцієвого обміну

контроль рівня бікарбонатів, гомоцистеїну

контроль стану серцево-судинної системи

спостереження за збереженням вен

імунізація

поради хворому що до стилю життя

контроль росту та фізичного розвитку (для дітей)

Стабілізація кров'яного тиску передбачає застосування ІАПФ з подвійним механізмом виведення (фозиноприл, моексиприл, квадроприл), АРА, бета-блокаторів та антагоністів кальцію, що не погіршують нирковий кровотік (целіпролол, карведилол, небілет) і кальцієвих блокаторів (дилтіазем), блокаторів центральних імідазолінових рецепторів (моксонідін), вазодилятаторів прямої дії, тіазидових діуретиків при креатиніні до 0,22 ммоль/л або петльових діуретиків за наявності креатиніну більше 0,22 ммоль/л. У більшості випадків монотерапія гіпертензії не проводиться. Цільовим тиском для хворих на ХНН, що не отримують діаліз, є

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Хронічна ниркова недостатність (ХНН) у дітей та дорослих

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок