Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Холецистит

Холецистит

Назва:
Холецистит
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,63 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Холецистит - запалення жовчного міхура. В даний час зустрічається термін більш широкого значення - “ангиохолецистит”, бо ізольоване запалення жовчного міхура зустрічається рідко, оскільки жовчний міхур, жовчні шляхи, протоки міхура і загального печінкового, а також жовчні ходи усередині печінки складають частину єдиної системи організму.

Наявність жовчного каміння в міхурі - найчастіша причина цього захворювання; крім того, застій жовчі, дискинетические порушення жовчного апарату, шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи, підвищена функція вегетативного відділу нервової системи, гострі гепатити, аліментарні чинники, інфекційні захворювання і лямблії також можуть бути причиною холециститу. Інфекція проникає висхідним, гематогенним і лимфогенним шляхами. В розвитку захворювання грають роль і кишечник, і печінка (через комірну вену), а також жовчний міхур і підшлункова залоза (через лімфатичні шляхи).

Гострий холецистит має гострий початок, характеризується болем в області правого підребер'я і підкладкової області з іррадіацією в праве плече, лопатку, підвищується температура (при гнійному - гектического типу), нудота і блювота обтяжують стан. Мова звичайно стає сухою. при пальпації - хворобливість в області правого підребер'я, іноді контурируется жовчний міхур і край печінки. В аналізах крові визначається нейтрофилез, в дуоденальному вмісті знаходять домішку лейкоцитів, слизу і кліток епітелію.

Гострий ангиохолит- запалення внутрішньопечінкових жовчних ходів. Характеризується менш гострими болями в області печінки, иррадиирующими в праву половину спини і праву руку, збільшенням печінки в розмірах, хворобливістю її при пальпації в області правого підребер'я. В дуоденальному вмісті визначається велика кількість лейкоцитів, слизу і кліток епітелію, особливо в порції С. Объективно іноді наголошується иктеричность шкірних покривів, склер і м'якого неба. Підвищена РОЕ, лейкоцитоз і загальна реакція організму більш виражена, ніж при гострому холециститі. Це захворювання найбільш часто служить причиною ураження печінки - інтерстиціального гепатиту з подальшим цирозом її. Крім того, може викликати утворення абсцесу печінки. Холецистит і ангиохолит нерідко ускладнюються панкреатитом.

Хронічний холецистит виникає в результаті невилікуваного гострого холециститу або унаслідок наявності в міхурі жовчного каміння. Болі в області печінки при ньому тупого, більш постійного характеру, іноді переростають гострі. При пальпації і перкуссии - хворобливість в області правого підребер'я, особливо в підкладковій області, в точці жовчного міхура, пука і кута правої лопатки. Жовчний міхур не контурируется. Жовтяниця відсутня. В дуоденальному вмісті в порції У виявляється велика кількість лейкоцитів, слизу і кліток епітелію.

При хронічному холециститі часто виникають диспепсичні симптоми, замок, що чергує з поносом, ахилия і порушення з боку підшлункової залози, виражений неврастенічний синдром - безсоння і дратівливість.

Профілактика цих захворювань включає заходи, направлені проти застою жовчі в міхурі, проти різних порушень з боку шлунково-кишкового тракту, ліквідації осередків інфекції і ін.

Як профілактичний засіб настій з лікарських рослин може казать велику послугу людям, схильним до даних захворювань, може оберегти від переходу гострого процесу в хронічний, а при хронічному холециститі - в гепатит і цироз печінки. Особливо показано лікування настоями з трав хронічного холециститу, бо вони сприяють вимиванню піску і дрібного каміння, а завдяки наявності рослин антиспазматичної дії знімають спазми жовчного міхура і проток, не допускають їх закупорки, не дають утворитися застою жовчі. Крім того, рослини антимікробної і протизапальної дії оберігають всю систему від проникнення інфекції. Настій з трав, вживаний регулярно, знімає порушення діяльності шлунково-кишкового тракту, усуває замок.

Якщо захворювання поєднується з ахилией, то кращий лікувальний ефект досягається призначенням, окрім сбора № 209, сбора № 207 (в порядку чергування), який ми застосовуємо при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Цим ми можемо усунути недолік соляної кислоти при шлунковій ахилии, при якій не відбувається знешкодження шлунковим соком мікробів, і запобігти проникненню їх у верхній відділ кишечника і в жовчні шляхи. Крім того. настоєм сбора № 207 ми можемо впливати і на підшлункову залозу і усунути цей порочний круг проникнення інфекції в жовчні протоки і міхур.

Дискінезія жовчних шляхів - захворювання жовчного міхура, яке частіше зустрічається у нервових суб'єктів, у людей із захворюванням шлунково-кишкового тракту, особливо при атонії і замку, а також у людей, які мають звичку приймати їжу рідко і багато. Всі ці чинники викликають розтягування міхура, переповнювання його в'язкою, густою жовчю, трудність його спорожнення і атонію. Це захворювання іноді приймають за жовчно-кам'яну хворобу, оскільки болі можуть бути дуже гострими, але характерний їх зникнення після зменшення застою жовчі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Холецистит

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок