Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хірургічний кабінет (відділення) поліклініки лікувально-діагностична робота хірургічного кабінету (відділення) поліклініки

Хірургічний кабінет (відділення) поліклініки лікувально-діагностична робота хірургічного кабінету (відділення) поліклініки

Назва:
Хірургічний кабінет (відділення) поліклініки лікувально-діагностична робота хірургічного кабінету (відділення) поліклініки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,14 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Більшість хворих з хірургічними хворобами лікуються в поліклініках та амбулаторіях. Амбулаторно-поліклінічну допомогу хворим хірургічного профілю (як з гострими, так і хронічними пошкодженнями) надають у хірургічних кабінетах та відділеннях поліклінік, а також у фельдшерських та травмопунктах.

Однак головну роль відіграють хірургічні кабінети і відділення міських та районних поліклінік. Вони будують свою роботу відповідно до діючого законодавства, що регламентує структуру і обсяг роботи.

Структура і штати хірургічних кабінетів і відділень залежать від структури поліклініки, кількості звернень за зміну (залежно від цього існують 5 категорій поліклінік — від 400 до 1200 звернень і більше), її функцій і завдань, зокрема від контингенту пацієнтів. За нормою потреби населення у поліклінічному обслуговуванні складають 12,9 звернень на рік на одного мешканця міста та 8,2 — на одного мешканця села, у тому числі 1,4 звернення до хірургічних кабінетів (відділень).

Хірургічний кабінет районної поліклініки складається з двох, рідше однієї або трьох кімнат. В одній кімнаті лікар-хірург здійснює прийом, реєстрацію та обстеження хворих, другу, сполучену з першою, використовують як перев'язочну. Якщо кабінет однокімнатний, стіл лікаря і кушетка для обстеження хворого стоять у одній половині кімнати, а перев'язочний стіл — у другій, і відокремлені вони ширмою. Якщо ж кабінет або відділення складається з трьох кімнат, середня обладнана як кабінет лікаря, де він веде прийом хворих, у двох інших, розташованих по обидва боки, обладнується перев'язочна та операційна або (рідше) дві перев'язочні — чиста та гнійна.

У великих поліклініках (міські, обласні та ін.) хірургічне відділення має чотири та більше кімнат: кабінет лікаря, дві перев'язочні (чиста та гнійна), операційна, предопераційна, а іноді також стерилізаційна. Це вже операційно-перев'язочний блок.

У хірургічному кабінеті, що сполучається з перев'язочною, розподіл хворих з чистими та гнійними ранами та процесами досягається встановленням черговості в роботі: в першу чергу перев'язують та оперують хворих з чистим ранами, у другу — з гнійними процесами. За наявності двох перев'язочних (без операційної) в чистій проводять хірургічну обробку свіжих ран, перев'язку чистих ран, а також операції плановим хворим. У тих хірургічних відділеннях, у яких є ще й операційна, планові операції, хірургічну обробку свіжих ран проводять у операційній.

Приміщення хірургічного кабінету та відділення, зокрема їх перев'язочні та операційні, за своїми конструктивними особливостями та інтер'єром повинні відповідати всім тим санітарно-гігієнічним вимогам, які пред'являються до аналогічних приміщень хірургічного стаціонару. Всі заходи із забезпечення асептичного режиму здійснюються з такою ж самою ви могливістю і такими самими засобами, як і в хірургічних відділеннях стаціонарів, зокрема в операційно-перев'язочному блоці. У кабінеті лікаря-хірурга повинна бути мінімальна кількість меблів, до того ж вони мають бути простими, твердими. Із апаратури та приладів у кімнаті лікаря повинні бути негатоскоп, апарат для вимірювання артеріального тиску, термометр, у перев'язочній — стіл для хворого, стіл для перев'язного матеріалу, шафа для розчинів та медикаментів, стіл для стерильних інстру-ментів, табуретка, підставка для полегшення підйому хворих на стіл; відро з покришкою, що відкривається ногою, для скидання у нього старих пов'язок; бікси із стерильним матеріалом та білизною, стерилізатор (якщо немає централізованої стерилізації), хірургічний інструментарій, шприци;

нерідко — наркозний апарат та засоби для наркозу і реанімаційних заходів, у тому числі протишокові розчини; антисептичні та інші лікарські речовини, зокрема анатоксин та си-роватка (гамма-глобулін) для імунізації проти правцю. У перев'язочній повинні бути, крім ламп на стелі, також переносні освітлювальні й бактерицидні лампи.

У операційній поряд із операційним столом повинні бути стіл для стерильної білизни й матеріалу, столик для інструментів, табуретки, операційний набір інструментів, шприци, кисень (централізована подача або кисневі подушки), наркозний апарат і наркотичні речовини, антисептики і дезінфікуючі розчини, знеболюючі розчини.

Операційні повинні бути забезпечені безтіньовими і бактерицидними лампами стаціонарного типу, а також переносними освітлювальними лампами.

Документація кабінету: книга для реєстрації хворих, операційний журнал, журнал обліку вакцинації, листків тимчасової непрацездатності і книга їх обліку, амбулаторні карти, журнал реєстрації профоглядів тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Хірургічний кабінет (відділення) поліклініки лікувально-діагностична робота хірургічного кабінету (відділення) поліклініки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок