Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хвороба Уїпла

Хвороба Уїпла

Назва:
Хвороба Уїпла
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,45 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Визначення. Хвороба Уїпла (інтестінальна ліподистрофія, грануломатозна ліподистрофія, мезентеріальна хілатенектазія) - рідке системне захворювання з переважним ураженням тонкої кишки, з порушенням лімфатичного дренажу, яке протікає з артралгією, діареєю, схудненням, що виникає у людей з порушенням Т-клітинного імунітету і макрофагів (А.С. Логінов, А.Н. Парфенов, 2000).

Етіологія. Причини розвитку хвороби Уїпла (ХУ) досліджені лише частково. Вірогідно, що це інфекційне захворювання, яке викликається мілкими грампозитивними мікроорганізмами, що отримали назву бацил Уїпла. На користь цього свідчить наявність при активній стадії хвороби великої кількості мілких грам-позитивних бацил в слизовій оболонці тонкої кишки і інших органах, втягнутих в патологічний процес, швидке їх зникнення паралельно з клінічним покращенням при лікуванні антибіотиками і поява знову при рецидиві захворювання. Треба думати, ще мікроорганізми є головними, але не єдиними етіологічними факторами. Недавно в якості збудника ХУ ідентифіковані грам-позитивні актиноміцети. Крім того, для розвитку хвороби необхідні додаткові сприятливі фактори,такі як дефекти в імунній системі (розлади клітинного імунітету, зокрема, взаємодія лімфоцитів і макрофагів).

Патогенез. У відповідь на інвазію мікроорганізмами в уражених органах розвиваються реактивні зміни, які в тонкій кишці призводять до порушення всмоктування нутрієнтів, а можливо, ресинтезу жирів. Крім того, настає блокада лімфатичного апарату слизової оболонки, лімфатичних судин брижі і лімфатичних вузлів тонкої кишки РАS-позитивни-ми макрофагами. Подальший транспорт нутрієнтів значно затруднений внаслідок пошкодженого дренажу тонкої кишки. Інфільтрація власного шару слизової оболонки кишки впливає на інтестінальну абсорбцію.

Класифікація згідно МКХ Х хвороба Уїпла класифікується: К 90.8 + М 14.8.

Класифікація хвороби Уїпла до кінця не розроблена. Виділяють дві стадії захворювання (D.А. Looze, 1971):

І стадія - переважають некишкові симптоми (поліартралгії, невизначені болі в животі, субфебрильна температура, бронхіт). Тривалість цієї стадії декілька років.

ІІ стадія - розвиток кахексії з подальшим прогресуванням системних проявів (панартриту, полісерозиту, спленомегалії, неврологічних дефектів).

Ускладнення.

1) кахексія;

2) бронхопневмонія;

3) інші інфекції;

4) хвороба Аддісона.

Приклад формулювання діагнозу.

Хвороба Уїпла, друга стадія, синдром порушеного всмоктування ІІ ступеня із змінами білкового обміну, вітамінною недостатністю.

Хвороба Уїпла, друга стадія, синдром порушеного всмоктування ІІІ ступеня, виражений поліартралгічний синдром.

Клініка. Найважливіші клінічні ознаки: частіше захворювання виникає у чоловіків середнього віку і починається з поліартралгічного синдрому і хронічного кашлю.

Артрит при ХУ - інтермітуючий, мігруючий, вражає великі і мілкі суглоби, не дає стійкої деформації і не має фізикальних і рентгенологічних змін суглобів.

Трахеобронхіт носить рецидивуючий характер. Лихоманка має частіше інтермітуючий характер, невисока, відмічається у половини хворих.

Потім розвивається дигестивний синдром, який починається з нечітких абдомінальних болей і проносів. Останні можуть підсилюватися поступово або гостро. Стілець 5-10 разів на день, водянистий, жирний, нерідко з домішками крові, що зв’язано з гіпопротромбінемією внаслідок порушення всмоктування вітаміну К.

Інколи відмічаються закрепи. Характерне різке здуття живота і значні болі в мезогастрії, що викликають підозру на гостру хірургічну патологію. Нерідко відмічаються нудота і блювота. Дуже характерною є анорексія, яка призводить до втрати маси тіла і аж до кахексії. Поступово з’являються ознаки білкової недостатності, гіповітамінозу, анемії, порушень мінерального обміну.

При об’єктивному дослідженні живіт збільшений в об’ємі, відмічається пальпаторна болючість в мезогастрії. В навколопупковій зоні нерідко пальпується тістоподібний, пухлиноподібний, нечітко обмежений утвір за рахунок збільшених брижевих лімфатич-них вузлів. Одночасно збільшуються периферичні лімфатичні вузли, які, як правило, неболючі, рухомі. У частини хворих збільшена селезінка, з’являються ознаки, подібні до хвороби Аддісона (артеріальна гіпотензія, гіперпігментація шкіри, схуднення, анорексія, нудота, блювота, загальна слабість).

Нерідко зустрічаються симптоми ушкодження центральної нервової системи - зниження пам’яті, міоклонія, атаксія, офтальмоплегія, ністагм, парез лицевого нерва, втрата слуху, порушення зору. Ці симптоми можуть бути як наслідок мальабсорбції, так і безпосередньо втягнення в патологічний процес наднирників і центральної нервової системи.

При ХУ нерідко розвиваються фіброзний ендокардит, міокардит, перікардит, коронарит, артеріальні емболії, полісерозит, спостерігаються різні зміни з боку шкіри (нодозна ерітема, підшкірний нодулярний ретикулоендотеліоз).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Хвороба Уїпла

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок