Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хвороба Бехтєрєва

Хвороба Бехтєрєва

Назва:
Хвороба Бехтєрєва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,14 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Хвороба Бехтерева.

Основні прояви хвороби Бехтерева - біль в спині і скутість.

Визначення

Анкилозірующий спондилоартрит, відомий також як хвороба Марі - Штрюмпеля, або хвороба Бехтерева, є хронічним прогресуючим запальним захворюванням суглобів хребта, крестцовоподвздошных, тазостегнових, плечових і, іноді, периферичних суглобів. Найбільш часто вражає молодих чоловіків другого і третього десятиріч; асоційований з антигеном гистосовместимости HLA B27.

Хвороба Бехтерева починається у молодому віці (18-30 років), переважно у чоловіків. У 20% хворих на хворобу Бехтерева спочатку вражаються периферичні суглоби, а потім хребет і крижово-клубові суглоби. Поразка периферичних суглобів спостерігається більш ніж в 35% випадків. Звичайно це крупні суглоби - плечові, тазостегнові, колінні і гомілковостопні.

Причина

Причина запальних процесів в хребті при хворобі Бехтерева точно невідома. Встановлено, проте, що дуже велику роль грають спадкові чинники і пошкодження в імунній системі. Для прояву хвороби як пусковий механізм необхідний, наприклад, тривалий запальний процес в організмі, психічний стрес. В даний час спеціальний аналіз крові знаходить наявність спадкового чинника (HLA - В27), що визначає ризик захворювання. Хвороба Бехтерева пов'язана з хронічним запаленням крижово-клубових зчленовувань і подовжніх зв'язок хребта. Тривалий аутоіммунний запальний процес приводить до обызвествлению зв'язок хребта. Запалення вражає міжхребцеві і міжреберні суглоби, а також поперечні відростки грудних хребців. Це також веде до зменшення рухливості грудної клітки і появи болів при глибокому диханні.

Основні клінічні ознаки хвороби Бехтерева:

1. Початок хвороби до 40 років.

2. Поступова поява болю і скутості.

3. Симптоми зберігаються більше 3 місяців.

4. Уранішня скутість, зникаюча при рухах і прийомі нестероїдних протизапальних засобів.

Необхідна генетична консультація. Для Хвороба Бехтерева характерна спадкова схильність.

Необхідна консультація у фахівців по лікувальній фізкультурі і фізіотерапії. Звертається увага на правильну позу під час роботи.

Звичайно призначаються нестероїдні протизапальні засоби.

Обов'язково регулярне спостереження лікаря

Хвороба Бехтерева : прогноз

для життя і працездатності сприятливий )

Патологія

Першими виникають зміни в крестцовоподвздошных суглобах. Синовіт подібний тому, що виявляється при РА, з гіперплазією синовии, накопиченням лімфоцитів, ерозіями кісток, хрящовою деструкцією, з подальшим фіброзом і кістковим анкилозом. Оссифікация фіброзних кілець міжхребетних дисків і передньої подовжньої зв'язки викликають появу на рентгенограмі «бамбукового хребта». Запальний процес в місці прикріплення сухожиль, зв'язок і капсул до кістки називається «энтезит». Спостерігають місцевий медіальний некроз кореня аорти.

Клінічні прояви

• Біль в спині і скутість вранці; біль в периферичних суглобах (особливо в тазостегнових).

• Біль в грудях, викликана поразкою грудної клітки і місць прикріплення м'язів до кісток.

• Екстраартікулярниє прояви включають гострий передній увеит приблизно у 20 % хворих, аортальну недостатність, запальні процеси в ЖКТ, дефекти провідної системи серця, амілоїдоз, двосторонній верхнедолевой пневмофиброз.

• Загальні симптоми можуть мати важку течію і характеризуються лихоманкою, анемією, стомлюваністю, схудненням.

• Синдром «кінського хвоста»: біль в сідниці або нозі; слабкість в ногах; порушення функції сфінктерів сечового міхура або прямої кишки.

• Фізичне обстеження: хворобливість при пальпації в області уражених суглобів, зниження екскурсій грудної клітки, зменшення переднього згинання в поперековому відділі хребта (тест Шобера).

Запалення суглобів хребта, або хвороба Бехтерева, вражає в основному чоловіків. Вона звичайно дає про себе знати вже в пізньому підлітковому віці. Першими ознаками її бувають нерізкі болі в крижовому відділі хребта, а також іноді в паху і в області зовнішньої сторони стегон. Дискомфортні відчуття бувають найчіткішими вранці і вночі. Сон хворого неспокійний. Вранці в спині відчувається "скутість", встати з ліжка важко. Поступово, іноді через декілька років, з'являються болі і "скутість" в області шийного, грудного і поперекового відділів хребта, при цьому вранці також відчувається дискомфорт. Нахили в сторони, вперед і назад утруднені і болезненны. Глибоке дихання, кашель і чхання також викликають болі.

Для недуги характерний прогресуюче обмеження рухливості хребта, його укорочення, а також періоди з невираженими хворобливими проявами. У гіршому разі хвороба може привести до повної знерухомленості хребта, його шийний і грудний відділи приймають різко виражену "позу прохача". В даний час за допомогою медикаментів і лікувальної фізкультури вдається запобігти нерухомості хребта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Хвороба Бехтєрєва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок