Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ЛІКАРІ НОВАТОРИ

ЛІКАРІ НОВАТОРИ

Назва:
ЛІКАРІ НОВАТОРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
237,94 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К. Заболотного

Реферат на тему:

ЛІКАРІ НОВАТОРИ
Виконала:

Перевірила:

Вінниця 2011
План
1. Вступ
2. Амбруаз Паре
3. Вільям Гарвей
4. Висновок
5. Список використаной літератури
АМБРУАЗ ПАРЕ
(1516-1590)

Протягом багатьох століть дипломовані лікарі неохоче бралися до важкої хірургічної роботи, гидливо ухиляючись від всього того, що могло б їх принизити в очах публіки, і особливо від оперативних втручань. В разі необхідності проведення "вульгарних" хірургічних втручань, лікарі цілком надавали хірургам право робити розрізи, припікання, ставити пластири, пускати кров
Дипломовані лікарі вважали нижче за свою гідність займатися подібними "брудними" справами. Проте, лікарі зобов'язані були вивчати хірургію, знання якої було їм вкрай необхідно при керівництві складною операцією, як, наприклад, трепанація черепа, ампутації, які могли спричинити небезпечну кровотечу, і, нарешті, лікарі здійснювали контроль, щоб хірург, наприклад, при видаленні кили випадково не зробив кастрацію.
Дії хірургів були обмежені і іншими заборонами, що позначалося і на їх авторитеті, і визнанні заслуг. Так, вони не мали права призначати ліки, що вживалися, а якщо хворому була потрібна операція - вирішальне слово належало лікарю. У випадках судово-медичних розтинів, дослідження поранень лікар завжди мав перевагу перед хірургом, що був в цих справах лише помічником лікаря. Лікар зобов'язаний був вести спостереження за станом інструментів, пластирів і мазей, що використовувались при оперативних втручаннях. Отже, головне лихо, від якого по-справжньому страждала хірургія, полягало в тому, що положення хірурга було набагато нижче, ніж статус лікаря. Хірурги були обурені, що присутній і нічого не зробивший лікар при операції, отримував набагато більші гонорари, ніж вони, що працювали у поті чола. На відміну від лікарів хірурги, якими були цирульники і банщики, спеціальної освіти не здобували. Переїжджаючи з міста в місто, вони здійснювали свою роботу на площах в товаристві скомо-рохів і танцюристів на канаті. Цирульникам в перші віки середньовіччя надавалося виняткове право робити кровопускання. Випущену кров вони зобов'язувалися заривати в землю, для цього в деяких містах були відведені особливі місця. Наприклад, в Парижі для кровопускання була призначена площа "крові". Постанови багатьох магістратів про заборону свиням, в ранішні години тинятися міськими вулицями мотивувалися побоюванням, що свині питимуть недбало розлиту цирульниками людську кров.
Одним з перших французьких хірургів, що здобув широку популярність і звернув увагу на положення хірургів, був Амбруаз Паре, який займає таке ж місце в історії хірургії, як Везалий в історії анатомії.
Амбруаз Паре народився в 1516 році в містечку Ловаль Майенского департаменту в сім'ї бідних селян. Ріс тихим, похмурим хлопчиком і, здавалося, інтересу ні до чого не проявляв. Волею обставин по сусідству жив цирульник Виоло, який також добре оперував тіла хворих людей, як і стриг їх волосся.Спочатку Паре вивчав хірургію у Виоло, а після досягнення 17 років продовжив в найстарішій паризькій лікарні Отель-Дье, заснованій в 651 році н.е. при монастирі. Офіційним роком створення вважається 660 рік. З XII по XVIII століття вона реконструювалася і добудовувалася, а в 1878 році, коли в Парижі проходив конгрес психіатрів і перший Міжнародний антиалкогольний конгрес, вона набула сучасного вигляду. Пройшовши в Отель-Дье дворічну школу хірургів, Паре, у віці дев'ятнадцяти років, отримує звання хірурга і вирушає добровольцем на театр військових дій.
Під час воєних дій 1536-1569 років, Паре знаходився при військах Мон-тэжо (Montejeau), потім Роана (Rohan) в якості польового хірурга. З 1552 року працював лейб-хирургом ("Chirurgien-Valet") при дворі Генріха II, Франциска II, Карла IX, Генріха III і користувався величезним впливом. Останнє знаходить своє підтвердження в драматичному епізоді, коли 24 серпня 1572 під час Варфоломеевской ночі він врятувався тільки завдяки тому, що Карл IX заховав його у своїй кімнаті, інакше як гугенота його чекала неминуча загибель.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ЛІКАРІ НОВАТОРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок