Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікарські рослини з протизапальним та противиразковим ефектом

Лікарські рослини з протизапальним та противиразковим ефектом

Назва:
Лікарські рослини з протизапальним та противиразковим ефектом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,50 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ВМУРОЛ УКРАЇНА
Соціально-економічний інститут


Кафедра фізичної реабілітації


Контрольна робота

з дисципліни: Фітотерапія.
на тему: Лікарські рослини з протизапальним та
противиразковим ефектом.
Виконала:
Перевірив:


Вінниця 2009
План

1.Красавка, беладона.
2. Капуста городня.
3. Солодка гола , гладка.
4. Ромашка лікарська, аптечна.
5. Картопля.
6. Коров’як.
Література

1.Atropa belladonna L. - Красавка, беладона
Сем. Solanaceae - Пасльонові
Багаторічна трав'яниста рослина з коротким товстим кореневищем і м'ясистим розгалуженим корінням і однорічною надземною частиною. Стебло прямостояче, заввишки до 2 (3) м, розгалужене у верхній частині.
Нижнє листя чергове, верхні розташовані попарно - один великий, другий меншого розміру; все листя яйцевидної форми, загострене, звужене до основи в черешок. Квіти пониклі, розташовані поодинці або по кілька в пазухах верхніх листків. Чашка майже дощенту пятизубчата, стійка. Віночок коричнево-фіолетовий, трубчастий, розширений до верхнього краю. Плід блискучий округлої форми соковитий чорно-фіолетового кольору ягода з численними насінням. Цвіте в травні - вересні.
Поширення. Росте по лісах і в окремих букових лісах, на вологих і багатих грунтах, у передгір'ях і в горах. Зустрічається в Південній, Середній і Західній Європі.
Сировина. Листя (Folia Belladonnae) і коріння (Radix Belladonnae).
Склад. У всій рослині містяться тропанові алкалоїди, до 1,3% - в коренях і 1,2% - у листі, головним чином атропін, меншу кількість гіосциамин, скополамин, апоатропін та ін. Крім того, містить і кумаріни (ескулетін, скополетин, умбеліферон ).
Основна дія. Спазмолітична, мідріатична.
Експериментальні та клінічні дані. Дія беладони і, зокрема, її основного алкалоїду - атропіну, детально вивчено експериментально і клінічно. У малих дозах вона блокує ефекти парасимпатичного нерва, знижує секрецію слинних, шлункових і потових залоз, заспокоює перистальтику кишок, розширює зіниці і паралізує акомодацію, прискорює серцеву діяльність. На цьому засновані спазмолітичний і болезаспокійливий ефект при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, при ниркових та печінкових кольках, наполегливому спастичному кашлі, рясній слинотечі, при нічних потовиділеннях у хворих на туберкульоз, а також для розширення зіниць в офтальмології (як мідріатік). Проведене народним цілителем Іваном Раєва лікування хвороби Паркінсона корінням беладони загальноприйнято називати "болгарським способом лікування", яке вивчений клінічно і фармакологічно і має ряд переваг перед лікуванням чистим атропіном. Рецидиви рідкісні і, якщо наступають, лікування можна повторити, хворий майже не відчуває сухості в роті , добре переносить набагато більш високі дози атропіну, ніж при застосуванні чистого атропіну; крім того, не спостерігаються побічні токсичні явища, які часто настають при лікуванні чистим атропіном. Свого часу (до створення сучасних більш ефективних ліків проти паркінсонізму) лікування Раєва було успіхом у медицині .
Спосіб застосування. Белладонна дуже отруйна рослина! У сучасній терапії використовують в основному спиртовий настій при різних спастичних станах, самостійно або в різних комбінаціях.
Болгарська метод лікування паркінсонізму за способом Івана Раєва проводять наступним чином:
Рецепт № 1 - коріння беладони.
Рецепт № 2 - медичний вугілля.
Рецепт № 3 - болюс, що складаються з мускатного горіха і борошна.
Рецепт № 4 - подрібнене кореневище аїру тростинного.
Коріння і медичне вугілля (№ 1 і № 2) варять протягом 10 хвилин з білим вином відносно 1:100; відвар приймають по чайній ложці 3 рази на день натщесерце протягом 3 днів, після чого кожен день дозу збільшують на чайну ложку , досягаючи до 10 чайних ложок на добу; після кожного прийому відвару ковтати по одному болюс № 3 і часом жувати шматочки коренів (№ 4).
2.Brassica olerбcea, L. convar. capitata (L.) Alef - Капуста городня.
Сем. Brassicaceae (Cruciferae) – хрестоцвітих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Лікарські рослини з протизапальним та противиразковим ефектом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок