Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Кровотечі: невідкладні дії, тимчасова та кінцева зупинка. Боротьба за життя

Кровотечі: невідкладні дії, тимчасова та кінцева зупинка. Боротьба за життя

Назва:
Кровотечі: невідкладні дії, тимчасова та кінцева зупинка. Боротьба за життя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,00 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Кровотечі: невідкладні дії, тимчасова та кінцева зупинка. Боротьба за життя


Боротьба за життя
Наука про боротьбу з кровотечами, має також давню історію, як і історія людства. Можлива, зупинка кровотечі була першою лікувальною дією медицини, так як необхідність набуття навиків по зупинці кровотечі диктувалося самим життям. В морях стародавньої Греції описана дивна цілюща сила бога лікарського мистецтва Асклепія, який володів здатністю зупиняти кровотечі і навіть повертати до життя померлих. Не підлягає сумнівам, що ці твердження засновані на спостереженнях із реального життя.
Лікарі Єгипту, Греції, Римської імперії володіли знаннями по анатомії судин, мали чітке уявлення про артеріальні методи зупинки кровотечі, як припікання ран розтопленим залізом, кип’яченою олією, перев’язка судин, які кровоточать. Широко використовувалося кругове перетягування кінцівки, яке дозволяло досягти зупинки кровотечі різкої інтенсивності. Ці способи же у ті далекі часи дозволили врятувати життя багатьом потерпілим. Тоді ж лікарями здійснювався пошук досконалих ниток для перев’язки судин. За часів Гіппократа для цього використовували шовкові нитки і тонкі струни. Про мистецтво древніх лікарів згадали після відкриття закону кровообігу і пізнання таємниць судинної системи. Метод перев’язки кровоточивої в рані судини на багато років став головним, набув вирішальної ролі в боротьбі кровотечами з великих судин. В 1710 році лікар Анель, а в 1785 році Гунтер удосконалили його, запропонувавши робити перев’язку пошкодженої судини вище або нижче поранення.
Розроблювалися і методи тимчасової зупинки кровотечі. Так у 1674 році лікарем Моррелем був запропонований джгут закрутка, принцип якого зберігся і в сучасних джгутах. Лиш з 1873 року почав застосовуватись більш досконалий гумовий джгут, який запропонував німецький лікар Ф. Есморх, який і дійшов до наших часів.
Тоді і стали розроблюватися способи перев’язки великих судин, в тому числі і гілок аорти. В Росії в 1825 році професор медико-хірургічної академії Х. Соломон вперше заявив про перев’язку великої судини. А через три роки професор тієї ж академії І.В. Буяльський опублікував анатомо-хірургічні таблиці з описом доступу до магістральних судин і методів їх перев’язки, а також запропонував хірургічні інструменти для перев’язки судин.
Особливо актуальною боротьба стала в ХІХ – ХХ століттях. Великий досвід лікування кровотеч і поранень судин був накопичений вітчизняним хірургом М.І. Пироговим в середині ХІХ століття, який знайшов своє відображення на сторінках виданих ним в 1866 році “Початок військово-польової хірургії”. Він застосовував головним засобом лікування перев’язку магістральних судин в рані і на протязі???? М.І. Пирогов передбачив час, коли будуть проводитись і більш досконалі операції зашивання стінки судини і встановлення їх прохідності, що забезпечувало би збереження життєздатності кінцівці, яка нею кровопостачається.
Реалізувати передові ідеї про операції на судинах в ті часи не представлялося можливим, ще не була з’ясована причина розвитку. Гнійних процесів у рані, які виникали при любому пораненні і навіть при любому хірургічному втручанні. Тільки з відкриттям в кінці ХІХ століття мікробної природи гниття і розробки методів антисептики і асептики стали реальні операції на судинах.
Для розвитку судинної хірургії в Росії велике значення мала дисертація Н.І. Напалкова “Шов серця і кровоносних судин” яку він захистив у 1900 році.
В 30-тих роках ХХ століття швидко завоював метод боротьби з кровотечами шляхом переливання крові від донорів, який став безпечним після відкриття груп крові. Хірурги дістали спосіб лікування, який дозволив їм не лише зупиняти кровотечі, а й встановлювати втрачений об’єм крові.
Застосування переливання крові сприяло з своєї сторони удосконалення методів лікування пошкоджених судин. Але на шляху хірургії стояли нові перешкоди – відсутність інструментів і ефективних середників у боротьбі з розвитком інфекції в рані і при закупорці судин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Кровотечі: невідкладні дії, тимчасова та кінцева зупинка. Боротьба за життя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок