Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Функції органів ендокринної системи

Функції органів ендокринної системи

Назва:
Функції органів ендокринної системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,42 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Функції органів ендокринної системи”


Зміст
1. Загальні відомості. Класифікація. Основні поняття
2. Морфологічна та функціональна характеристика органів ендокринної системи людини.
2.1. Гіпофіз
2.2. Щитовидна залоза
2.3. Паращитовидні залози
2.4. Наднирники
2.5. Ендокринна частина статевих залоз.
2.6. Ендокринна частина підшлункової залози.
2.7. Епіфіз.
2.8. Одинарні гормоноутворюючі клітини.
2.9. Пара ганглії.
2.10. Тіму.
3. Гормони. Гуморальна регуляція діяльності організму.
4. Хвороби ендокринної системи. Короткий огляд.
6. Література


1.Загальні відомості. Класифікація. Основні поняття.
Однією з найважливіших систем органів людини є ендокринна система, яка складається зі специфічних органів, які називаються залозами внутрішньої секреції. Вони об’єднані за функціональними ознаками в слинний ендокринний апарат.
Залози внутрішньої секреції( glandulae endocrinae s. sine ductibus ) – це специфічні залозисті утворення, які приймають участь в регуляції функціональних систем організму за допомогою гормонів, виділяючи їх безпосередньо в кров або тканинну рідину.
Особливості залоз внутрішньої секреції такі:
1)мають невеликі розміри;
2)мають густу сітку судин і, звісно, добре забезпечуються кров’ю;
3)розташовані в різних місцях тіла людини;
4)мають різну будову та походження, але споріднену функцію.
До залоз ендокринної системи відносять також епіфіз(шишкоподібне тіло), та ординарні гормоноутворюючї клітини, які утворюють так звану дифузну ендокринну систему.
Наука про органи ендокринної системи називається ендокринологія(від грец. endon – внутрі, crineo - виділяю).
Гормони – то є біологічно активні речовини, які виділяють ендокринні залози.
Клітини, які синтезують гормони є і в нервовій системі, наприклад, в нервових ядрах гіпоталамуса ці клітини називаються нейросекреторними, а їх секрет нейросекретом. Взагалі здатність до синтезування гормонів виявлена не тільки в залозах внутрішньої секреції, а і в інших органах. Наприклад, останніми дослідженнями було з’ясовано, що жирова тканина людини виділяє величезну кількість біологічно активних речовин гормональної природи, що дозволяє вважати її ендокринним органом.
2. Морфологічна та функціональна характеристика органів ендокринної системи людини
2.1. Гіпофіз
Гіпофіз (hipophysis) – найважливіша залоза внутрішньої секреції, її називають “королем залоз”, тому що вона регулює діяльність цілого ряду інших ендокринних залоз. Гіпофіз розташований вгіпофізарній ямці турецького сідла кліновидної кістки. Від порожнини черепа він обмежений діафрагмою сідла, яка утворена відростком твердої оболонки головного мозку. Сам гіпофіз оточений щільною сполучнотканинною оболонкою. Маса гіпофіза 0,5-0,7г. У діафрагмі сідла є невеликий отвір, крізь який проходить лійка, що з’єднує гіпофіз з сірим бугром.
Будучи анатомічно єдиним гіпофіз поділяється на дві частки, які мають різну будову і походження. Передня частка (аденогіпофіз) більша за розмірами і розвивається з ектодерми епітелія ротової бухти. Вона складається з дистальної та бугорної частинок і лежачої до заду проміжної частки. Задня частка (нейро- гіпофіз) розвивається із вироста нижньої поверхні другого мозкового міхура – майбутнього проміжного мозку.
Передня частка. Її дистальна (головна) частина утворена епітеліальними залозистими клітинами (аденоцитами), які формують тяжі. Між цими тяжами розташовуються широкі кровеносні капіляри. Клітини залозистих тяжів розрізняються по своїй будові і функціям. Це крупні ацидофільні ендокриноцити(аденоцити), які займають до 40 всіх клітин аденогіпофіза.
Одні з цих клітин – соматотропоцити, виробляють гормон росту; інші – маммотропоцити – пролактін. Різні базофільні ендокриноцити - гонадо- тропоцити (до 10) продукують фолітропін, лютропін. Тіротропоцити секретують тиротропін, кортікотропні ендокрноцити(кортікотропоцити) – виділяють АКТГ-адренокортікотропний гормон або кортікотропін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Функції органів ендокринної системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок