Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вигодовування грудної дитини і харчування дітей старшого віку

Вигодовування грудної дитини і харчування дітей старшого віку

Назва:
Вигодовування грудної дитини і харчування дітей старшого віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Пошукова робота
Вигодовування грудної дитини і харчування дітей старшого віку


Основні принципи вигодовування дітей раннього віку
Їжа є єдиним джерелом поживних речовин, необхідних для життєдіяльності дитячого організму. Харчування впливає на розвиток мозку, формування органів і систем організму, що росте. Правильно організоване харчування забезпечує нормальний фізичний і нервово-психічний розвиток дітей, сприяє набуттю стійкості організму до несприятливих факторів навколишнього середовища.
Харчування дітей має бути раціональним, побудованим на основі принципу збалансованості: 1) надходження в організм основних харчових інгредієнтів (білків, жирів, вуглеводів, мінеральних солей, води тощо) повинно точно відповідати потребам дитячого організму; 2} слід дотримуватися оптимального співвідношення між незамінними поживними речовинами (амінокислоти, ненасичені жирні кислоти тощо) і замінними; 3) характер їжі, що надходить, має відповідати ферментативним можливостям дитячого організму.
Харчування за своєю кількістю та якістю, режимом повинно повністю відповідати вікові дітей, статевим відмінностям, особливостям фізичного і розумового навантаження.
Потреба в енергії в різні вікові періоди неоднакова. Абсолютні величини добової енергетичної потреби з віком збільшуються. Якщо до 1 року життя вона досягає 6276 кДж (1500 ккал), то у віці 14—15 років становить 12134—13180 кДж (2900—3150 ккал). У хлопчиків енергетична потреба вища, ніж у дівчаток. Відносна енергетична потреба (в перерахунку на 1 кг маси тіла), навпаки, вища у дітей молодшого віку. Це пояснюється тим, що діти перших років життя потребують більше енергії не тільки на покриття їхніх енергозатрат у зв'язку з великою рухливістю, а й, головне, на забезпечення енергії росту.
Оптимальна добова потреба організму, що росте, в білку (основному пластичному матеріалі) на першому році життя, залежно від виду вигодовування, становить 2—3,5 г/кг, у віці від 1 до 6 років — 4—3 г/кг, старше 7 років — 3-2 г/кг. За рахунок білків забезпечується 10-12 % усього енергетичного споживання. Добова потреба в жирі особливо велика у дітей першого року життя (6-6,5 г/кг), потім вона знижується і після року становить 4 — 2 г/кг. Добова потреба у вуглеводах практично однакова у всіх вікових періодах і перебуває в межах від 10 до 15 г/кг. За рахунок жирів забезпечується 30-40%, вуглеводів — 50-60 % енергетичної потреби.
Однією з основних умов збалансованого харчування є забезпечення правильних співвідношень білків, жирів і вуглеводів і їхньої оптимальної кількості. Якщо один з цих інгредієнтів переважатиме в їжі дитини або ж, навпаки, його буде замало, можуть порушитися травлення і живлення, процеси росту і розвитку, з'являться алергічні реакції. При надмірній кількості в їжі вуглеводів виникає бродильний пронос; білків — гнильні випорожнення. Надлишок у їжі жирів і нестача вуглеводів призводять до утворення великої кількості кетонових тіл, розвитку ацидозу. При недостатній кількості в їжі жирів виникає енергетичний дефіцит білків, а звідси — порушення пластичних процесів, гіпотрофія, безбілкові набряки. Тому співвідношення білків, жирів і вуглеводів на першому році життя має становити 1:3:6 (вигодовування грудьми) або 1 : 1,5 : 3— 4 (штучне вигодовування), у старших дітей — 1:1:4.
Дуже важливе значення має оптимальне надходження в організм вітамінів, мінеральних солей. Це забезпечує кращу засвоюваність їжі. Відносна потреба у воді повинна бути тим вищою, чим менша дитина. На першому році життя вона дорівнює 180—120 мл/кг з урахуванням води, яка є у продуктах харчування, у віці 1—3 років — 100 мл/кг, 3—7 років — 60 мл/кг.
Природне вигодовування
Із факторів навколишнього середовища, що впливають на розвиток дитини, особливу роль відіграє раціональне харчування.
У дітей першого року життя розрізняють три види вигодовування: груддю (природне), змішане (догодовування) і штучне.
Природне вигодовування — це таке вигодовування, коли дитина протягом перших 5 міс життя одержує тільки молоко матері, а у віці 5 міс—1 рік з грудним молоком одержує і прикорм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вигодовування грудної дитини і харчування дітей старшого віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок