Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> СифілісСИФІЛІС

СифілісСИФІЛІС

Назва:
СифілісСИФІЛІС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,14 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
СифілісСИФІЛІС


Сифіліс – це класичний представник групи захворювань, які передаються сексуально. Збудник сифілісу – Treponema pallidum — відноситься до трьох патогенних для людини видів спірохет. Дві інші, близько пов’язані трепонеми — Treponema pertenue і Treponema carateum — викликають подібні захворювання, які поширені в Центральній і Південній Америці.
У літературі висловлюється припущення, що сифіліс був завезений на Європейський континент моряками експедиції Христофора Колумба, які заразилися цим захворюванням від місцевого населення острова Гаїті. Перший спалах сифілісу у Європі відзначений у 15 сторіччі. Захворювання описувалося під назвою “іспанська хвороба”, “французька хвороба”. У 16 сторіччі італійський лікар і поет Д. Фракасторо написав поему за мотивами давньогрецької міфології про свинопаса на ім’я Сифілус, якого покарали боги хворобою статевих органів. Пізніше “французьку хворобу” стали називати сифілісом.
Сифіліс має особливе значення внаслідок своєї скритої і підступної поведінки. Ні твердий шанкр, як прояв першої стадії, ні шкірні висипання, які з’являються через декілька місяців при вторинному сифілісі, не мають насторожуючих і клінічних проявів, які б турбували. Хвороба може також увійти в латентну фазу, приховану протягом декількох років і навіть десятиріч. Після цього може розвинутися третинна стадія з дуже важкими, навіть смертельними ураженнями. Біль-шість пізніх проявів порушують відносно обмежене число систем, головним чином, кардіоваскулярну і центральну нервову. Інші органи і системи уражаються значно рідше. Непередбачлива, незвичайна локалізація пошкоджень у третинному періоді призводить до ускладнення клінічних синдромів. Тому багато клініцистів характеризують цю хворобу як “велику імітаторку”.
Мотиваційна характеристика теми. Знання теми необхідне для подальшого клінічного вивчення на кафедрах шкірних і венеричних хвороб, інфекційних, внутрішніх і нервових хвороб. У практичній діяльності лікаря знання необхідне для проведення диференціального діагнозу з іншими інфекційними і соматичними захворюваннями.
Головна мета навчання – вміти визначати за макро- і мікроскопічною картиною ознаки сифілісу, пояснити причини і механізм їх розвитку, оцінити ймовірні наслідки, вихід і значення ускладнень для організму.
Для цього необхідно вміти:—
інтерпретувати прояви первинного сифілісу на підставі їх морфологічної характеристики;—
інтерпретувати прояви вторинного сифілісу на підставі їх морфологічної характеристики;—
інтерпретувати прояви третинного сифілісу на підставі їх морфологічної характеристики;—
пояснити ранні та пізні прояви природженого сифілісу на підставі їх морфологічної характеристики;—
оцінити ускладнення, наслідки та вихід сифілісу.
Причинний агент – спіралеподібна спірохета довжиною від 5 до 20 мкм. При звичайному забарвленні її буває дуже тяжко виявити. В основному для цієї мети використовують методику посріблення або дослідження в темному полі, або її виявляють за допомогою імунофлюоресцентної техніки.
Трепонеми легко руйнуються під впливом мила і звичайних антисептичних засобів, а також холоду і висушування. Тому непряме інфікування відбувається дуже рідко. Джерелом інфекції є хвора людина. В основному зараження відбувається під час інтимної близькості, але може відбуватися при поцілунках або близьких контактах в сім’ях. Бліда трепонема проникає в організм людини через найменші, часом непомітні пошкодження поверхневого шару шкіри і слизових оболонок. Можливе трансплацентарне зараження плоду.
Механізми патогенної спроможності Trepopallidum відомі ще погано. Незважаючи на те, що спірохета не продукує певні ендо- і екзогенні токсини, антигени спірохет реально сприяють утворенню гуморальної імунної реакції. Виникають антитіла двох типів:—
неспецифічні реагенти, подібні на антитіла, здатні реагувати з ліпоїдним антигеном з бичачого серця (кардіоліпід);—
антитіла проти специфічних антигенів спірохет.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: СифілісСИФІЛІС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок