Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Поліомієліт. Народні методи лікування

Поліомієліт. Народні методи лікування

Назва:
Поліомієліт. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,99 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Поліомієліт. Народні методи лікування


Поліомієліт — гостре вірусне захворювання, що характеризується ураженням нервової системи за типом в'ялого периферичного паралічу.
Збудник хвороби — поліовірус. Джерелом інфекції є хвора людина та вірусоносій. Основним шляхом передачі інфекції є фекально-оральний. Хворіють головним чином діти.
Передусім вірус потрапляє у ротову порожнину, звідти — у шлунок та кишечник, а потім з кров'ю — в нервову систему. Зрідка вірус потрапляє у носоглотку з краплями слини хворого під час розмови, кашлю, чхання. Інкубаційний період в середньому триває 5 — 14 діб. У перебігу хвороби розрізняють 4 стадії.
У препаралітичну стадію з перших днів захворювання на тлі підвищення температури тіла до 38 — 39 °С виникають катаральні зміни у верхніх дихальних шляхах (назофарингіт, риніт). Можуть бути шлунково-кишкові розлади (пронос, запор). З'являються головний біль, блювання, в'ялість, пітливість, сонливість або безсоння. Іноді — марення, тремтіння, судоми (особливо у грудних дітей). Спостерігаються симптоми, що свідчать про подразнення корінців спинного мозку та мозкових оболонок: болючість під час згинання голови та спини, натисканні на хребет, біль у кінцівках, болючість шкіри при доторканні. Препаралітична стадія звичайно триває 2 — 5 діб. У паралітичну стадію температура тіла знижується до норми і услід за цим рантово з'являються парез та параліч. Парез — частковий параліч, зменшення м'язової сили, зумовлене порушенням іннервації м'язів. Параліч — повна відсутність рухів внаслідок порушення іннервації відповідних м'язів. Тонус м'язів знижується до атонії. Активні рухи різко обмежені або неможливі. Найчастіше уражаються м'язи нижніх кінцівок, рідко — м'язи тулуба, шиї, черевного пресу, а також блукаючий, язикоглотковий, під'язиковий нерви. Параліч цих нервів супроводжується явищами розладу ковтання та дихання. Паралітична стадія (мал. 1) триває від кількох тижнів до місяця й більше.
Одночасно уражаються оболонки мозку.
Відновний період (регресування паралічу) починається після ліквідації симптомів загальної інтоксикації та зменшення больового синдрому. У цю стадію відновлюються рухи окремих груп м'язів. Процес починається вже через кілька діб після виникнення паралічу. Процес іноді триває місяцями, навіть роками, після чого можуть лишитися частковий параліч, атрофія м'язів, утворюються контрактури (стійке обмеження рухомості суглоба).
У резидуальну (залишкову) стадію на перший план виступають стійкий параліч
певних м'язових груп, контрактури та різноманітні деформації кінцівок тощо.
Найнебезпечнішим проявом трофічних розладів є затримка в розвитку різних частин скелета у період росту (зокрема, нижньої кінцівки).
Проте може спостерігатися й непаралітична форма поліомієліту. Захворювання швидко закінчується повним одуженням, параліч не виникає.
У гострий період хворі повинні бути в інфекційному стаціонарі протягом 1,5 — 2 міс незалежно від клінічної форми та тяжкості хвороби.
Дитині забезпечити повний фізичний та душевний спокій. Хворий повинен лежати зручно. Постільний режим триває в середньому 2 — 3 тиж.
Специфічних методів лікування поліомієліту не існує. Тому з перших днів захворювання треба намагатися підвищити опірність організму хворого. З цією метою вводять гамма-глобулін не менше 2 — 3 разів.
Мал. 1. Поліомієліт. Параліч обох ніг та парез лівої руки
Відчутну роль мають природні методи лікування.
Противірусну активність щодо збудника поліомієліту виявляє настоянка трави омели білої, що росте на шовковиці. Настоюють у співвідношенні 1:5 на 40 % спирті етиловому 2 тиж. Призначають по 20 — 30 крапель на ложці води тричі на добу. Дітям молодшого віку готують відвар: 1 десертну ложку трави залити 200 мл води, витримати на водяній бані 30 хв, процідити гарячим. Приймати по 1 чайній—1 столовій ложці 3 рази на день.
Настоянка кореня ехінацеї пурпурової проявляє противірусну активність, підвищує захисні сили організму, є сильним протизапальним засобом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Поліомієліт. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок