Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вакцини

Вакцини

Назва:
Вакцини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,55 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
У боротьбі з інфекційними захворюваннями все більше значення набувають методи специфічної профілактики. Захист від інфекції за допомогою імунізації відомий вже багато сотень років. Так, із стародавніх часів китайці з цією метою втягували в ніс висушені і подрібнені скориночки віспяних хворих. Проте такий метод, названий варіоляцією, був небезпечним заходом, чреватим великим ризиком для життя і здоров'я. У 18 столітті Едвард Дженнер був першим лікарем, який проводив вакцинацію людей коров'ячою віспою, щоб захистити їх від натуральної. У 1777 році він заснував в Лондоні перший в світі оспопрививальний пункт. Це було народженням наукового підходу до застосування активної імунізації. Через 100 років Луї Пастер виробив першу успішну вакцинацію людини проти сказу. В даний час вакцинація є одним з провідних методів профілактики інфекційних захворювань.
Мета вакцинації — створення специфічної несприйнятливості до інфекційного захворювання шляхом імітації природного інфекційного процесу із сприятливим результатом.
Активний поствакцинальний імунітет зберігається протягом 5—10 років у щеплених проти кору, дифтерії, правця, поліомієліту, або протягом декількох місяців у щеплених проти грипу, черевного тифу. Проте при своєчасній ревакцинації він може зберігатися все життя.
Важливою особливістю дитини на першому році життя є наявність у нього трансплацентарного імунітету. Через плаценту проникають тільки імуноглобуліни класу G, починаючи з 16 тижнів вагітності. Мати як би передає дитині свій індивідуальний «імунологічний досвід» в основному в останньому триместрі вагітності. Тому у недоношених дітей концентрація IgG нижча, ніж у дітей, що народилися в строк. Руйнування пасивно одержаних антитіл починається після 2-х місяців життя дитини і завершується до 6 міс. — 1 року.
Пасивно перенесені lgG-антитіла можуть перешкоджати активному синтезу антитіл після імунізації живими вірусними вакцинами. При цьому lgG-антитіла нейтралізують вакцинний вірус, внаслідок чого не відбувається вірусній реплікації, необхідній для створення імунітету після введення вакцини. Це явище було враховане при розробці календаря щеплень.
Наприклад, імунізація проти кору проводиться не раніше, ніж у віці 12 міс, оскільки до цього часу пасивно одержані антитіла виводяться з організму.
У дітей, що народилися недоношеними або із зниженою масою тіла, у відповідь реакції на імунізацію виражені в такому ж ступені, як і у дітей того ж віку, що народилися в строк.
ІМУНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ІМУНІЗАЦІЇ
Особливості імунної відповіді на упровадження антигена (АГ) визначає головна система гістосумісності (Major Histo-compatability Complex — MHC). У людини МНС локалізована в би хромосомі і позначається HLA. Така назва дана у зв'язку з тим, що HLA — це антигени, які достатньо повно представлені на лейкоцитах периферичної крові (Human Leucocyte Antigens — HLA).
HLA визначає:
1) висоту імунної відповіді;
2) рівень придушення антитілоутворення. Імунізація, як первинний контакт з АГ, повинна бути нешкідливою і проблема приготування вакцин в цілому зводиться до виділення протективних антигенів, позбавлених реактогенності. Причому, вірогідність ускладнень при вакцинації повинна бути менше, ніж очікуваний ризик захворювання з його власними ускладненнями.
Імунологія вакцинального процесу
У імунній відповіді на введення вакцини беруть участь макрофаги, Т-лімфоцити (ефекторно — цитотоксичні, регулярні — хелпери, супрессори, Т-клітки пам'яті), В-лімфоцити (В-клетки пам'яті), продуковані плазматичними клітками антитіла (Ig M, G, А), а також цитокіни (монокіни, лімфокіни).
Після введення вакцини макрофаги захоплюють антигенний матеріал, розщеплюють його внутріклітинний і представляють фрагменти антигена на своїй поверхні в імуногенній формі (епітопи). Т-лімфоцити розпізнають представлені макрофагом антигени і активізують В-лімфоцити, які перетворюються на клітки, що продукують антитіла.
При надлишку продукції AT в процес включаються Т-супрессори, крім того на IgG можуть вироблятися атипові AT, що перериває процес вироблення AT.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Вакцини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок