Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Операції при новоутворах язика

Операції при новоутворах язика

Назва:
Операції при новоутворах язика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,08 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Лекція
Операції при новоутворах язика


В тканинах язика спостерігається розвиток самих різноманітних доброякісних і злоякісних пухлин (папіломи, фіброми, ангіоми, рак та ін.). Видалення невеликих доброякісних пухлин на поверхні язика не викликає труднощів. Їх висікають двома півмісячними розтинами слизової оболонки, що сходяться з частиною підслизового шару навколо пухлини.
Операції при фібромах язика. Фіброми, що локалізуються в товщі язика видаляють під інфільтраційною анестезією 0,5% -ним розчином новокаїну через повздовжні розтини. Під час операції один із асистентів за допомогою марлевої салфетки фіксує язик в потрібному положені. Інколи для цієї мети зручніше взяти язик на лігатуру або утримувати його язикотримачем.
Вибір місця розтину (спинка, бокова поверхня) залежить від топографічного розташування пухлини; його проводять в зоні найбільш близького прилягання пухлини до слизової оболонки язика.
Після розтину асистент невеликими гострими гачками розводить краї рани. Обережно проводять подальше розсікання тканин, які покривають пухлину. Пухлину вилущують зазвичай тупим шляхом – вузьким распатором, зімкнутими ножицями Купера і т.п. Після видалення пухлини здійснюють гемостаз, накладають 1-2 погружних шви кетгутом. Щоб уникнути прорізання швів в післяопераційному періоді краї рани слизової оболонки на спинці язика доцільно зшивати матрацними швами. В ділянку операційного втручання вводять 100-150 тис. ОД пеніциліну.
Операції при гемангіомах язика. Ці пухлини можуть мати різноманітну локалізацію і різноманітну поширеність, у зв’язку з чим і вирішується питання про їх хірургічне лікування. Невеликі гемангіоми, розташовані на боковій поверхні або на кінчику язика, підлягають оперативному видаленню. Операцію проводять під інфільтраційною анестезією 0,5%-ним розчином новокаїну. Пухлину висікають в межах здорових тканин. Під час операції асистент закутаними марлею пальцями обох рук стискує тканини язика по сусідству з розтином і тим самим зменшує кровотечу. Тканини по периферії від пухлини, яку висікають прошивають кетгутовими швами. Краї рани зближують, шви накладають шовком, охоплюючи при цьому і м’язевий шар. Кавернозні гемангіоми язика підлягають лікуванню прошиванням частими наскрізними швами шовком №4. Цей метод лікування може поєднюватися з введенням склерозуючих речовин і наступним висіченням частини язика, яка склерозована.
В окремих випадках великих кавернозних і капілярних ангіом язика, а також при дермоїдних кістах язика (мал....) ми з успіхом проводимо лікування оперативним шляхом. Таке лікування, однак, можливо, і доцільно, здійснювати тільки при певних умовах, при яких виключаються небезпечні для життя кровотечі і аспірація крові. Ми досягаємо цього наступними заходами.
Спершу хворому накладають трахеостому, вводять трахеостомічну трубку, через яку дають ендотрахеальний наркоз, і туго тампонують глотку. Трахеостомія забезпечує в подальшому нормальне дихання в умовах вираженого післяопераційного набряку тканин у верхній частині зіву і гортані. Операції виконують в умовах гіпотермії або гіпотензії.
По краях кінчика язика накладають шовкові лігатури і виводять язик назовні. Операцію доцільно починати з клиновидного висікання язика, поскільки при вказаних гемангіомах він завжди буває збільшений в розмірах. Асистенти пальцями, закутаними марлею, стискують тканини поблизу кореня язика для зменшення кровотечі. Можна також застосовувати накладання петельного шва з товстого кетгута через всю товщину тканин кореня язика. Клиновидне розсікання хірург проводить гострим скальпелем через всю товщину язика з основою клина в ділянці кінчика язика. Через раневу поверхню, що утворилась, можна висікти гемангіоматозну тканину у товщі язика або провести прошивання пухлини.
Після ретельного гемостазу бокові клапті язика зближують і пошарово зшивають між собою кетгутом. Інколи виникає необхідність у додатковому висіченні пухлинних утворів на бокових поверхнях язика.
Під час операції визначають крововтрату (гравиметричним методом) і повністю її компенсують.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Операції при новоутворах язика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок