Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ТуберкульозТУБЕРКУЛЬОЗ

ТуберкульозТУБЕРКУЛЬОЗ

Назва:
ТуберкульозТУБЕРКУЛЬОЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
ТуберкульозТУБЕРКУЛЬОЗ


Туберкульоз являє собою гостре або хронічне інфекційне захворювання, яке викликається мікобактерією туберкульозу і при якому можуть уражатися всі органи людського організму, але найчастіше хворі страждають на туберкульоз легень.
Мікобактерією туберкульозу інфікована третя частина населення всієї планети. Приблизно 3 мільйони хворих гинуть від туберкульозу. Це найчастіша інфекційна причина смерті на землі. Починаючи з 1950 року завдяки застосуванню ефективних антибіотиків, протягом більше як 30 років, до середини 1980-их в Сполучених Штатах Америки і в країнах Західної Європи в суспільстві спостерігалася ейфорія, яка була пов’язана з різким зменшенням захворюваності на туберкульоз. В кінці 80-х років був відзначений масовий спалах захворюваності в США, Європі і особливо в Африці, частково за рахунок осіб, інфікованих вірусом імунодефіциту. Туберкульоз в осіб, які страждають на СНІД, розвивається набагато частіше і перебігає набагато важче (рання дисемінація і швидка деструкція легеневої тканини), ніж у раніше здорових людей. Крім того, у цих осіб виділяється мультистійкий у відношенні до лікарських препаратів штам мікобактерії туберкульозу. Мікобактерії ростуть від 20 до 100 разів повільніше, ніж інші бактерії. Потрібно від 4 до 6 тижнів, щоб отримати колонію M. туберкульозу для визначення чутливості до лікарських засобів. Все це створює загрозу для широкого поширення інфекції. Загальна кількість хворих на туберкульоз досягає 50 млн, причому половина з них не старші 45 років. 75% всіх хворих і тих, що померли від туберкульозу, приходиться на країни Азії, Африки і Південної Америки, які розвиваються, де туберкульоз повинен бути віднесений до епідемічних захворювань без тенденції до зменшення. В Росії, за даними офіційної статистики, за період з 1991 по 1996 роки захворюваність на туберкульоз збільшилася на 98.5% (дітей – на 76%), а смертність за цей же період підвищилася в 2.2 рази.
Мотиваційна характеристика теми. Знання теми необхідне для подальшого вивчення туберкульозу на клінічних кафедрах. В практичній роботі лікаря знання необхідні для клініко-анатомічного аналізу.
Головна мета навчання - вміти визначати за макро- і мікроскопічною картиною ознаки туберкульозу, пояснити причини і механізм їх розвитку, оцінити ймовірні наслідки, вихід і значення ускладнень для організму.
Для цього необхідно вміти:–
визначити типи тканинних реакцій у від-по-відь на проникнення туберкульозної бацили;–
визначити форми і пояснити морфогенез первинного туберкульозу на підставі їхньої морфологічної характеристики залежно від шляхів інфікування;–
визначити форми і пояснити морфогенез гематогенного туберкульозу на підставі їхньої морфологічної характеристики;–
визначити форми і пояснити морфогенез вторинного туберкульозу на підставі їхньої морфологічної характеристики;–
оцінити значення структурних змін у розвитку і виходу туберкульозного процесу;–
пояснити природний та індукований патоморфоз туберкульозу.
Етіологія і патогенез. Туберкульоз викликає мікобактерія туберкульозу, відкрита Кохом у 1882 р. Розрізняють 4 типи мікобактерій:—
людський,—
бичачий,—
пташиний,—
холоднокровних.
Ворота інфекції. Два перші різновиди мікобактерій здатні викликати розвиток туберкульозу в людини: Mycobacterium tuber і Mycobacterium bovis. Mycobacterium tuberculosis передається повітряно-крапельним шляхом, а Mycobacterium bovis – аліментарним шляхом через молоко, тому для даного мікроорганізму характерне передусім первинне ураження кишки і мигдаликів. На сьогодні завдяки ретельному контролю за стадами корів цей шлях передачі туберкульозу В Північній Америці, Європі і взагалі в усіх розвинених країнах практично неможливий. Але бичачий туберкульоз досі поширений в економічно слаборозвинених країнах. З практичної точки зору споріднені їм Mycobacterium avium і Mycobacterium intra непатогенні для нормального організму, але можуть викликати туберкульоз в імуносупресованих осіб (у хворих на СНІД ураженість складає від 15 до 24%).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ТуберкульозТУБЕРКУЛЬОЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок