Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Температура тіла людини. Гіпертермія

Температура тіла людини. Гіпертермія

Назва:
Температура тіла людини. Гіпертермія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,99 KB
Завантажень:
543
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Температура тіла людини. Гіпертермія


Температура тіла людини в нормі становить 36—36,9 С з незначними коливаннями залежно від часу доби, прийому їжі, фізичного стану тощо. Коли порушується здатність орга-нізму регулювати взаємопов'язані процеси теплоутворення і тепловіддачі, температура тіла підвищується або знижуєть-ся. Максимальна температура тіла, яку переносить людина, становить 42—43°С, мінімальна — 28°С.
Гіпертермія — це порушення теплового балансу орга-нізму, яке характеризується підвищенням температури тіла понад норму. Типовими прикладами гіпертермічного синдро-му є гарячка, тепловий та сонячний удари.
Гарячка — це складна реакція організму на сильні подразники, одним із проявів якої є порушення теплопродукції з підвищенням температури тіла. Гарячкова реакція спрямована на вигоблення тепла і підвищення температури самим організмом. Гарячки поділяють на інфекційні та неінфекційні.
Стадія підвищення температури тіла, при якій теп-лопродукція переважає над тепловіддачею. Тривалість цієї стадії — від кількох годин до кількох тижнів. Швидке під-вищення температури тіла хворі переносять важко, оскільки його супроводжують озноб, біль і ломота у всьому тілі. У цей період хворого треба вкрити теплою ковдрою, обкласти грілками, дати випити гарячого чаю.
Стадія розпалу температури тіла характеризується тим, що тепловіддача і теплопродукція знаходяться у від-носній рівновазі. Тривалість цієї стадії — від кількох годин до кількох тижнів. У цей період різко підвищується обмін речовин, хворий виснажується. Для поповнення енер-гетичних витрат і підвищення опірності організму хворі мають посилено харчуватися висококалорійною легкозасво-юваною їжею з вітамінами. Слід, однак, мати на увазі, що внаслідок посиленого обміну речовин в організмі накопичую-ться продукти неповного згорання речовин, а також мікробні токсини що призводить до інтоксикації організму. В той же час внаслідок погіршення функції нирок виведення токсичних речовин з організму знижується. У цій стадії гарячки необхідно вживати велику кількість рідини, тим більше, що хворі відчувають значну спрагу. Разом з рідиною, яку бажано давати кожні 20—30 хв, призначають вітаміни, особливо С та А, оскільки їх обмін при гарячці різко порушується.
Хворі з високою температурою тіла внаслідок недостат-ності слиновиділення часто страждають від сухості слизових оболонок рота, у них утворюються кірки і тріщини на язиці та губах. Тому слизову оболонку рота, язик, ясна треба протирати вологою ваткою, а язик ще й очищати від нальоту.
Отруєння нервової системи недоокисленими продуктами і мікробними токсинами проявляється головним болем, без-сонням, підвищеною втомлюваністю, а іноді й порушенням свідомості. Таким хворим крім дезинтоксикаційної інфузійної терапії призначають заспокійливі препарати, а для полег-шення головного болю — холодні компреси або міхур з льодом на голову.
При надмірній (гіперпіретичній) гарячці, коли темпера-тура тіла сягає понад 41 °С, у хворого можуть з'явитися маячіння і галюцинації. У такому стані він може травмувати себе і оточуючих. Слід бути особливо уважним до такого хворого, постійно перебувати біля нього, бажано організувати біля його ліжка індивідуальний сестринський пост.
Порушення функцій серцево-судинної системи і дихання, які спостерігаються при гарячці, проявляються зниженням артеріального тиску, прискоренням ЧСС і частоти дихання. Відомо, що підвищення температури тіла на і °С супровод-жується прискоренням ЧСС на 8—10 скорочень за 1 хв.
Стадія зниження температури. тіла характеризується зниженою теплопродукцією і підвищеною тепловіддачею. Швидке, протягом кількох годин, зниження температури тіла називається кризою; повільне, протягом кількох днів, — лізисом. Критичне зниження температури хворі переносять важко. Мокра від поту шкіра стає блідою, а пізніше синіє. Пульс слабкого наповнення, прискорений. Дихання приско-рене, поверхневе, свідомість затьмарена. Якщо не вжити відповідних заходів, хворий може померти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Температура тіла людини. Гіпертермія

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок