Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Загальна захворюваність і основні тенденції всіх видів захворюваності

Загальна захворюваність і основні тенденції всіх видів захворюваності

Назва:
Загальна захворюваність і основні тенденції всіх видів захворюваності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,25 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
Загальна захворюваність і основні тенденції всіх видів захворюваності


Загальна захворюваність
Загальна захворюваність враховує поширеність усіх хвороб серед усього населення в цілому та окремих захворювань у певних його групах на даній території за результатами звертань.
Показники загальної захворюваності дають змогу оцінити рівні захворювань, виявлених і зареєстрованих у амбулаторно-поліклі-нічних закладах протягом календарного року.
Загальна захворюваність вивчається на основі поточної реєстрації усіх первинних звертань хворих.
Первинним звертанням при хронічних захворюваннях вважа-ється перше звертання в даному році.
При гострих захворюваннях, які можуть мати місце кілька разів протягом року, враховується перше звертання з приводу кож-ного випадку.
Джерелом інформації про загальну захворюваність є два доку-менти: "Статистичний талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів"(ф. № 025-2/J та "Талон амбулаторного пацієнта" (ф. № 025-6/0, ф. 025-7/0).
На кожний випадок гострого захворювання заповнюється окремий "Статистичний талон для реєстрації заключних (уточне-них) діагнозів" з позначкою "+". У "Талоні амбулаторного пацієнта" при гострих захворюваннях поруч з назвою діагнозу позначається код "1". Таким чином, в однієї людини протягом року може бути зареєстровано кілька випадків гострих захворювань.
Діагнози хронічних захворювань реєструються лише один раз про-тягом року. Якщо діагноз встановлено вперше в житті хворого, позначкою "+" у "Статистичному талоні для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів" або кодом "2" в "Талоні амбулаторного пацієн-та". Якщо діагноз хронічного захворювання встановлено раніше, то при першому відвідуванні лікаря кожного наступного року в "Статистич-ному талоні для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів" ста-виться позначка "-" чи код "З" у "Талоні амбулаторного пацієнта".
Інформація згаданих вище облікових документів є основою для складання "Звіту про число захворювань, зареєстрованих у хворих, які проживають у районі обслуговування лікувального закладу" (ф. № 12).
Розрізняють такі основні показники загальної захворюваності:*
первинна захворюваність - рівень вперше зареєстрованих захворювань за календарний рік на даній території; при цьому враховуються всі гострі та вперше встановлені протягом року хронічні захворювання;*
загальна захворюваність, або поширеність захворювань, рівень усіх зареєстрованих захворювань за календарний рік: гострих і хронічних (зареєстрованих при першому звертанні в поточному році, а виявлених як в поточному, так і в попередні роки);*
структура первинної та загальної захворюваності населення. Ці показники розраховуються так:
Первинна захворюваність | = | Кількість захворювань, які зареєстровані
вперше в даному році (всі гострі + вперше
виявлені хронічні захворювання) * 1000
Середньорічна чисельність населення
Загальна захво-рюваність (поширеність усіх зареєст-рованих захворювань) | = | Кількість усіх зареєстрованих протягом даного
року захворювань (гострі + хронічні, виявлені як
у поточному, так і в попередніх роках) * 1000
Середньорічна чисельність населення
Структура
первинної
захворюваності
та поширеності
захворювань | = | Кількість усіх зареєстрованих протягом року
захворювань даного класу, групи, нозологічної
форми (вперше зареєстрованих) * 100
Кількість усіх (уперше) зареєстрованих
протягом року захворювань
Основні тенденції окремих видів захворюваності
Загальна захворюваність.
За даними звертань населення за медичною допомогою протя-гом останніх десятиріч рівні поширеності усіх хвороб знаходяться в межах від 1100 до майже 1500 випадків захворювань на 1000 населення (мал. 12), рівні первинної захворюваності, відповідно, 600-800 %о.
З окремих захворювань найбільш високі рівні поширеності при-таманні хворобам системи кровообігу, органів дихання та органів травлення.
На три вищезазначені класи припадає 55 % випадків серед усіх зареєстрованих хвороб (мал. 13).
Серед вперше зареєстрованих протягом року захворювань най-більші рівні мають хвороби органів дихання, нервової системи та органів чуття, травми та отруєння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Загальна захворюваність і основні тенденції всіх видів захворюваності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок