Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Кашлюк (коклюш)

Кашлюк (коклюш)

Назва:
Кашлюк (коклюш)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
0,95 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Кашлюк (коклюш)
Збудником захворювання є кашлючна палочка. Джерелом інфекції служить хворий. Найбільша заразність хвороби в катаральному періоді, тобто в перші неділі судорожного кашлю. Інфекція передається повітряно-капельним шляхом. Діти дуже сприятливі до цього захворювання, яке дуже шкідливе особливо для дітей раннього віку. Найбільше число захворювань у віці від 1 до 5 років.
Інкубаційний період триває від 3 до 15 днів.
Спочатку хвороба протікає нетипічно. Потім з’являється сухий кашель, який посилюється протягом 1-1,5 неділь, а особливо по ночах. Під час кашлю дитина прагне сісти, обличчя червоніє, а очі наповнюються слізьми. Катаральний період триває від 2 до 14 днів. Поступово захворювання переходить у період спазматичний. Кашель приймає судорожний характер в вигляді приступів. Кашель проходить з характерним свистом. Обличчя стає червоно-синім. Приступи кашлю нерідко закінчуються рвотою. Із рота виділяється слюна і мокрота. Тільки з 5-6 неділі приступи стають рідшими.
Ускладнення. Стосується дихальних шляхів: бронхіту, запалення легень, які іноді при кашлюку приводять до смерті, зрушується нервова система, появляються судороги, втрачається пам’ять. Профілактика – ізоляція хворого на 40 днів від початку хвороби. Карантин – 14 днів. Довготривалі прогулянки на свіжому повітрі. Вакцинація дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Кашлюк (коклюш)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок