Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вірусні гепатити

Загрузка...

Вірусні гепатити

Назва:
Вірусні гепатити
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,86 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вірусні гепатити


План
1 .Загальна характеристика групи вірусних гепатитів. Особливості етіології. Епідеміологія. Патогенез. Клініка. Ускладнення.
2. Лабораторна діагностика. Інструментальні методи діагностики. Диференціальна діагностика.
З.Лікування. Диспансерне спостереження. Профілактика.


Актуальність
Вірусний гепатит А поширений повсюдно, характеризується високим рівнем захворюваності з періодичним сезонним його підвищенням. Переважно є хворобою дітей, але за несприятливих соціально-економічних і гігієнічних умов досить часто реєструється серед дорослих. Високий рівень за-хворюваності на цю інфекцію призводить до значних економічних збитків. Гепатит А поширений на всій території України.
Вірусні гепатити В і С
Актуальність зумовлена значним поширенням, високим рівнем захворюваності, можливістю розвитку тяжких ускладнень і хронізації процесу, серйозними економічними втратами. Зараз, за даними ВООЗ, на Земній кулі нараховується понад 300 млн. носіїв вірусу гепатиту В і близько 100 млн. носіїв вірусу гепатит С. Таке розповсюдження безсимптомного вірусоносійства та форм захворювань, що не діагностуються дуже ускладнює боротьбу з вірусними гепатитами. Україна належить до країн із середньою поширеністю цих інфекцій. Однак стрімкий ріст ін'єкційної наркоманії, слабка матеріальна база лікувальних закладів, недостатні рівні використання одноразових медичних інструментів і обстеження донорів біологічних тканин створюють сприятливі передумови для подальшого росту захворюваності.
Вірусні гепатити – це група інфекційних хвороб печінки з фекально-оральним і рановим механізмами зараження, що перебігають з інтоксикацією, збільшенням печінки, порушенням її функції та жовтяницею або безсимптомно.
Особливості етіології.
На сьогодні відомо 8 збудників вірусних гепатитів – А, В, С, Д, Е, F, G і TTV. Вони належать до різних родин вірусів; збудники гепатитів В, G і TTV свій генетичний матеріал містять у ДНК, решта вірусів – у РНК.
Вірус гепатиту. А малих розмірів (27-32 нм), має 1 (головний) АГ. Ін активується при кип’ятінні (100оС за 5 хв, під впливом ультрафіолетового проміння і в дезінфекційних розчинах – протягом декількох хвилин.
Вірус гепатиту В – найбільших розмірів 42-45 нм складної АГ будови. Особливої уваги заслуговує його поверхневий АГ (НВs Ag), тому що виявлення його у крові хворих має важливе діагностичне значення. Цей вірус дуже стійкий у довкіллі, стійкий до високих температур, його активність зберігається при нагріванні до t 60о С прот.21 год., при 85оС – прот, 1 год.
При t 100оС протягом 15-30 хв повністю інактивується. Стійкий до дезінфікуючих засобів, знешкоджується 2% формаліном через 7-9 год. Добре зберігається при низьких температурах: у холодильнику – до 6 міс., при заморожуванні – 15-20 років. Ультрафіолетові промені на вірус не впливають.
Гепатит С спричиняється вірусом HCV, РНК- вмісний, подібний до вірусу гепатиту А.
Вірус гепатиту Д належить до дефектних вірусів, тому що зовнішню оболонку утворює не з власного матеріалу, а з поверхневого АГ вірусу гепатиту В. Тому він може існувати в організмі людини тільки разом з вірусом гепатиту В.
Епідеміологія.
Джерелом збудника інфекції – хвора людина. Виділення збудника у зовнішнє середовище з фекаліями починається ще в інкубаційному періоді за 1-3 тижні до появи клінічних симптомів хвороби. Найбільша контагіозність спостерігається в перші 1-2 дні захворювання і припиняється після 10-14 дня хвороби. Вірусоносійство не спостерігається.
Механізм передачі – фекально-оральний: водний, харчовий, конт.-побут. шлях.
Сприйнятливість людей до зараження гепатиту А -100%. Хворіють переважно діти, у 10-20% - дорослі.
Сезонність осінньо-зимова.
Імунітет стійкий, довічний.
Патогенез вірусного гепатиту А
Вивчений недостатньо, що зумовлено нестачею даних щодо реплікації збудника.
Розрізняють 7 основних фаз патогенезу.
І - Епідеміологічна (проникнення збудника в організм людини).
ІІ – Ентеральна.
Вірус потрапляє в кишки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Вірусні гепатити

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок