Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Геморагічний діатез. Народні методи лікування

Геморагічний діатез. Народні методи лікування

Назва:
Геморагічний діатез. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,42 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Геморагічний діатез. Народні методи лікування


Геморагічний діатез — хвороба, зумовлена кровотечею у шкіру, слизові оболонки та внутрішні органи. Причому геморагії (крововиливи) визначають перебіг захворю-вання.
Терміном "геморагічний діатез" називають значну групу захворювань, основною клінічною ознакою яких є схильність до кровоточивості.
Гемофілія — одна з форм геморагічного діатезу, відома з прадавніх часів. Це спадкова хвороба, що характеризується підвищеною кровоточивістю внаслідок недостатності VIII або IX факторів згортання крові. З'являються синці, кровотечі, які важко зупинити.
Частіше хворіють хлопчики. Дівчинка може захворіти лише в тому разі, коли батько її хворий на гемофілію, а мати — носій патологічної хромосоми.
Гемофілію А зумовлює недостатність VIII фактора, гемофілію В — дефіцит IX фактора. Відома також гемофілія С, що виникає внаслідок браку XI фактора. Вона уражує й дівчаток.
Перші прояви кровоточивості у хворих на гемофілію найчастіше з'являються в той період, коли дитина починає ходити і травмується. Інколи перші ознаки ге-мофілії виявляють уже в період новонародженості (синці на тілі, гематоми, зокрема головного мозку). Гемофілії А та В мають однаковий перебіг.
Основним симптомом захворювання є підвищена кровоточивість, що виникає після уколів, порізів, забиття, видалення зуба тощо. Шкірні крововиливи звичайно масивні. Кровоточать слизові оболонки носа, ясен. Часто бувають кровотечі з внутрішніх органів, зокрема сечостатевих, зрідка — кишкові та легеневі.
Характерною особливістю гемофілії є крововиливи у суглоби. Здебільшого ура-жаються колінні, ліктьові і гомілковостопні суглоби. При цьому вони розпухають, болять. У разі повторних крововиливів суглоби деформуються, порушується їх ру-хомість. Характерні також кровотечі з ротової порожнини, крововиливи у м'язи.
За тривалої кровотечі розвивається анемія різного ступеня. З віком прояви крово-точивості стають менш виразними.
Треба проводити загальнозміцнювальні заходи.
До харчового раціону слід включати продукти, що містять вітаміни К, С, А, О, групи В та кальцій, які підвищують згортання крові, стабілізують мембрани та регу-люють їх проникність. Це молоко, свіжий сир, яєчні жовтки, риб'ячий жир, печінка, гречані крупи, проросла пшениця, молода кропива, абрикоси, морква, обліпиха, суниці, петрушка, плоди шипшини та чорної смородини, яблука, фейхоа. Для профілактики кровотечі при гемофілії дитині дають до 100 г арахісу перед їдою.
При анемії дітям призначають суміш квіткового пилку з медом у співвідношенні 1:1. До 100 г суміші додають 1 г маточкового молочка. Приймати по 1 чайній — 1 десертній ложці натще під язик, бо у разі прийому всередину шлунковий сік інакти-вує цілющі властивості маточкового молочка.
Основним методом терапії гемофілії є переливання свіжої плазми крові. Викори-стовують також виділений з плазми донора антигемофілічний глобулін.
Прискорює згортання крові, запобігає підвищенню кровоточивості при гемофілії трава зайцегуба п'янкого: 10 г листків та квіток залити 200 мл окропу, настояти
1 год. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день. Екстракт зайцегуба (аптечний препарат) дають по 20 — 30 крапель 2 — 3 рази на день перед їдою або по 1 таблетці
2 — 3 рази на день. Після внутрішнього та зовнішнього використання препаратів зай-цегуба п'янкого зменшується кровоточивість тканин та прискорюється розсмокту-вання гематом.
При гемофілії рекомендують таку суміш:
Трава зайцегуба п'янкого — 40 г Трава деревію звичайного — 30 г Трава гірчака перцевого — 20 г Столову ложку суміші залити 250 мл окропу, настояти 1 год. Приймати по 20 — 50 мл 4 рази на день перед їдою.
У разі виникнення у хворого на гемофілію зовнішньої кровотечі або крововиливів у суглоби, під шкіру та м'які тканини (при забитті, порізах), а також для профілак-тики цих ускладнень призначають такі суміші:
1. Трава з коренями суниць лісових — 30 г
Трава деревію звичайного — 30 г
Трава споришу звичайного — 30 г
Кореневища з коренями гравілату міського — 30 г
Трава зайцегуба п'янкого — 30 г
Трава кропиви дводомної — 30 г
Листки приворотня звичайного — 30 г
Трава вероніки лікарської — 30 г
Трава чистецю лісового — 30 г
Столову ложку суміші залити 250 мл води, витримати на водяній бані 10 хв, настояти 1 год в теплому місці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Геморагічний діатез. Народні методи лікування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок