Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вітаміни, їх роль в обміні речовин, значення для росту і розвитку. Авітаміноз, гіповітамінози

Вітаміни, їх роль в обміні речовин, значення для росту і розвитку. Авітаміноз, гіповітамінози

Назва:
Вітаміни, їх роль в обміні речовин, значення для росту і розвитку. Авітаміноз, гіповітамінози
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,23 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вітаміни, їх роль в обміні речовин, значення для росту і розвитку. Авітаміноз, гіповітамінози


1. Вітаміни, їх роль в обміні речовин.
Для підтримання нормальної життєдіяльності організму крім білків, жирів, вуглеводі, мінеральних речовин і води потрібні вітаміни.
Вітаміни (від латинського vita – життя та аміни, тобто речовини, що містять аміногрупу) – біологічно активні речовини різної хімічної природи, що необхідні для забезпечення важливих фізіологічних і біологічних процесів в організмі. На добу організмові людини необхідно кілька міліграмів вітамінів, але незважаючи на невеликий вміст вітамінів в організмі, вони відіграють значну роль в обміні речовин та енергії.
До організму вітаміни надходять з продуктами харчування. В тканинах організму людини вони засвоюються, утворюючи більш складні речовини. Їх значення полягає в тому, що вони є складною частиною молекул багатьох ферментів та деяких фізіологічно активних речовин, які беруть участь в обміні речовин.
Отже, якщо вітаміни не надходять з їжею, то організм не отримує необхідних речовин, що згубно позначається на здоров’ї людини.
Як правило, під час дослідження будь-якого вітаміну його вводять піддослідним тваринам в очищеному вигляді або навпаки, вилучають його з продукту харчування і вивчають фізіологію та біохімію піддослідних організмів. Таким чином було з’ясовано роль вітамінів в обміні речовин, їх різноманітні функції. Стало відомо, що вони беруть участь у синтезі й розщепленні амінокислот, жирів, азотних основ нуклеїнових кислот, деяких гормонів, медіатора ацетилхоміну, який забезпечує передавання імпульсів у нервовій системі.
Нині відомо понад 20 вітамінів, які мають безпосереднє значення для здоров’я людини. Усі вони розподілені на дві групи: жиророзчинні (кальцифероли – віт. D, каротиноїди – провітаміни А, ретинол – віт. А, токофероли – віт. Е, філохінони – віт К) і водорозширенні (аскорбінова клелота – віт. С, біотин – віт. Н, нікотинова килоста – віт. РР, пантотенова кислота – віт В5, піридоксин – віт. В6, рибофлавіт – віт. В2, Фолієва кислота – віт В9, ціанокобаламін – віт. В12.
За нормального раціону і здорового способу життя потреба у вітамінах задовольняється природним шляхом. Проте навіть за цих умов узимку й навесні доцільно вживати додатково аскорбінову кислоту (віт. С). Тому що у разі одноманітного харчування збіднілого на натуральні рослинні продукти спостерігається порушення обміну вітамінів. Добова потреба людини у вітамінах значною мірою залежить від її віку, роду занять, маси талі, статі, загального стану здоров’я тощо.
Аскорбінова кислота (віт. С) не синтезується в організмі людини і потреба в ній задовольняється тільки з продуктами харчування. Тому в умовах голодного або напівголодного існування нестача аскорбінової кислоти найбільше позначається на здоров’ї.
Потреба людини в аскорбіновій кислоті велика –63-105 мг. на добу. Багато його міститься в перці, хріні, горобині, смородині, суницях, капусті (особливо квашеній).
А нестача тіаміну (віт. В1) призводить до захворювання бері-бері. Значна кількість (віт. В1) міститься в дріжджах (пивних), а також в органах тварин – печінці, нирках, мозку. Людина має споживати 2-3 мг цього вітаміну в день.
При відсутності в їжі ретинолу (віт. А) супроводжується змінами в шкірі й слизових оболонках. Джерелом ретинолу є тільки тваринні продукти, особливо риб’ячий жир, вершкове масло, печінка. Потреба в ретинолі становить 1-2 мг на добу.
До кальциферолів (віт. D) належить ергокальциферол (віт. D2), холекальциферол (віт. D3). Їх називають анти рахітичними, оскільки в разі їх дефіциту розвивається рахіт.
Кальцифероли містіть в жовтках яєць вершковому маслі, найбільше їх у риб’ячому жирі. Потреба в цьому вітаміні становить 2,5-125 мкг.
Вітамін В6 бере участь в обміні білків, жирів, холестерина і вуглеводів, впливає на функцію печінки. Він необхідний для освоєння організмом амінокислот і незамінних жирних кислот.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вітаміни, їх роль в обміні речовин, значення для росту і розвитку. Авітаміноз, гіповітамінози

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок