Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Нейросифіліс

Нейросифіліс

Назва:
Нейросифіліс
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,04 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
РЕФЕРАТ
на тему:
„Нейросифіліс”


НЕЙРОСІФІЛІС -симптомокомплекси, виникаючі при сифілітичній поразці нервової системи.
Етіологія і патогенез. Бліда трепонема, що проникла через гематоенцефалічеській бар'єр, викликає запальні зміни в оболонках і судинах головного і спинного мозку; при спинній сухотці домінують дегенеративні зміни в паренхімі спинного мозку. З упровадженням в лікування Пеніциліну більшість форм нейросифіліса, що колись був однієї з найчастіших причин поразки нервової системи, майже повністю зникли з повсякденної практики. Виключення складає лише гострий сифілітичний , який спостерігається у 1-2% хворих з вторинною стадією . Без пеніцилінотерапії традиційні форми нейросифіліса (менінговаськулярний , гумма головного мозку, спинна сухотка, ) виникають не менше ніж у 7% хворих .
Симптоми, течія. Поразка нервової системи спостерігається переважно у вторинному і третинному періодах . Гострий сифілітичний , виникаючий при вторинному (3-18 міс після зараження), разом із запаленням оболонок може супроводжуватися ураженням мозку і черепних нервів; у цереброспінальній рідині - лімфоцитарний плеоцитоз (100- 1000 кліток в 1 мкл), помірне підвищення білка і в половині випадків зниження рівня глюкози. У 25% хворих з вторинним виявляється плеоцитоз і підвищення білка в цереброспінальной рідині за відсутності неврологічної симптоматики (асимптомний нейросифіліс). При третинному сифилісі (через 5-10 років після зараження) може розвинутися менінговаськулярний , для якого характерні різноманітні форми хронічної поразки оболонок, речовини і судин головного і спинного мозку (цереброспінальний , ендартеріїт з тромбозом мозкових судин); у цереброспінальній рідині лімфоцитарний плеоцитоз до 100 кліток в 1 мкл, помірне підвищення білка, збільшення гамма-глобуліну, лівий (люес) тип кривої реакції Ланге. Спинна сухотка, в даний час зустрічається украй рідко. Стріляючі болі, відсутність сухожильних рефлексів на ногах, випадання глибокої чутливості в ногах і пов'язані з цим атактична хода і позитивний симптом Ромберга, тазові порушення і зіничні аномалії (синдром Аргайла Робертсона) - такі основні ознаки tabes dorsalis, виникаючої через 15-20 років після зараження. У цереброспінальній рідині у багатьох випадках помірний лімфоцитарний плеоцитоз (50-200 кліток в 1 куб. мм), невелике підвищення білка, збільшення гамма-глобуліну, що обумовлює лівий тип кривої реакції Ланге (від зубця люесу до паралітичної кривої); у частині випадків склад рідини нормальний навіть у нелікованих хворих. Випадки спинної сухотки, що зустрічаються в даний час, звичайно носять характер.
У діагностиці всіх форм нейросифіліса дуже велику рель грають серологічні тести. Слід лише пам'ятати про існування неправдоподібних відповідей не тільки при реакції Вассермана, але і при РІБТ і РИФ. Частота позитивних (серологичних) результатів в крові і цереброспінальній рідині при нейросифілісі широко варіює;
лише при прогресивному паралічі позитивна реакція Вассермана в лікворе досягає майже 100%.
Лікування проводиться по спеціальних схемах у вигляді повторних циклів. Основне значення надається Пеніциліну.
Прогноз. Хворі нейросифілісом, як відомо, добре реагують на лікування Пеніциліном. Виняток становить спинна сухотка, при якій лікування практично неефективне, але стаціонарність клінічної картини більшості сучасних випадків захворювання робить прогноз для життя у подібних хворих сприятливим.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нейросифіліс

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок