Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> “Види діалізу, штучна нирка”

“Види діалізу, штучна нирка”

Назва:
“Види діалізу, штучна нирка”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,56 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Види діалізу, штучна нирка”


ПЛАН
Вступ
1. Поняття діалізу, його значення у лікуванні
2. Гемодіаліз. Застосування штучної нирки
3. Перітонеальний діаліз
4. Трансплантація нирки
Список використаної літератури


Вступ
В останні три десятиліття діаліз і трансплантація стали ефективними методами лікування, які продовжують життя страждаючим нирковою недостатністю хворим. Підхід до лікування при гострій нирковій недостатності відрізняється від підходу до лікування при хронічній нирковій недостатності через незворотний характер останньої. Консервативна терапія або діаліз служать основними методами лікування при гострій нирковій недостатності, тоді як трансплантацію як метод лікування не слід рекомендувати хворим цієї групи.
На першому етапі лікування консервативне, але потім виникає необхідність у проведенні гемодіалізу, перитонеального діалізу або трансплантації нирки або штучної нирки. Унаслідок того що кожний з цих методів приносить лише обмежений успіх, до лікування при хронічній нирковій недостатності варто підходити з позицій переходу від одного методу лікування до іншого в залежності від ступеня його ефективності і виникнення ускладнень.
Лікування при нирковій недостатності варто починати в такий період перебігу хвороби, коли ускладнення її будуть помірними, а не тоді, коли хвороба протікає безсимптомно. Ранній початок лікування дозволить уникнути важких ускладнень уремії.
1. Поняття діалізу, його значення у лікуванні
Ранній початок діалізу особливо доцільно при лікуванні тих хворих з гострою нирковою недостатністю, у яких можна очікувати відновлення функції нирок, а також хворих із хронічною нирковою недостатністю, у яких має місце гарна імунологічна сумісність з родичем-донором, а вчасно виконана операція трансплантації нирки, цілком ймовірно, приведе до відновлення нормальної функції органу. Що стосується інших хворих, то клінічне судження про доцільність переходу від консервативного лікування до діалізу або трансплантації повинне бути засноване на ознайомленні з анамнезом і зваженим розглядом співвідношення сприятливих наслідків для хворого в результаті застосування кожного методу лікування і зв'язаного з таким лікуванням ризику. Лікування за допомогою обмеження кількості, що надходить в організм білка може продовжити час перебування хворого на консервативному лікуванні, перш ніж виникне необхідність у проведенні діалізу і трансплантації; але таке лікування варто проводити тільки в тому випадку, якщо пов'язані з ним ускладнення не зроблять негативного впливу на віддалений прогноз хвороби.
Критерії добору хворих для проведення лікування за допомогою гемодіалізу або перитонеального діалізу менш суворі, ніж для трансплантації, оскільки діаліз пов'язаний з меншим ризиком, ніж трансплантація, у літніх хворих і в хворих, які страждають згаданими вище ускладненнями консервативного лікування.
У зв'язку з високою вартістю цих програм чулися пропозиції обмежити число хворих, призначуваних на проведення діалізу і трансплантації. Такого роду рішення, які базуються на моральних і соціальних розуміннях, продовжують викликати суперечки. У більшості регіонів світу в даний час оплату вартості медичного обслуговування хворих із хронічною нирковою недостатністю бере на себе держава. При економічній підтримці державою програм проведення діалізу і трансплантації розроблені і будуть розроблятися надалі відповідні правила й інструкції, які дозволяють удосконалювати добір хворих для лікування різними методами.
2. Гемодіаліз. Застосування штучної нирки
В основі гемодіалізу лежить принцип дифузії речовин через напівпроникну мембрану (целофан, ацетатцеллюлоза, поліакрилонітрил і поліметилметакрилат) з метою виведення з крові небажаних речовин і одночасного введення в неї необхідних компонентів. Постійний струм крові по одну сторону мембрани і розчину-діалізату, що очищає — по іншу її сторону дозволяє видалити залишкові продукти обміну речовин із крові способом, дуже подібним із процесом клубочкової фільтрації. Змінюючи сполуки діалізату, спосіб взаємодії крові і діалізату (геометрію діалізатора), тип і площу поверхні діалізуючої мембрани і частоту і тривалість сеансів діалізу, можна підтримувати у відносно благополучному стані навіть тих хворих, у яких нирки зовсім не функціонують.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: “Види діалізу, штучна нирка”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок