Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Використовування ультразвука в стоматології (діагностика)

Використовування ультразвука в стоматології (діагностика)

Назва:
Використовування ультразвука в стоматології (діагностика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,55 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Використовування ультразвука в стоматології (діагностика)”


Ультразвук в стоматології
Шість років минуло з тих пір, як я висловився з приводу перспектив і практичного застосування ультразвука в стоматології в невеликій своїй замітці “” на сторінках сайту . Електронних послань було одержано у той час більш ніж достатньо. Лікарі цікавилися практично з кожного питання, зв'язаного із застосуванням ультразвука, прочиненого у вищезазначеній статті. Не приховаю, домінуючим питанням у всіх посланнях переважав в основному інтерес до можливості придбання безпосередньо “озвучених” інструментів і ультразвукової апаратури. По всьому було ясно, що на всьому пострадянському просторі мало хто мав широке уявлення про можливості і існуючі методики роботи з ультразвуковим інструментарієм, ну хіба що, і те від частини, із знайомим вже тоді багатьом отечественними інструментами для зняття зубних відкладень. Але інформаційний прогрес і ринок неухильно і стрімко набирали темп і, вже через пару років лікарі-стоматологи могли мати потрібну інформацію і дещо розширений асортимент ультразвукових інструментів. Правда, якщо бути до кінця відвертим, то в приватних бесідах з колегами навіть і на сьогоднішній день, коли заходить розмова про ширше застосування в стоматології і про можливості ультразвука, багато лікарів, хоча і по-різному, але озвучують одну і тугіше фразу – “…але він же, говорять, шкідливий…?!”
Сьогодні ж, аналізуючи ситуацію і ставлячи собі питання - що ж змінилося з того часу(?); чи багато практикуючих лікарів залучилися до "озвучених" інструментів і методів(?); і, дійсно, чим може бути небезпечний і корисний ультразвук(?) - хочеться знову повернутися до теми сущемтвующих метордік застосування і перспективного розвитку ультразвука в стоматології, оскільки зовсім жодним тільки ськейлером і ендосоником обуславліваются ультразвукові технології і методи в стоматології.
Але перш ніж почати розмову про ультразвукові технології, пропоную ознайомитися з підбіркою матеріалів відносно .
Небагато про звук і хвилю
Звукові хвилі можуть служити прикладом коливального процесу і розглядатися як окремий випадок механічних коливань і хвиль. Рухи, що повторюються, або зміни стану називають коливаннями. Всім коливанням незалежно від їх природи, будь то механічні коливання і хвилі або коливання поширювані в рідких, газових або твердих середовищах, властиві деякі загальні закономірності. Коливання розповсюджуються в середовищі у вигляді хвиль. Будь-який коливальний (хвильове) рух має свою частоту і амплітуду коливання. Хвильові коливання виникаючі в середовищі за участю зовнішньої сили змінюються по періодичному закону і мають назви - вимушених коливань. Частота вимушених коливань рівна частоті сили, що вимушує. Амплітуда ж вимушених коливань прямо пропорційна амплітуді сили, що вимушує, і має складну залежність від коефіцієнта загасання середовища і кругових частот власного і вимушеного коливань. Якщо коефіцієнт загасання і початкова фаза коливань для системи задані, то амплітуда вимушених коливань має максимальне значення при деякій певній частоті сили, що вимушує, званої резонансної, а саме явище досягнення максимальної амплітуди - називають резонансом.
У фізиці область, що досліджує пружні коливання в середовищах від найнижчих частот до гранично високих (1012 1013 Гц) носить назву - акустика. У вузькому значенні слова під акустикою розуміють вчення про звук, тобто про пружні коливання і хвилі в газах, рідини і тверді тіла, сприймані людським вухом (частоти від 16 до 20 000 Гц). Поняття - акустичний тиск (звуковий тиск) є вижним чинником при подальшому розгляді дії звукових (ультразвукових) коливань на біологічні об'єкти.
Профіль акустичної хвилі, як правило, має знакозмінний характер, причому тиск вважається позитивним, якщо ділянка середовища в даний момент часу випробовує стиснення, і негативний при розрядці. Якщо коливання можуть бути виражені математично у вигляді функції, значення якої через рівні проміжки часу повторюються, то вони називаються періодичними коливаннями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Використовування ультразвука в стоматології (діагностика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок