Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Загальна симптоматологія гінекологічних захворювань

Загальна симптоматологія гінекологічних захворювань

Назва:
Загальна симптоматологія гінекологічних захворювань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,03 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Загальна симптоматологія гінекологічних захворювань


Гінекологія (від gуnе - жінка, 1оgоs - вчення, наука) - розділ клінічної медицини, що вивчає анатомо-фізіологічні особливості жіночої статевої системи, її захворювання; розробляє методи профілактики і діагностики, терапії і відновлюючого лікування.
Основним симптомом гінекологічних захворювань є біль виникнення якого пов'язане з станом НС, особливостями інервації статевих органів та ступенем подразнення нервових рецепторів. Біль в гінекологічних хворих відрізняється великою різноманітністю за ступенем, характером локалізації, часом виникнення та інше. При опитуванні уточнюють локалізацію болю (гіпогастральна, надлобна, пахвова, попереково-крижова), характер (ниючі, переймоподібні, тягучі, давлячі), інтенсивність (сильні, помірні, слабкі), іррадіацію (в поперекову-крижову, гіпогастральну область, нижні кінцівки, ділянку зовнішніх статевих органів, прямої кишки). Інтенсивність больових відчуттів знаходиться в зв'язку з особливостями нервової системи, емоційним станом жінки, ступенем втягнення в патологічний процес нервових закінчень, розтягненням вісцеральної очеревини, обмінними порушеннями в вогнищі запалення та рядом інших факторів. В діагностиці гінекологічних захворювань велике місце має час появи болю. Біль що регулярно виникає в середині менструального циклу, може бути пов'язаний з овуляцією (овуляторний біль). Поява прогресуючого болю в другій половині циклу, що триває впродовж 1 -го, а іноді і 2-го дня менструації, характерно для ендометріозу. Із форм розповсюдження і відбивання больових відчуттів найбільше практичне значення мають іррадіація і ре перкусія. Під іррадіацією болю розуміють його розповсюдження з певного сегменту спинного мозку в сусідні сегменти, в результаті чого больові відчуття захоплюють більшу ділянку.
Важливим показником стану жіночих статевих органів є секреторна функція. У здорової жінки секрет виділяється різними органами статевої системи (маткоі труби, матка, піхва, пристінок піхви) і служить для фізіологічного зволоження слизових оболонок. При багатьох гінекологічних захворюваннях відбуваються кількісні або якісні зміни секрету. Патологічні виділення з статевих органів жінки носять назву - білі. Білі можуть бути як симптомом гінекологічного захворювання, так і проявом патологічних процесів, не пов'язаних безпосередньо з статевою системою. Важливе практичне значення має питання про встановлення джерела підвищеної секреції, що необхідно для топічної діагностики та лікування. Білі можуть бути пов'язані з патологією різних відділів статевих органів: зовнішніх статевих органів, піхви, шийки та тіла матки, маткових труб. В зв'язку з цим розрізняють вестибулярні, піхвові, шийкові, маткові та трубні білі.
Піхвові білі - найбільш розповсюджені. Підвищена секреція піхви може бути обумовлена місцевою інфекцією, глистяною інвазією (в дитячому віці), наявністю стороннього тіла в піхві, виникненням сечостатевих та кишково-статевих нориць, ексnрагенітальними захворюваннями (діабет, серцево-судинна патологія та інше). Для вивчення піхвових виділень використовують бактеріологічний (дослідження зафарбованих мазків) і культуральний (культивування піхвової мікрофлори на різних поживних середовищах) методи. На основі бактеріоскопії піхвових мазків прийнято розрізняти чотири ступені частоти піхвового вмісту.
Шийкові білі - займають друге місце по частоті (після піхвових білів). Важливе значення в походженні шиєчних білів мають запальні процеси (гострі, підгострі та хронічні цервіцити), розриви шийки матки, пухлини (рак), поліпи слизової оболонки каналу шийки матки. Шиєчні білі мають слизово-гнійний характер.
Маткові білі - можуть бути обумовлені: 1) гострими ендометритами (специфічними та неспецифічними); 2) підслизовою міомою матки; 3) поліпами слизової оболонки матки; 4) злоякісними пухлинами (рак ендометрію). Звичайно маткові білі рідкі, можуть бути з домішками гною (при ендометриті) або крові (при раку).
Трубні білі - зустрічаються порівняно рідно і являються наслідком періодичного витікання рідини, що накопичилась в матковій трубі через отвір в ній, нерідко в порівняно великій кількості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Загальна симптоматологія гінекологічних захворювань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок