Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Методологія вивчення суспільного здоров'я організація вивчення здоров'я

Методологія вивчення суспільного здоров'я організація вивчення здоров'я

Назва:
Методологія вивчення суспільного здоров'я організація вивчення здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,36 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Лекція
Методологія вивчення суспільного здоров'я організація вивчення здоров'я


У медико-соціальних дослідженнях у якості кінцевих результативних ознак використовуються показники здоров'я населення. Крім кінцевих можна використовувати проміжні результативні ознаки, до яких відносяться показники якості медичної допомоги, забезпеченості, використання ресурсів і т.д.
У залежності від повноти охоплення факторіальних і результативних ознак можна виділити чотири типи медико-соціальних дослідженні:—
вивчення впливу одного фактора на одну результативну ознаку (вплив тривалості природного вигодовування на масу дітей);—
вивчення впливу комплексу факторів на одну результативну ознаку (вплив умов життя дітей на індекс здоров'я);—
вивчення впливу одного фактора на комплекс результативних ознак (вплив тривалості природного вигодовування на фізичний розвиток);—
вивчення впливу комплексу факторів на комплекс результативних показників (вплив умов життя на фізичний розвиток).
Незалежно від типу медико-соціальних досліджень його доцільно проводити у визначеній послідовності відповідно до історично сформованих етапів, що, у свою чергу, складаються з окремих операцій.
Прийнято розрізняти наступні етапи:
I. Підготовчий (організаційний етап).
II. Етап збору медико-соціальної інформації.
III. Обробка інформації.
IV. Аналіз отриманих даних, їх літературне і графічне оформлення.
V. Розробка рекомендацій і управлінських рішень, упровадження їх у практику й оцінка ефективності.
I. Підготовчий (організаційний) этил. Підготовка дослідження починається зі складань програми. Програма — це остів, загальний контур дослідження, визначення об'єкта, обсягу й одиниці спостереження, викладу задач, уточнення понять, формулювання гіпотез, опис методів і техніки збору первинної інформації, порядку проведення спробного дослідження. Крім того, у підготовчий період складається програма розробки даних і програма аналізу отриманих результатів.
Уже на самому початку варто визначити, на рішення якої проблеми і на одержання якого результату орієнтується дане дослідження, тобто сформулювати його мета.
Ціль визначає переважну орієнтацію дослідження (прикладну чи теоретичну), від якої залежить уся логіка його проведення. Як правило, ціль медико-соціального дослідження носить не тільки теоретичний (пізнавальний), але і практичний (прикладний) характер. Метою медико-соціальних досліджень може бути вивчення різних сторін здоров'я населення, діяльності системи охорони здоров'я і т.д. Ціль повинна бути сформульована чітко і недвозначно. Вона повинна бути ясної не тільки автору, але і представникам інших спеціальностей і професій.
Назва теми повинна відповідати мети дослідження. Тема звичайно формулюється однією пропозицією. Для розкриття поставленої мети необхідно визначити задачі дослідження. Задачі формулюються відповідно до мети дослідження і можуть бути розділені на основні і не основні. Основних задач звичайно буває трохи (3—6), і вони цілком відповідають меті дослідження. Не основні — ставляться для підготовки майбутніх досліджень, рішення методичних питань, перевірки побічних гіпотез, не зв'язаних безпосередньо з даною проблемою і т.д.
Одним з важливих моментів підготовчого етапу є уточнення понять і використовуваних термінів. Це зв'язано з тим, що дуже часто дослідники й обстежувані вкладають різні змісти в те саме поняття. Щоб уникнути цього, необхідно заздалегідь ясно визначити значеннєвий зміст термінів. При цьому варто врахувати, що якщо не уточнене їхній зміст, то утрудняється і правильне формулювання задач і питань дослідження. У випадку, якщо в літературі і серед організаторів дослідження немає єдиного тлумачення використовуваних термінів і понять, необхідно умовитися, як варто трактувати в даному випадку.
Так, наприклад, ще кілька років назад під поняттям «дитяча смертність» розуміли смертність дітей до 1 року, у даний час під. цим терміном розуміють смертність дітей у віці від 0 до 15 років, а смертність дітей до 1 року одержала назву «дитяча смертність».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Методологія вивчення суспільного здоров'я організація вивчення здоров'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок