Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Парадонтит у дітей. Клініка, діагностика, лікування

Парадонтит у дітей. Клініка, діагностика, лікування

Назва:
Парадонтит у дітей. Клініка, діагностика, лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,00 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРТА
на тему:
„Парадонтит у дітей. Клініка, діагностика, лікування”
Захворювання пародонта - сьогодні одне із найпоширеніших уражень організму людини (хвороба цивілізації). За даними ВООЗ (1990р.), їх поширеність - 98%. Ранні прояви хвороб пародонта мають запальний характер і спостерігаються вже в молодому віці - від 10 до 20 років. Від гінгівіту страждають 80% дітей: найвищий рівень захворюваності зареєстровано в осіб 15-19 років (55-89%) та 35-44 років (65-98%). В осіб старших 40 років у тканинах пародонта відбуваються виражені деструктивні зміни із залученням у патологічний процес кісткової тканини, що призводить до оголення коренів зубів, їх розхитування, згодом до передчасної втрати зубів, порушення функції жування і в кінцевому підсумку до значних змін в зубо-щелепній системі.
Захворювання тканин пародонта справляють негативний вплив на організм людини в цілому, зокрема на функцію травлення, психоемоційну сферу, сприяють зниженню реактивності до дії інфекційних та інших чинників, спричиняють його сенсибілізацію й алергізацію. Тому хвороби пародонта є не тільки загальномедичною, а й соціальною проблемою.
Пародонт - це комплекс тканин, що оточують зуб, тісно пов'язаних між собою генетично, морфологічно та функціонально. До складу цього морфофункціонального комплексу входять ясна, кісткова тканина з окістям, пародонт і тканини зуба.
Ясна є складовою частиною пародонта, це слизова оболонка, що вкриває альвеолярну кістку верхньої і нижньої щелеп. У клініці розрізняють маргінальну (вільну) та альвеолярну (прикріплену) частини ясен. Маргінальна частина розташована у пришийковій ділянці зуба. Окремо в цій зоні виділяють міжзубний сосочок, в якому найчастіше розвивається запалення. Альвеолярна частина ясен покриває альвеолярну кістку і нерухомо сполучається із окістям.
1. Етіологія і патогенез захворювань пародонта у дітей.
Захворювання пародонта можуть розвиватися як під впливом місцевих, так і внаслідок взаємодії місцевих і загальних чинників на тлі зміненої реактивності організму.
За останні 25-30 років більшість зарубіжних учених дійшли висновку, що в етіології та патогенезі хвороб пародонта провідна роль належить місцевим чинникам. Сформувалася концепція, згідно з якою ротова порожнина є збалансованою біологічною системою. Порушення рівноваги між бактеріальним симбіозом та резистентністю тканин ротової порожнини сприяє розвитку хвороб пародонта.
Вважають, що ключем до вивчення етіології хвороб пародонта є три групи чинників:
1) стан та продукти обміну назубної бляшки і назубного каменю;
2) місцеві чинники ротової порожнини, здатні підсилювати чи послаблювати патогенетичний потенціал мікроорганізмів та продуктів їхнього обміну;
3) загальні чинники, що регулюють метаболізм тканин ротової порожнини і від яких залежить відповідна реакція на патогенні впливи.
Розрізняють дві основні групи назубних відкладень - немінералізовані і мінералізовані. Немінералізовані відкладення - це назубна бляшка і м'який зубний наліт (біла речовина). Мінералізовані - над'ясенний і під'ясенний назубний камінь. Утворення над'ясенного каменю відбувається на основі назубної бляшки внаслідок її мінералізації. Джерелом надходження мінеральних компонентів (кальцію, фосфору, магнію, карбонатів, мікроелементів) до над'ясенного назубного каменю є слина, а до під'ясенного - ясенна рідина.
Розвиток запального процесу в пародонті багато зарубіжних дослідників пов'язують із назубною бляшкою. В її складі виявлено велику кількість мікроорганізмів, зокрема, в 1 мг назубного нальоту їх може бути від 100 до 300 млн.
В ясенній боріздці створюються оптимальні умови для накопичення назубного нальоту. Вплив мікрофлори назубного нальоту на тканини пародонта відбувається двома фазами. У першій фазі має місце адгезія бактерій до базальної мембрани з наступною колонізацією ясенної боріздки, в другій - інвазія бактерій вглиб сполучної тканини ясен.
Бактерії, проникаючи вглиб тканин, обумовлюють ушкодження клітин, виділяють токсини, ферменти та продукти життєдіяльності: ензими, антигени, мітогени, хемотаксичний фактор та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Парадонтит у дітей. Клініка, діагностика, лікування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок