Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Кровотечі шлунково-кишкового тракту у дітей

Кровотечі шлунково-кишкового тракту у дітей

Назва:
Кровотечі шлунково-кишкового тракту у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,42 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Лекція
Кровотечі шлунково-кишкового тракту у дітей


ПЛАН ЛЕКЦІЇ.
Вступ. Актуальність проблеми кровотеч травного тракту у дітей.
Класифікація шлунково-кишкових кровотеч у дітей.
Клініка, діагностика шлунково-кишкових кровотеч залежно від їх локалізації.
Принципи невідкладної допомоги.
Ключові слова: шлунково-кишкові кровотечі, діти, діагностика, лікування.
Шлунково-кишкові кровотечі (ШКК) у дітей, як і у дорослих зустрічаються при різних інфекційних та неінфекційних захворюваннях, в основному, при патології травного тракту. ШКК діти переносять тяжче, ніж дорослі в силу менших компенсаторних механізмів у них. Актуальність проблеми ШКК зумовлена як ростом захворювань органів травлення, так і їх ускладнень, зокрема кровотеч.
В той же час єдиної класифікації ШКК немає ні у педіатрів, ні у терапевтів. Частіше у клінічній практиці користуємось класифікацією Стручкова В.І.
1. За локалізацією:
із верхніх відділів (стравохід, шлунок, дванадцятипала кишка);
із тонкої кишки (голодна, клубова);
із нижніх відділів (товста кишка).
За клінікою: активні (ті, які тривають), ті, що зупинились.
За об’ємом: масивні (профузні), малі (мінімальні).
За характером: гострі, хронічні (скриті, окультні).
За етіологією: виразкові, невиразкові.
За ступенем важкості величини крововтрати: легка, середня, тяжка крововтрата.
За частотою: первинні, рецидивуючі.
ШКК із верхніх відділів травного тракту можуть викликати декілька сотень захворювань. Найчастіші із них: дуоденальна виразка, виразка шлунку, виразка анастомозу, ерозивний гастрит, варикозне розширення вен стравоходу, синдром Маллорі-Вейса, ерозивний дуоденіт, ерозії і виразки стравоходу, судинні мальформації, захворювання тонкої кишки.
Незалежно від рівня шлунково-кишкового тракту, де виникають кровотечі, розрізняємо виразкові і невиразкові кровотечі. Невиразкові кровотечі м.б. пов’язані з локалізацією в травному тракті (туберкульоз, інвазія, геморой, ін.), або зумовлені патологічним процесом за межами шлунку і кишківника (тромбоз воротної і селезінкової вен, захворювання системи крові, отруєння, уремія, авітамінози). Сюди відносимо травми стравоходу, шлунку, печінки: забій, розриви, хімічні і термічні опіки, сторонні тіла. До невиразкових кровотеч відносимо ускладення різних діагностичних і лікувальних маніпуляцій (операції, лікування глюкокортикоїдами, антикоагулянтами).
Необхідно також виділити “несправжні” кровотечі, при яких діти зригують проковтнуту кров із носоглотки, порожнини рота, трахеї.
В характеристиці кровотеч дуже важливим моментом є визначення тяжкості кровотечі.
Легка (І ) ступінь кровотечі характеризуються зниженням числа еритроцитів до 3,0х1012, гематокритом (Ht) не менше 0,3 помірною блідістю шкірних покривів. Частота серцевих скорочень (ЧСС) перевищує вікову норму на 10-15% при нормальних показниках артеріального тиску (АТ). ОЦК зменшений на 15-20% від нормальних величин. Шоковий індекс (ШІ) 0,8-1,2.
Середня (ІІ) ступінь крововтрати характеризується зниженням числа еритроцитів до 2,5х1012, Ht до 0,2-0,25. Діти неспокійні, різка блідість, тіло покрито холодним липким потом. ЧСС перевищує вікові нормативи на 20-30%, АТ знижується на 10-15%. ШІ – 1,3-2.
Тяжкий ступінь крововтрати відповідає зниження, числа еритроцитів < 2,5х1012 , а Ht -< 0,25. Діти загальмовані, нерідко ступор, тіло покрите холодним липким потом, різка блідість шкіри і слизових. ЧСС перевищує вікову норму на 50%. АТ знижується на 30% і більше. ШІ - > 2, ОЦК знижується ? 35%.
Для визначення тяжкості стану дитини в останні роки використовують помимо названих критеріїв ШІ: Ш І = ЧСС
АТ сист.
В нормі ШІ складає 0,5-0,6. Якщо величина ШІ 0,8-1,2, то ОЦК знижується на 15-20%, при величини ШІ 1,3-2,0 ОЦК знижується на 25-30%. Тяжка ступень крововтрати характеризується зростанням ШІ понад 2 і зниженням ОЦК > 35%.
Залежно від ступеня крововтрати змінюється коагулограма дитини. При легкий ступені крововтрати концентрації фібриногену, кількість тромбоцитів, тромбіновий час, фібринолітична активність підвищені мало або знаходяться в межах нормальних величин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Кровотечі шлунково-кишкового тракту у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок