Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ранній туберкульоз

Ранній туберкульоз

Назва:
Ранній туберкульоз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,04 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Ранній туберкульоз”


Серед усіх органів і систем найчастіше уражаються туберкульозом легені. Методи обстеження хворих із захворюваннями органів дихання передбачають: клінічне обстеження хворого (скарги, анамнез, зовнішній огляд, пальпацію, перкусію, аускультацію), термометрію, рентгенологічне обстеження, дослідження харкотиння (промивних вод бронхів) на мікобактерії туберкульозу, туберкулінодіагностику (проба Манту з 2 ТО, проба Коха і ін.), клінічний аналіз крові, сечі. З додаткових методів обстеження використовують імунологічні тести, інструментальні методи дослідження (бронхоскопію, біопсію уражених структур, бронхографію). Дуже широко застосовують новітні методики обстеження, які включають в себе комп’ютерну томографію легень, комп’ютерну спірографію, електрорентгенографію та ін.
Важливе значення в діагностиці туберкульозу має правильно зібраний анамнез. Мета анамнезу – встановити причини і умови, які могли викликати хворобу або сприяти її розвитку.
Обстеження хворого проводиться за такою схемою:
1. паспортна частина;
2. скарги;
3. анамнез життя;
4анамнез хвороби;
5. . фізикальне обстеження;
6. рентгенологічне обстеження;
7. лабораторні дослідження;
8. функціональні та інструментальні дослідження;
9. туберкулінодіагностика.
В дорослих туберкульозні зміни можна спостерігати вже на початку захворювання. Ці зміни проявляються характерними симптомами (тубінтоксикаційними): підвищеною втомлюваністю, особливо в другій половині дня, зниженням апетиту, появою пітливості вдень або вночі, похудінням. Пізніше може виникати біль в ділянці лопаток, покашлювання. Однією з ранніх ознак туберкульозу є підвищення температури, особливо в вечірній час (до 37,50С – субфебрильна). Підвищення температури при легеневому туберкульозі є критерієм активності процесу. Кашель при туберкульозі легень нерідко з’являється з самого початку захворювання. Кашель спочатку може бути сухим або з незначним виділенням мокротиння. Характерними симптомами туберкульозу можуть бути також задуха, біль в грудній клітці. В деяких випадках на фоні „повного” здоров’я виникає кровохаркання, яке примушує звернутися хворого до лікаря. У частини пацієнтів захворювання починається з охриплості голосу та болю при ковтанні.
При обстеженні хворого вияснюються: історія його фізичного та розумового розвитку, трудова діяльність, матеріально-побутові умови життя, режим харчування, умови праці. Особливу увагу необхідно звернути на перенесені захворювання, шкідливі звички. Дуже велике значення для зараження туберкульозом має контакт з хворим на відкриту форму туберкульозу (бактеріовиділювачем). При наявності в анамнезі такого контакту необхідно визначити його довго тривалість та характер. У хворого на туберкульоз необхідно вияснити, коли почалося захворювання, якими симптомами проявлялося, куди звертався хворий за медичною допомогою, чим лікувався, які протитуберкульозні препарати отримував раніше.
При огляді звертають увагу на загальний стан хворого, його положення, свідомість. Об’єктивне обстеження дає можливість дослідити будову тіла, тип конструкції, стан шкіри, слизових оболонок, підшкірно-жирової клітковини, лімфатичні системи, розвитку м’язів. При огляді, особливо при первинному туберкульозі, на шкірі гомілок можна побачити вузликову еритему (пара специфічні реакції), а на слизових очей – кератокон’юнктивіти, фліктену. При обстеженні грудної клітки проводиться пальпація, перкусія та аускультація серця та легень (фізикальні методи обстеження). У хворого необхідно проводити детальне обстеження окремих частин та систем організму: голови, порожнини рота, шиї, грудної клітки, живота, кінцівок, сечостатевої системи.
Дослідження органів грудної клітки за допомогою рентгенівських променів дозволяє виявити наявність патологічних змін в легеневій тканині, коренях легень, внутрішньо грудних лімфатичних вузлах, плевральних порожнинах, органах середостіння. При систематичному рентгенологічному контролі можна прослідкувати динаміку процесу і об’єктивно оцінити результати різноманітних засобів і методів лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ранній туберкульоз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок