Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Природні препарати кальцію. Народні методи лікування

Природні препарати кальцію. Народні методи лікування

Назва:
Природні препарати кальцію. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,31 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Природні препарати кальцію. Народні методи лікування


Кальцій є життєво важливим для організму елементом, який постійно витрачається, внаслідок чого часто розвивається його дефіцит.
Солі кальцію входять до складу всіх клітин та в значній кількості постійно містяться у плазмі крові. У нормі кальцію в крові — 9 —11 мг %.
Основні запаси кальцію в організмі зосереджені у кістковій тканині. Організм людини з масою тіла 70 кг містить 1,0 кг кальцію.
В дитячому організмі, який росте, за нестачі кальцію в раціоні або поганому його засвоєнні сповільнюються процеси росту та розвитку кісток. У дітей розвивається рахіт, руйнуються головки великих суглобів, збільшуються ламкість, крихкість кісток.
Достатнє насичення організму кальцієм запобігає проникненню радіоактивного стронцію в кістки. За нестачі кальцію радіоактивний стронцій надходить у кісткову систему і опромінює кістковий мозок, що може призвести до злоякісних захворю-вань крові. Це дуже небезпечно, особливо для дітей, у яких відбувається активний ріст кісткової системи.
Кальцій бере участь в утворенні кісткової тканини, здійсненні процесу згортання крові, забезпечує нормальну нервово-м'язову збудливість, відповідає за сталість кис-лотно-основного стану організму. Кальцій зменшує інтенсивність алергічної реакції організму, ущільнює судинні стінки, знижуючи їх проникність, підвищує опірність організму до дії радіації.
За нестачі кальцію в організмі поступово наростають ознаки хронічної кальцієвої недостатності: швидка втомлюваність, відсутність концентрації уваги, алергія, крово-точивість, пародонтоз, раннє посивіння та випадіння волосся, часті захворювання ди-хальної, серцево-судинної та інших систем без очевидної причини, судоми в литкових м'язах, нервозність та агресивність.
У разі зменшення вмісту кальцію в крові до 6 —7 мг% виникають приступи тоніч-них судом.
Для підтримання нормального рівня кальцію в організмі потрібно, аби в нього надходили продукти харчування і вода з достатньою кількістю кальцію та інших елементів.
Кальцій є в багатьох продуктах. Багато легкозасвоюваних солей кальцію містять молочні продукти — молоко, сир, масло. Значна кількість його в капусті, зелені цибулі, петрушки, плодах кизилу, абрикосах, плодах калини, в моркві, топінамбурі, хроні, гречці, чорній редьці, часнику, морській капусті, листках кропиви, подорожни-ка, алое.
Кальцій, що міститься в капусті кольрабі, є матеріалом для будови скелета та зубів.
Збільшує усмоктування кальцію вітамін О, який міститься у яєчному жовтку, печінці тріски, риб'ячому жирі, вершковому маслі та утворюється в шкірі під дією ультрафіо-летових променів.
Сприяють усмоктуванню кальцію іони фосфору та магнію. Оптимальним є співвідно-шення кальцію та фосфору 1:1,5, а кальцію та магнію — 2:1. У разі порушення цього співвідношення гальмується засвоєння кальцію з круп, борошняних виробів, м'яса, риби, бобових. Засвоєнню кальцію перешкоджає також надлишок солей натрію у хар-човому раціоні.
Магній міститься в більшості харчових продуктів, але найбільше його в хлібі з борошна грубого помелу, крупах, бобових, морській капусті, зелені петрушки, кропі, кавунах, чорній смородині, халві.
На фосфор багаті молоко, сир, м'ясо, яловича печінка, риба, бобові, крупи (гречана, пшенична, вівсяна), волоські горіхи.
Корисний сік лимона з водою, бо він підгримує у кишечнику кисле середовище, в якому посилюється процес іонізації кальцію, тобто перетворення його на активну форму — розчинний лимоннокислий кальцій.
Важливо обмежити надходження з їжею жиру, тому що жирні кислоти з солями кальцію та магнію утворюють важкорозчинні сполуки, усмоктування яких через стінку кишечнику недостатнє.
Необхідно нормалізувати утворення та надходження жовчі до кишечнику (для кра-щого засвоєння жиророзчинного вітаміну О, який посилює усмоктування кальцію).
Жовчогінну дію виявляють буряки, чорна редька з соняшниковою олією.
Для посилення секреції жовчі та стимуляції жовчовиділення рекомендують таку суміш:
Суцвіття цмину піскового — 40 г;
Приймочки зі стовпчиками кукурудзи звичайної — 40 г;
Корені кульбаби лікарської — 40 г;
Трава золотушника звичайного — 20 г;
Трава перстачу гусячого — 20 г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Природні препарати кальцію. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок