Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Травматична хвороба

Травматична хвороба

Назва:
Травматична хвороба
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,33 KB
Завантажень:
515
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Внаслідок травми в організмі людини виникають як місцеві, так і загальні патологічні зміни. Ступінь цих змін залежить від тяжкості травматичних пошкоджень і загального стану організму—його реактивності і ре-зистентності. Сукупність викликаних тяжкою травмою патологічних та адаптивних процесів у організмі прояв-ляється складним симптомокомплексом, який називає-ться травматичною хворобою. Вказані процеси супро-воджують будь-яку травму, але при легких травматич-них пошкодженнях патологічні зміни незначні, і тому травматична хвороба клінічно проявляється у легкій формі або й взагалі не проявляється.
Є різні класифікації травматичної хвороби — за тяжкістю, характером, клінічними формами і наслідка-ми. З клінічної точки зору доцільно розрізняти чотири періоди травматичної хвороби: гострий, ранніх проявів наслідків травми, пізніх проявів і реабілітації.
Гострий період. Тривалість його залежить від лока-лізації і тяжкості травматичних пошкоджень, віку, за-гального стану людини, ступеня порушення гомеостазу. При легких травмах цей період може бути короткочас-ним або тривати протягом кількох годин, при тяжких — може тривати навіть кілька днів.
Як правило, тяжка травма в гострому періоді клініч-но проявляється шоком. Травматичний шок — це не окрема нозологічна форма, а лише етап тяжкої форми травматичної хвороби. Термін «шок» вказує на тяжкий, іноді критичний стан, який загрожує життю хворого.
Залежно від рівня артеріального тиску, ступеня віро-гідності крововтрати, частоти пульсу і тяжкості загаль-ного стану хворого розрізняють три ступеня травматичного шоку.
Перший ступінь — артеріальний тиск знижує-ться до 13,3/12 кПа (100/90 мм рт. ст.), пульс — до 120 за 1 хв., крововтрата — до 1 л, загальний стан хворого відносно задовільний або середньої тяжкості при цілко-вито збереженій свідомості.
Другий ступінь — загальний стан хворого тяж-кий, рівень артеріального тиску становить близько 12/9,3 кПа (90/70 мм рт. ст.), пульс— 120—140 за 1 хв., дихання дещо прискорене, свідомість збережена. Крово-втрата може досягати 1,5 л.
Третій ступінь (тяжкий)—артеріальний тиск ще більше знижується — 9,3/6,7 кПа (70/50 мм рт. ст.), пульс дуже частий і його важко підрахувати, тому що він слабкого наповнення, дихання поверхневе і приско-рене, загальний стан хворого дуже тяжкий, свідомість може ще зберігатися, але в більшості випадків затьма-рена.
При тяжкому травматичному пошкодженні і несвоє-часній повноцінній терапії шок третього ступеня перехо-дить у термінальний стан, який дехто вважає четвертим ступенем шоку. Артеріальний тиск тоді не визначається, пульс ниткоподібний, не підраховується або відсутній, дихання поверхневе і дуже часте, інколи типу Чейна — Стокса або Біота, свідомість відсутня.
В міру згасання життєво важливих функцій організ-му термінальний стан ділять на преагонію і агонію, після чого наступає клінічна смерть.
Етіопатогенетичні фактори шоку: больовий синдром, значна крововтрата, гостра дихальна недостатність, отруєння організму продуктами розпаду пошкоджених тканин і порушеного метаболізму, порушення функцій життєво важливих органів тощо.
Залежно від локалізації і тяжкості пошкодження па-тогенез і клінічна симптоматика шоку можуть форму-ватися по-різному, однак кардинальними його ознаками слід вважати гіповолемію, гіпотензію, розлади мікро-циркуляції і гіпоксичне порушення клітинного мета-болізму.
Гіпоксія може бути викликана розладами зовніш-нього дихання після травми (травма грудної клітки), порушенням кровообігу і мікроциркуляції. Артеріальна гіпоксія зумовлена крововтратою, зменшенням об'єму циркулюючої крові, внутрішньолегеневим шунтуванням венозної крові, гіповентиляцією і порушенням утилізації кисню тканинами.
Артеріальна гіпотензія під час травми може бути первинною внаслідок гострої масивної крововтрати. Тиск падає переважно при втраті 20—30 % об'єму циркулю-ючої крові. Зменшення об'єму і гіповолемія приводять до зниження венозного тиску, що зменшує приплив крові до серця, а це, в свою чергу, зменшує його разовий та хвилинний викид крові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Травматична хвороба

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок