Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Питання, які вирішуються при дослідженні крові, волосся, сперми, слини та інших виділень організму людини

Питання, які вирішуються при дослідженні крові, волосся, сперми, слини та інших виділень організму людини

Назва:
Питання, які вирішуються при дослідженні крові, волосся, сперми, слини та інших виділень організму людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,75 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Питання, які вирішуються при дослідженні крові, волосся, сперми, слини та інших виділень організму людини


При дослідженні речових доказів із підозрою на наявність на них крові перед судово-медичним експертом можуть бути поставлені такі питання:
1. Чи є кров на об'єкті, який надсилається на дослідження?
2. Кому належить кров - людині чи тварині (при потребі встановлюють, до якого виду тварин вона належить)?
3. Чи може кров (виходячи з груп крові) належати конкретній особі?
Ці питання майже завжди цікавлять слідство і незмінно постають перед експертом-біологом. З урахуванням обставин справи судово-біологічна експертиза вирішує й інші питання:
1. Кому належить кров - чоловікові чи жінці?
2. Кров належить новонародженому чи дорослій людині?
3. Яке регіональне походження крові?
4. Яка давність утворення плям крові?
5. Яка кількість рідкої крові міститься в плямі?
6. Чи не належить кров вагітній жінці або породіллі?
Крім цих питань можуть бути вирішені питання, які стосуються механізму утворення слідів крові, для уточнення факту отруєння і характеру отрути (за станом гемоглобіну) тощо.
Для вирішення питання про наявність крові в плямах використовують кілька методів дослідження. На місці події при виявленні плям, які нагадують кров, можуть застосовуватись так звані попередні, орієнтовні проби на кров - проба з перекисом водню, бензидинова проба, проба хемілюмінесценції люмінолу, які дозволяють виявити каталазні і пероксидазні властивості крові. Ці проби неспецифічні. Вони дають позитивні реакції і з іншими речовинами біологічного походження, наприклад, з соками рослин, фруктів, дріжджами, хроном. Позитивний результат цих проб дозволяє тільки запідозрити наявність крові в плямі, але не стверджує цього. Тому, якщо на місці події плям з підозрою на кров мало, то доцільно ці попередні проби не проводити, а всі об'єкти надсилати для дослідження в лабораторію.
Попереднім є і дослідження плям, які нагадують кров, в ультрафіолетових променях. Застосування цього методу дозволяє більш якісно провести огляд місця події, виявити погано розрізнювані сліди. З цією метою використовується кварцова лампа чи ультрафіолетовий освітлювач. В ультрафіолетових променях свіжі плями крові мають темно-коричневий колір і бархатистий вигляд, а старі - оранжево-червоний колір. Таке дослідження не справляє негативного впливу на сліди крові.
Доказовими методами встановлення крові, які застосовуються в лабораторії, є спектральний метод дослідження, мікрокристалічні реакції, метод флуоресцентної мікроскопії, морфологічне дослідження. Вони засновані на виявленні гемоглобіну чи його дериватів (похідних), а також формених елементів крові.
Метод абсорбційної спектроскопії базується на властивості гемоглобіну і його похідних (гемохромоген, гематопорфірин) поглинати світові хвилі конкретної довжини і утворювати спектри поглинання. Таким чином, виявлення спектра гемоглобіну чи одного з його похідних доводить наявність крові в плямі. Мікроспектральний метод виявлення крові специфічний, дуже чутливий, він дозволяє виявити кров у дуже малих кількостях.
За відсутності в лабораторії спектральних приборів (мікроспектроскопа і спектроскопа прямого бачення) користуються мікрокристалічними реакціями (реакція Тейхмана - отримання кристалів солянокислого геміну, реакція Такаями - отримання кристалів гемохромогену), позитивний результат яких є доказовим щодо присутності крові. Однак ці реакції за своєю чутливістю значно поступаються спектральному методу і тепер в лабораторіях майже не застосовуються.
Для дослідження замитих слідів і слідів крові, які піддались іншому зовнішньому впливу, застосовують метод флуоресцентної мікроскопії.
Якщо експертом установлена наявність крові в об'єкті, то слідчого, як правило, цікавить питання про те, походить ця кров від людини чи тварини, оскільки нерідко підозрювані пояснюють походження крові на їхньому одязі й предметах, які їм належать, тим, що на одяг чи ці предмети попала кров не людини, а якоїсь тварини.
Належність крові людині чи тварині (вид крові) встановлюється за допомогою реакції преципітації Чистовича-Уленгута.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Питання, які вирішуються при дослідженні крові, волосся, сперми, слини та інших виділень організму людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок