Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Розрахунок інфузійної терапії та парентерального харчування у новонароджених з перинатальною патологією

Розрахунок інфузійної терапії та парентерального харчування у новонароджених з перинатальною патологією

Назва:
Розрахунок інфузійної терапії та парентерального харчування у новонароджених з перинатальною патологією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,24 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Розрахунок інфузійної терапії та парентерального харчування у новонароджених з перинатальною патологією


Розрахунок об'єму і складу інфузійної терапії. Програма інфузійної терапії базується на оцінці стану водного балансу (нормоволемія, дегідратація, гіпергідратація), фізіологічних потреб, втрат, що продовжуються, з відрахуван-ням об'єму ентеральних надходжень з їжею.
Інший принцип розрахунку потреби новонародженої дитини в рідині – це поповнення втрат води й електролітів. У перший тиждень життя дитині необхідно стільки води, скільки вона її втрачає з діурезом, перспірацією через шкіру і легені, а також через травний тракт і у вигляді патологічних утрат. У дітей віком понад 7 днів добовий об'єм рідини повинен збільшуватися на 2 —3% для забезпечення росту. Під час розрахунку таким способом також потрібно враховувати об'єм спожитої рідини.
Після народження підвищується екскреція сечі, що зумовлює втрату позаклітинної рідини. У перші 2 —3 тиж життя в новонароджених знижена швидкість клубочкової фільтрації, що призводить до зменшення виведення натрію із сечею. Одночасно з цим спостерігається знижена швидкість канальцевої реабсорбції, що спричинює до зменшення зворотного усмоктування натрію протоках. У результаті з'являється негативний баланс рідини й електролітів в організмі. Нормальний рівень сечоутворення — 1 — 3 мл/кг/год (25 —75 мл/кг/добу). З калом новонароджений втрачає до 5 мл/кг на добу рідини.
Ще однією відмінною рисою водно-електролітного обміну новонароджених є те, що в них дуже високе виведення води через легені й шкіру. Випаровування води зі шкіри особливо значне в недоношених дітей. Невідчутні втрати з диханням удвічі нижчі, ніж через шкіру. Утрати води через легені і шкіру в здорової доношеної дитини — 20 —35 мл/кг на добу. Об'єм невідчутних втрат у новонароджених з масою тіла понад 1500 г — 40 —50 мл/кг/добу, а у дітей з масою тіла 1500 г і менш коливається від 55 до 90 мл/кг на добу. Зменшити ці втрати можна шляхом зволоження і зігрівання до термонейтрального рівня повітряно-кисневої суміші, яка подається в кювез або в апарат для ШВЛ. Крім того, обмежують випаровування зі шкіри і шапочки на голові дитини і створення екрану над тулубом і кінцівками за типом "парника". При патологічних станах у новонароджених - блюванні, діареї - утрати води збільшуються і можуть досягати 30 — 200 мл/кг на добу.
Причинами вираженої дегідратації є інфекційні діареї різної етіології, які можуть становити безпосередню загрозу життю новонародженої дитини. Іншими причинами дегідратації є найрізноманітніші стани.
Фактори, які впливають на невідчутні втрати рідини (S.Ezhuthachen, 1998)
Фактори / Зміни у втраті рідини, %
Підвищення:
Підвищення рухової активності +20
Підвищення температури +20-50
Відкритий обігрівач +50-100
Фототерапія +40-100
Інфузія ліпідів +60
Посилена конвекція +40-50
Задишка +20-30
Глибока недоношеність +50-100
Зниження:
Інтубація - 30
Інкубатори з подвійними стінками -30
Теплове покриття -30-60
Пластикове покриття -30-60
Змащування шкіри - 50
Вологість -50-100
Для проведення інфузійної терапії при дегідратації враховують величину гостро (в останню добу) виниклого дефіциту маси тіла, беручи до уваги закономірності фізіологічного зменшення. У доношених протягом 5 діб варто очікувати щоденну втрату 2 — 3% маси тіла до 10%. Недоношені першого тижня життя втрачають 2 — 3% маси тіла до максимальної 15-20%, причому найбільшу відзначають при набряках.
Причини дегідратації, не пов'язані з діареєю:
Втрати через шкіру:
Опіки, Відкриті рани, Підвищене потовиділення.
Неадекватне надходження рідини:
Утруднене вигодовування, Ураження порожнини рота, Порушення техніки вигодовування, Неправильне приготування сумішей
Інфекційні захворювання:
Сепсис, Пневмонія, Менінгіт
Поліурія:
Поліурійна фаза ГНН, Надлишкове застосування діуретиків, Недостатність мінералокортикоїдів, Цукровий діабет, Нецукровий діабет
Надлишкові втрати рідини:
Геморагії, Гіпертермія, Дренажі травного тракту, Утрати через колостому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Розрахунок інфузійної терапії та парентерального харчування у новонароджених з перинатальною патологією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок