Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Система охорони здоровґя в розвинутих країнах світу. Принципи організації медичної допомоги в економічно розвинутих країнах

Система охорони здоровґя в розвинутих країнах світу. Принципи організації медичної допомоги в економічно розвинутих країнах

Назва:
Система охорони здоровґя в розвинутих країнах світу. Принципи організації медичної допомоги в економічно розвинутих країнах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,57 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Л Е К Ц І Я
Система охорони здоровґя в розвинутих країнах світу. Принципи організації медичної допомоги в економічно розвинутих країнах


Розглядаючи проблеми охорони здоров'я в розвинутих країнах, необхідно відмітити, що існуючі системи медичного обслуговування населення цієї групи країн базуються на принципах страхування на випадок хвороби. Варіанти страхування можуть бути різними і в окремих країнах, а іноді в одній і тій же країні існують різні системи надання медичної допомоги. Але чередуючим у всіх країнах є головний фактор, який полягає в тому, що всі такі системи базуються на приватному підприємництві. В більшості країн принципи страхування несуть в собі ніби два компонента: приватний та державний. В окремих країнвх (Канада, Австралія, Нова Зеландія, Фінляндія, Норвегія). переважає державний компонент, в інших - в значній мірі приватний компонент страхування (особливо в США). Великобританія займає проміжне положення між країнами страхової та державної системи охорони здоров'я. Разом з тим більш детальний розгляд системи охорони здоров'я дозволяє класифікувати її як державну.
В Великобританії державна система охорони здоров'я існує і практично функціонує з 1948 року, коли була створена національна служба охорони здоров'я.
В 60-і роки в Швеції почала поглиблюватися тенденція, особливості якої були характерні для системи охорони здоров'я державного типу, і фактично в 70-і роки вона набула рис державного характеру.
Зрозуміло, ще державна система охорони здоров'я в Великобританії та Швеції не є високооплачуваною, але переважна більшість населення має можливість отримати медичну допомогу в системі державних служб охорони здоров'я. Система охорони здоров'я цих країн має безперечну перевагу перед іншими системами, ще існують в теперішній час в індустріально розвинутих країнах.
Деякі західні спеціалісти в галузі організації охорони здоров'я вважають, що система охорони здоров'я вважають, що система охорони здоров'я на випадок хвороби не вирішує задовільно програму забезпечення населення медико-санітарною допомогою. Розв'язати її, допомагає на їх думку, державна система охорони здоров'я.
Керівництво охороною здоров'я в розвинутих країнах здійснюється міністерствами або департаментами охорони здоров'я, котрі як правило, об'єднані з такими мствами, як соціальне забезпечення, освіта, із справ молоді та спорту та інш.
Відповідальність за систему охорони здоров'я несуть органи соціального забезпечення та заклади, соціального страхування, і в більшості випадків,програми охорони здоров'я знаходяться в розпорядженні фінансових закладів.
Кількість лікарів розвинутих странах у відношені до країн що розвиваються, порівняно висока. Показники забезпеченя лікарями в цих країнах приблизно однакові. Найнижче співвідношення кількості лікарів до чисельності населення відмічаєтьсяв Японії (15 на 10000 населення). Розподіл лікарів в кожній із розвинутих країн нерівномірний. Професійний рівень лікарів, як правило, достатньо високий. У лікарській практиці широко використовується сучасна медична технологія, що сприяє підвищенню ефективності лікарської діяльності. Робота допоміжного медичного персоналу організована раціонально.
Медична та фармаптична промисловість знаходиться під контролем приватних фірм та корпорацій, забезпечує виробництво та необхідний асортимент лікарських засобів.
В останні роки країни орієнтуються на зміцнення здоров'я населення, а не на лікування хвороб. Зокрема, планування та організація служб охорони здоров'я здійснюється враховуючи збереження здоров'я, а не його відновлення. Вважається, що вперспективі охорони здоров'я в більшій мірі повинна бути пов'язана з охороною та підтримкою здоров'я, а не лікуванням хвороб, що в кінці кінців повинно призвести до підвищенняролі профілактичної діяльності органів та закладів охорони здоров'я. Концепсія "здоров'я здорових" існує як реальна дійсність та отримує свій ровиток в системі охорони здоров'я (приклад - програма США "Здорова нація 2000року").
Охорона здоров'я країн заходу
І. Організація охорони здоров'я у Франції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Система охорони здоровґя в розвинутих країнах світу. Принципи організації медичної допомоги в економічно розвинутих країнах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок