Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Куріння

Куріння

Назва:
Куріння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,62 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ПЛАН
1. Вступ.
2. Основна частина
а) принципи діагностики та лікування тютюнової залежності;
б) розуміння залежності від нікотину;
в)діагностика залежності від нікотину;
г) лікування залежності від нікотину у клінічній кардіології;
д) загальні настанови з припинення куріння;
е) як може вплинути куріння на здатність народжувати дітей;
3. Висновок


Куріння – глобальна проблема охорони здоров’я поряд з алкоголізмом, наркоманією, токсикоманією.
Багатьом людям здається, що тютюновий дим усюди, що курить безліч людей, що вже звикли до його впливу і що наслідки куріння не очевидні. Проте коли люди дізнаються про вплив нікотину на організм, особливо про можливий розвиток онкологічних захворювань, то ця інформація здається їм страхітливою, а у когось виникає почуття безнадії. насправді ж, дана ситуація має вихід – припинити курити. І багато фактів є лише аргументами на користь цього рішення.
ПРИНЦИПИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ НІКОТИНОВОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ
Якби було можливим у розвинутих країнах переконати людей не починати курити і кількість курців перестала збільшуватися, все одно тютюн викликав би чверть із мільярда передчасних смертей в осіб, які би продовжили курити. Курін-ня забирає в середньому 9 років з очікуваної тривалості життя однієї людини. Ви-никненню епідемії, пов'язаної з вживанням тютюну, сприяє наркотична природа нікотину. Його фармакологічні властивості відіграють важливе значення у виник-ненні багатьох захворювань та формуванні ЗН.
Теперішнє розуміння проблем діагностики та лікування ЗН нагадує стан вив-чення гіпертензії та гіперхолестеринемії 30 чи 40 років тому. Лікування ЗН — клю-човий елемент превентивної кардіології, не менш важливий, ніж корекція гіпер-ліпідемії, артеріальної гіпертензії та інших факторів ризику серцево-судинних за-хворювань.
РОЗУМІННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД НІКОТИНУ
Природа залежності від нікотину невідома багатьом спеціалістам, включаючи кардіологів. Чимало лікарів не схильні розглядати вживання тютюну та ЗН як за-хворювання. Проте в Міжнародній класифікації хвороб Всесвітньої організації охо-рони здоров'я куріння класифікують як захворювання (код МКХ F 17.2).
Цікаво, що наркотична залежність від кокаїну та ЗН мають чимало подібних рис. Нікотин впливає на настрій людини та функціонування її організму, зменшує почуття голоду та прискорює процеси метаболізму. Одна або дві цигарки дозволя-ють особі, яка курить, легко керувати своїм настроєм. Важливо підкреслити, що сам нікотин не викликає раку. Останні дослідження свідчать також, що нікотин не викликає інфаркту міокарда при вживанні у формі фармацевтичного засобу. Отже, попередні застереження щодо можливої небезпеки застосування НЗТ нині вима-гають перегляду.
Повторна експозиція до нікотину викликає нейроадаптацію. Відміна нікотину супроводжується симптомами, типовими для інших видів наркотичної залежності, такими як подразливість, неспокій, труднощі зосередження, порушення виконан-ня завдань, тривога, почуття голоду, збільшення маси тіла, розлади сну, поява нестримного бажання закурити і сонливість.
ДІАГНОСТИКА ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД НІКОТИНУ
Залежність від нікотину потребує своєчасної діагностики та відповідного лікування. Особи, що курять, неоднорідні між собою, їх можна диференціювати за рівнем залежності.
Один з найважливіших діагностичних тестів — опитування Фагерстрома. Особливо важлива відповідь на питання: "Коли Ви закурюєте свою першу сигаре-ту після того, як прокинетеся?" Якщо відповідь — протягом перших 5 хвилин, то особа залежна від нікотину. Інше важливе питання: "Чи трапляється, що Ви проки-даєтеся вночі через нестримне бажання закурити?" Особи з високим рівнем ЗН, коли наявне нічне нестримне бажання закурити, що порушує сон, мають значний ризик захворювання, пов'язаного з вживанням тютюну.
Часто спостерігають безпосередній зв'язок між ЗН та здатністю або бажан-ням припинити куріння. Це важливо, тому що об'єктом освітніх заходів звичайно є особи із слабкою залежністю від тютюну, а не особи з найбільшим ризиком для здоров'я/
ЛІКУВАННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД НІКОТИНУ У КЛІНІЧНІЙ КАРДІОЛОГІЇ
Користь припинення куріння у пацієнтів з серцевими захворюваннями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Куріння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок