Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гігієна харчування ГІГІЄНА ХАРЧУВАННЯ

Гігієна харчування ГІГІЄНА ХАРЧУВАННЯ

Назва:
Гігієна харчування ГІГІЄНА ХАРЧУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,17 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат з гігієни
На тему: Гігієна харчування
ГІГІЄНА ХАРЧУВАННЯ
Основою всіх життєвих процесів організму людини є постійний обмін речовин між організмом І навколишнім середовищем. Із дов-кілля людина споживає кисень, воду і харчові продукти. Роль їжі полягає в поповненні енергії і тканинних елементів, необхідних для росту, розвитку і функціонування організму, забезпечення обмінних процесів, нормального стану здоров'я і працездатності. Саме завдя-ки харчуванню забезпечується безперервність перебігу двох проти-лежних і взаємопов'язаних процесів асиміляції і дисиміляції.
У різні історичні часи склад їжі й характер харчування зміню-вались залежно від розвитку виробничих сил суспільства, клімато-географічних умов, напрямку господарської діяльності тощо. Ха-рактер харчування населення формувався поступово залежно від економічного і культурного рівня розвитку країни з урахуванням національних звичаїв і особливостей.
Продукти харчування є рослинного і тваринного походження. Найбільш розповсюджені продукти рослинного походження: злакові й продукти їх переробки, овочі, фрукти, ягоди, гриби. До продуктів тваринного походження відносять м'ясо, рибу, яйця, молоко і мо-лочні продукти. Харчовий раціон людини складається Із харчових продуктів, які містять білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні солі І в достатній кількості воду. Поєднання харчових продуктів у раціоні повинно бути в такій кількості, щоб воно забезпечувало всі фізіологічні потреби організму.
Харчування є основною біологічною потребою людини. Уза-гальнюючи свої уявлення про роль харчування, видатний російсь-кий фізіолог І.П. Павлов зробив висновок, що їжа уособлює со-бою життєвий процес в усьому його об'ємі - від найелементарні-ших фізіологічних властивостей організму... аж до найвищих проявів людської натури".
Неправильне харчування впливає на розвиток організму, зни-жує його захисні сили, може бути причиною багатьох хвороб. В.І. Смоляр вважає, що більше ніж половина випадків передчасної смерті (до 65 років) чоловіків і жінок в Україні зумовлена хвороба-ми, у виникненні яких харчування відіграє важливу роль.
Порушення харчування вважають факторами ризику в розвит-ку захворювань серцево-судинної системи, в тому числі й атеро-склеротичного процесу. Наукові дані засвідчують зв'язок між не-правильним харчуванням, захворюваністю і смертністю від найбільш поширених хвороб, насамперед серцево-судинних, багатьох форм раку, жовчно-кам'яної хвороби, ожиріння, подагри, цукрового діа-бету. Доведено, що поширення багатьох дегенеративних захворю-вань пов'язана з надмірним споживанням калорій за рахунок про-стих вуглеводів, жирів тваринного походження та недостатнім над-ходженням вітамінів, поліненасичених жирних кислот, харчових волокон, їжа може бути також причиною і фактором передачі різних захворювань інфекційної і неінфекційної природи.
Можна виділити п'ять груп захворювань, які прямо чи опосе-редковано пов'язані з харчуванням:
1. Аліментарні захворювання, зумовлені дефіцитом або над-лишком компонентів їжі.
2. Хвороби недостатнього або надмірного харчування, що роз-виваються як ускладнення на фоні виснажливих хвороб (хірургіч-них, інфекційних, онкологічних тощо).
3. Захворювання багатофакторної природи, які часто розвива-ються на фоні генетичної схильності, наприклад атеросклероз, по-дагра, гіпертонічна хвороба, онкозахворювання тощо.
4. Захворювання, які передаються аліментарним шляхом (де-які інфекції і гельмінтози, харчові отруєння).
5. Харчова непереносимість - атипові реакції на їжу, наприк-лад харчова алергія, ідіосинкразія.
Функції їжі. їжа як перша життєва потреба людини виконує ряд функцій, найголовнішими з яких можна назвати три:
1. Енергетична - забезпечення організму енергією.
2. Пластична — відновлення і синтез клітинних компонентів замість зруйнованих внаслідок процесів дисиміляції.
3. Біорегуляторна забезпечення і регуляція обмінних про-цесів в організмі. Ця функція здійснюється завдяки білкам, вітамі-нам, мікроелементам.
Раціональне харчування ~ це харчування, яке забезпечує постійність внутрішнього середовища організму і всі його життєві прояви при різних умовах праці й побуту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Гігієна харчування ГІГІЄНА ХАРЧУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок