Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Методика дослідження носа і дихальних пазух носа

Методика дослідження носа і дихальних пазух носа

Назва:
Методика дослідження носа і дихальних пазух носа
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,83 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Методика дослідження носа і дихальних пазух носа


І етап. Підготовка до огляду
1. Посадіть хворого так, щоб джерело світла було справа від нього.
2. Сядьте навпроти досліджуваного поставивши свої ноги до столу, а його ноги назовні від ваших.
3. Джерело світла помістіть справа від пацієнта на рівні вушної раковини в 10 см від неї.
ІІ етап. Зовнішній огляд і пальпація.
4. Огляньте зовнішній ніс, місця проекції додаткових пазух носа на обличчі.
5. Пропальпуйте зовнішній ніс: вказівні пальці обох рук помістіть вздовж спинки носа і легкими масуючими рухами промацайте ділянку кореня, схилу, спинки і кінчика носа.
6. Пропальпуйте передню і нижню стінки чолових пазукх6 великі пальці обох рук помістіть на чолі над бровами і м’яко натисніть, потім пересуньте великі пальці в ділянку верхньої стінки очниці до 2 внутрішнього кута і також натисніть. Про палькуйте місця виходу перших віток трійничного нерва. В нормі пальпація стінок чолових пазух не болюча.
7. Пропальпуйте передні стінки верхньощелепних пазух: великі пальці обох рук помістіть в собачій ямці на передній поверхньоверхньощелеп-ної кістки і несильно натисніть. Пропальпуйте точки виходу других віток трійничного нерва. В нормі пальпації передньої стінки верхньої щелепної пазухи не болюча.
8. Пропальпуйте підщелепні регіонарні лімфатичні вузли і глибокі шийні підщелепні лімфатичні вузли пальпуються при дещо нахиленій голові вперед досліджуваного легкими масуючими рухами кінчиками фаланг па-льців в підщелепній ділянці в напрямі від середини нижньої щелепи глибокі шийні лімфатичні вузли пальпуються спочатку з однієї, потім з другої. Голова хворого дещо нахилена вперед. При пальпації лімфа-тичних вузлів справа, права рука лежить на тім’ї досліджуваного, а дівою рукою провадяться масуючі рухи кінчиками фаланг пальців спереді переднього край грудинноключичнососковидного м’язу. При пальпації нормальні лімфатичні вузли не пальпуються.
ІІІ етап. одягання рефлектора і направлення відображеного світла на досліджуваний орган.
9. Прикріпіть рефлектор на чолі при допомозі чолової пов’язки. отвір рефлектора помістіть навпроти свого лівого ока.
10. Рефлектор повинен бути від досліджуваного органу на відстані 25-30 см (фокусна відстань).
11. Допомогою рефлектора направте пучок відображеного світла на ніс, потім закрийте праве око, а лівим оком дивіться через отвір рефлектора і повертайте його так, щоб видми "зайчик" на носі. Відкрийте праве око і продовжуйте огляд двома очима. Періодично треба контролювати чи знаходиться зорова вісь лівого ока в центрі світлового пучка і чи витримана фокусна відстань.
ІV етап. Дослідження дихальних і нюхової функції носа.
12. Визначення дихальної функції носа проводиться спочатку однієї половини носа, а потім другої. Для цього праве крило носа притисніть до носової перегородки вказівним пальцем лівої руки, а правою рукою піднесіть невеликий кусочок вати до лівого переддвір’я і попросіть хворого зробити короткий звичайної сили вдих і видих. По відхилений витки визначається ступінь затруднення проходження повітря. Для виз-начення дихання через праву половину притисніть ліве крило носа до носової перегородки вказівним пальцем правої руки, а лівою рукою піднесіть комок вати до правого переддвер’я і також попросіть хворого зробити короткий вдих і видих. По відхиленню ватки ви повинні виріши-ти питання дихальної функції носа. Дихання носом може бути нормальним затрудненим і відсутнє.
13. Визначення нюхової функції носа проводиться почергового кожної половини носа пахучими речовинами. Для визначення нюхової функції носа справа притисніть вказівним пальцем правої руки ліве крило носа до носової перегородки, а лівою рукою візьміть флакон пахучої речовини і підне-сіть до правого переддвір"я носа, попросіть хворого зробити вдих пра-вої половини носа і визначіть запах даної речовини. Визначення нюху через ліву половину носа провадиться аналогічно тільки праве крилоноса притискаються вказівним пальцем лівої руки, а правою рукою під-носиться пахуча речовина до лівої половини носа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методика дослідження носа і дихальних пазух носа

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок