Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Експертиза непрацездатності в охороні здоров'я

Експертиза непрацездатності в охороні здоров'я

Назва:
Експертиза непрацездатності в охороні здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,16 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Лекція
Експертиза непрацездатності в охороні здоров'я


ПРЕДМЕТ І ЗАДАЧІ ЛІКАРСЬКО-ТРУДОВОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
Лікарсько-трудова експертиза - область медичних і наукових знань, що вивчає працездатність людини при наявності в нього захворювання, травми, каліцтва, анатомічного дефекту, вагітності, а також деяких інших причин, регламентованих законодавством по державному соціальному страхуванню і пренаступних соціально-профілактичні цілі (відхід за хворим членом, родини, санаторно-курортне лікування, стаціонарне протезування й ін.)
Основні задачі лікарсько-трудової експертизи*
науково обґрунтована оцінка працездатності трудящих при різних захворюваннях, травмах, каліцтвах, анатомічних дефектах;*
установлення факту тимчасової непрацездатності і звільнення від роботи в зв'язку з наявністю соціальних і медичних показань, передбачених законодавством;*
визначення характеру непрацездатності (тимчасова, стійка, повна чи часткова);*
установлення причини тимчасової чи стійкої непрацездатності для визначення розмірів посібників, пенсій і інших видів соціального забезпечення;*
раціональне працевлаштування працюючих, що не мають ознак інвалідності, але нужденних по стані здоров'я в полегшенні праці у своїй професії;*
визначення трудових рекомендацій інвалідам, що дозволяють використовувати їхню залишкову працездатність;*
вивчення причин захворюваності й інвалідності для розробки медичних, соціальних і профілактичних заході;*
визначення різних видів соціальної допомоги працюючим при тимчасовій непрацездатності й інвалідам;*
проведення соціально-трудової реабілітації.
Правильне рішення питань ЛТЕК вимагає знання визначених понять.
Під працездатністю прийнято розуміти такий стан організму, при якому сукупність фізичних і духовних можливостей дозволяє виконувати роботу визначеного обсязі і якості.
Під непрацездатністю варто розуміти стан, обумовлений хворобою, травмою, її чи наслідками іншими причинами, коли виконання професійної праці чи цілком частково, протягом обмеженого чи часу постійно, неможливо.
Непрацездатність може бути тимчасовий і стійкою.
Тимчасова непрацездатність (ТН) — стан організму людини, обумовлена захворюванням, травмою й іншими причинами, при яких порушення функцій супроводжуються неможливістю виконання професійної праці в звичайних виробничих умовах протягом визначеного проміжку часу, тобто носять оборотний характер. Установлення факту ТН є медичною дією, тому що вона спрямоване на усунення несприятливих факторів і означає початок лікування.
Розрізняють повну і часткову тимчасову непрацездатність.
Повна непрацездатність — повна неможливість виконання будь-якої праці на певний строк, що супроводжується необхідністю створення спеціального режиму і проведення лікування.
Часткова непрацездатність — тимчасова непрацездатність у відношенні своєї звичайної професійної роботи при збереженні здатності виконувати іншу роботу з іншим полегшеним чи режимом зменшеним обсягом.
Експертиза тимчасової непрацездатності виробляється в ЛПУ державної, муніципальної і приватної систем охорони здоров'я.
Стійким порушенням працездатності (інвалідністю) називається такий стан, при якому функціональні й органічні порушення, обумовлені захворюванням, чи каліцтвом анатомічним дефектом, носять стійкий чи постійний характер і перешкоджають продовженню роботи з основної професії ( чицілком частково) на тривалий чи термін постійно.
У встановленні факту стійкої непрацездатності беруть участь лікарі лікувально-профілактичних установ (виявляють ознаки інвалідності) і лікарі — експерти медико-соціальних комісій — МСЕК (установлюють факт стійкого порушення працездатності).
З приведених вище основних визначень різних видів непрацездатності випливає, що хвороба і непрацездатність не є поняттями ідентичними. При наявності хвороби людина може бути працездатним, якщо захворювання не перешкоджає виконанню професійної праці, і непрацездатним — якщо виконання роботи утруднене чи неможливо.
При визначенні працездатності необхідно враховувати як медичні, так і соціальні критерії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Експертиза непрацездатності в охороні здоров'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок