Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Характери за Теофрасгом

Характери за Теофрасгом

Назва:
Характери за Теофрасгом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,35 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РАФЕРАТ
на тему:
Характери за Теофрасгом


Поговорити з розумною людиною не тільки ціка-во, але і корисно.
Сьогодні ваш співрозмовник—Теофраст, античний філософ, що жив наприкінці IV—у першій половині III століття до н.е. Найвідоміший із творів, що принесли йому славу у віках і дійшли до нас, трактат Теофраста за назвою «Характери».
Характер — грецьке слово, походить від дієслова «дряпати, писати» (писати на камені, дереві чи міді). Спочатку воно озна-чало інструмент, яким ставили штамп чи клеймо. Потім сам відби-ток і штамп.
Поступово образ штампа став використовуватися стосовно людини. Такими, наділеними типовими рисами, і побачив свого сучасника Теофраст, що склав мозаїку з прикладів людських недоліків.
Марнослів'я
Це пристрасть до надокучливо довгих і необдуманих промов. Марнослов—от яка людина.
Сідаючи поруч з незнайомцем, він приймається розхвалюва-ти власну дружину. Потім розповідає, який сон приснився йому сьогодні вночі, потім докладно перелічує страви, що їв за обі-дом. Далі — більше. Він заводить мову про те, що люди нині стали набагато гірші за колишніх і як багато понаїхало іноземців. І якщо терпіти його марнослів'я, то він так і не залишить слухача в спокої.
Безсовісність
Це нехтування доброю славою заради ганебної користі. Без-совісна —от яка людина.
Спершу вона йде до того, кого встигла вже раз обібрати, і позичає в нього гроші. Коли йде купувати їжу, нагадує м'яс-нику, що колись зробила йому послугу. У чужий дім приходить позичити ячменю, а іноді й соломи, так ще змушує господаря все це приносити собі. У лазні може підійти до мідного казана з гарячою водою і всю воду вилити на себе, не залишивши іншим. А виходячи, сказати лазебнику: «Нічого ти з мене не одержиш!».
Безтактовність
Це невміння вибрати вдалий момент у спілкуванні, у резуль-таті чого заподіюється неприємність людям. Безтактна—от яка людина.
На зборах, коли всі вже знають і розуміють суть справи, він встає і починає розповідати все спочатку. Людину, яка тільки-но прийшла додому втомлена, він запрошує на прогулянку. Коли має виступати свідком, приходить до суду вже після закінчення справи. До зайнятої людини приходить за порадою, а до своєї коханої уривається в будинок з юрбою бражників, коли та ле-жить у лихоманці.
Скнарість
Це дріб'язкове користолюбство. Скнара — от яка людина.
Ще до закінчення місячного терміну він вимагає сплати відсотків, живучи поряд із боржником. За обідом у складчину він рахує, хто скільки випив кубків. Якщо випустить тільки його жінка мідяк, готовий відсунути все начиння, ліжка та скрині в будинку й обшарити всю підлогу. Якщо піде на ринок за покупками, то повертається, нічого не купивши. І взагалі, у таких людей іржа-віють ключі до скринь з грошима.
Брутальність
Це різкість у поведінці, що виявляється в мовленні. Грубіян— от яка людина.
На питання: «Де такий-то?», відповідає — «Залиши мене в спокої». На вітання не відповідає. Людям, які з поваги посила-ють йому подарунки до свят, говорить, що зовсім, мовляв, не має необхідності ні в яких подарунках. Не приймає вибачень, якщо перехожий ненавмисно штовхне, зачепить чи наступить йому на ногу. Спіткнувшись на вулиці об камінь, готовий і цей камінь обсипати прокльонами. Здатний зневажати навіть молит-вою до бога.
Недовірливість
Це схильність підозрювати всіх у нечесності. Недовірлива—от яка людина.
У боржників вимагає відсотки при свідках, щоб вони не мог-ли відмовитися. Свій плащ скоріше віддасть у чищення нетому сукновалу, який найкраще виконає роботу, а тому, котрий вис-тавить певного поручителя. Лежачи в постелі, запитує дружину, чи зачинила вона на великий засув двері в двір, і навіть якщо дружина підтвердить це, підхоплюється, щоб перевірити, і тільки після цього ледь засинає. Така людина постійно перераховує свої гроші.
Підлолюбство
Це пристрасть до пороку. Підлолюбець — от яка людина. Говорячи про чесних людей, скаже, що немає чесних людей у природі, усі однакові, так ще в докір поставить людині те, що вона вважається чесною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Характери за Теофрасгом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок