Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікувальні вправи для дітей грудного віку. Народні методи лікування

Лікувальні вправи для дітей грудного віку. Народні методи лікування

Назва:
Лікувальні вправи для дітей грудного віку. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,24 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Лікувальні вправи для дітей грудного віку. Народні методи лікування


Викладання дитини на живіт. Голову підняти, руки спираються на передпліччя, стегна розвести в боки. Процедуру корисно робити перед кожним годуванням, оскільки це тренує м'язи шиї та спини. Тривалість вправи визначають індивідуально (починають з 5 — 10 с).
Розгинання хребта. Дитина лежить на боці. Однією рукою притримують її ноги. Великим та вказівним пальцями другої руки легко проводять уздовж хребта знизу догори (від крижів до шиї). У відповідь дитина прогинає хребет.
Вправа для зміцнення м'язів живота. Підкладають долоні обох рук під спину дитини, підтримуючи її голову. Дають малюку спертися стопами на живіт того, хто виконує процеду-ру. Повільно підіймають руки майже до вертикального положення, потім так само повільно опускають. Слід стежити, щоб дитина не втратила опори.
Згинання та розгинання стоп. Утримують ногу дитини за гомілку. Кінчиком великого пальця швидко натискають на підошву дитини біля основи пальців. У відповідь на це под-разнення дитина згинає стопу. Потім пальцем з натиском проводять по зовнішньому краю стопи від мізинця до п'ятки. Дитина рефлекторно розгинає пальці.
Повзання. Дитину кладуть на живіт, ноги зігнуті. Розводять коліна, стопи з'єднують. Обе-режно, не торкаючись підошов, підкладають 4 пальці обох рук під тильну поверхню стоп дитини. Після цього великими пальцями одночасно торкаються підошов дитини. У відповідь дитина енергійно відштовхується, розгинаючи ноги, і просувається вперед.
"Ходіння". Дитину у вертикальному положенні підтримують під пахви обличчям або спиною до себе і дають їй торкатися твердої поверхні. Це подразнення зумовлює рефлекторні кроки. Дитину ведуть, переносячи вагу тіла то на праву, то на ліву ногу.
Струшування рук. Дитину кладуть на спину, обхоплюють кисті і легенько струшують обидві руки, трохи розводячи їх. Якщо дитина чинить опір (внаслідок підвищеного тонусу м'язів-згиначів), то це означає, що вона ще не готова до такої вправи. У такому разі роблять погладжування рук.
Похитування у позі "ембріона". Дитина лежить на спині. її руки складають на груди, підтягають зігнуті ноги до живота (розводячи коліна та з'єднавши стопи), нахиляють голову до грудей. Руки і ноги підтримують лівою рукою, а правою — голову під потилицею. У такій позі, що нагадує положення ембріона, повільно похитують дитину у різних напрямках: вперед-назад, праворуч-ліворуч, по колу (по 2 — 3 рази у кожен бік). Ця вправа сприяє розвитку нервової системи та вестибулярного апарату, тому її необхідно повторювати кілька разів на добу.
Похитування на м'ячі. Дитину кладуть животом на великий м'яч, широко розводячи її коліна. Притримують малюка в ділянці спини. Похитують м'яч у різних напрямках: вперед-назад, у різні боки та по колу. Розмах рухів повинен бути невеликим, щоб дитина втрималася на м'ячі. Вправа сприяє розслабленню та тренує вестибулярний апарат.
Поворот на живіт. Дитина лежить на спині. Вкладають вказівний палець лівої руки у ліву долоню дитини, рештою пальців обхоплюють її кисть. Правою рукою утримують обидві ноги за гомілки та, трохи розпрямляючи їх, повертають таз дитини ліворуч. Після цього малюк самостійно повертає голову та верхню частину тулуба у той самий бік. Малюка затри-мують у положенні на боці, щоб він потренував м'язи шиї, утримуючи голову. Потім виводять руку дитини трохи вперед, і дитина набуває положення лежачи на животі. Під час виконання цього складного руху працюють всі м'язи тулуба дитини.
Підведення голови і тулуба з положення на спині. Дають дитині обхопити великі пальці рук, рештою притримують її кисті і випрямляють руки дитини. Потім повільно та обережно кладуть дитину (краще на бік, щоб не забити потилицю). Вправа сприяє зміцненню м'язів передньої поверхні шиї та живота.
Повзання. Обхопивши ноги дитини у нижній частині гомілки, згинають та розгинають їх па зразок плавальних рухів жаби. Після кількох пасивних рухів притримують ноги малюка у положенні згинання з розведеними стегнами та дають йому можливість самостійно відштов-хнутися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Лікувальні вправи для дітей грудного віку. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок