Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Радіозахисні властивості рослин. Народні методи лікування

Радіозахисні властивості рослин. Народні методи лікування

Назва:
Радіозахисні властивості рослин. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,23 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Радіозахисні властивості рослин. Народні методи лікування


Останнім часом у продуктах харчування і воді значно підвищився вміст радіоактив-них речовин та важких металів.
Розпад багатьох радіоактивних елементів відбувається вкрай повільно.
Багато рослин завдяки природним якостям мають виражені радіозахисні власти-вості. В лікарських рослинах містяться біологічно активні речовини, які сповільню-ють усмоктування радіонуклідів, зв'язують та виводять їх із організму, захищають внутрішні органи від дії радіоактивних речовин.
З іншого боку, у живому організмі немає жодної тканини чи клітини, які б не зазнавали негативної дії підвищених доз радіації.
Радіонукліди впливають передусім на імунну систему і роблять організм прак-тично беззахисним. Природа подбала про їх інактивацію своїми комплексними засо-бами (пектини, інулін, сапоніни, дубильні речовини, слизи, кумарини, ферменти, гормо-ни рослинного походження тощо).
Препарати листків подорожника великого виявляють протипроменеву дію. По-лісахаридні сполуки, що містяться в них, утворюють комплекси з білками, холестери-ном, важкими металами, у тому числі й радіоактивними елементами — стронцієм, цезієм, ураном тощо, сприяють виведенню їх із організму та детоксикації. Для відвару беруть 30 г листків, заливають 300 мл дистильованої води, витримують 30 хв на водяній бані, проціджують, віджимають та додають 0,25 г аскорбінової кислоти. П'ють до 150 мл уранці та перед сном. Доза залежить від віку дитини.
Особливого значення надають пектинам з огляду на здатність їх зв'язувати в кишечнику радіонукліди та солі важких металів з подальшим утворенням нерозчин-них комплексів, які не всмоктуються, а виводяться з організму. Захисна дія пектинів зумовлюється й тим, що вони поліпшують перистальтику кишок, сприяючи швидко-му виведенню важких металів з випорожненнями. Пектини зв'язують радіоактивний стронцій, зменшуючи його всмоктування та відкладання у кістках скелета. Радіоак-тивний стронцій в органах травлення зв'язують пектини, що містяться в плодах айви, буряках, шкоринках апельсинів.
Зменшують усмоктування радіоактивного стронцію альгінова кислота та її солі, а морська капуста (ламінарія) знижує нагромадження стронцію понад удвічі. Ламіна-рію приймають по 1—2 чайні ложки щоденно в будь-якому вигляді (порошок, кон-сервована, свіжа).
Цезій-137 зв'язують пектини, що містяться в яблуках, буряках, цитрусових. Найбагатші на пектини буряки столові, редька, морква, гарбузи, солодкий перець, баклажа-ни, редис, яблука, абрикоси, айва, груші, сливи, вишні, цитрусові. Високий вміст пектинів мають також фруктові та овочеві соки з м'якушем (яблучний, морквяний, айвовий, журавлиновий, полуничний, суничний, персиковий, томатний, сік з плодів шовковиці), фруктові пюре, киселі тощо.
Основною сировиною для виробництва пектину є буряковий жом та яблучні вичав-ки. Оптимальна добова доза пектину для дітей становить 1—2 г. Токсична доза не встановлена.
Під час отруєння організму радіонуклідами та солями важких металів рекомен-дують відвар цукрових буряків. Буряки треба порізати, залити водою у співвідно-шенні 1:1, варити на малому вогні 2 — 3 год, настояти ніч. Уранці процідити і додати сушені плоди яблук, груш, калини, горобини звичайної, бузини та смородини чорної, кип'ятити 10—15 хв на малому вогні, настояти 4 год. До узвару додати кілька ложок сироватки для поліпшення екстракції пектинів. Узвар вживати по 30—100 мл 2 — 3 рази на день за 1,5 год до їди.
В умовах підвищеної радіації особливого значення набуває раціональне харчу-вання. У їжі повинна бути достатня кількість білків, жирів та вуглеводів.
Високий вміст білка в раціоні сприяє виділенню цезію-137, поліпшує процеси іму-ногенезу. Особливо важливо забезпечити оптимальною кількістю білків дітей, які над-то чутливі до іонізуючої радіації.
Повноцінні білки містять м'ясо та риба. М'ясо і, особливо, прісноводну рибу перед варінням треба вимочити у воді протягом 2 год, потім порізати її невеликими порці-ями і варити без солі при слабкому кипінні 10 хв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Радіозахисні властивості рослин. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок