Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Філовіруси – загадка XX століття

Філовіруси – загадка XX століття

Назва:
Філовіруси – загадка XX століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,85 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
Філовіруси – загадка XX століття


Філовіруси були відкриті вже в ті часи, коли людство мало в своєму арсеналі вакцини проти головних інфекційних захворювань: віспи, поліомієліту і кіру. Тоді здавалося, що наступаюча ера антибіотиків і вакцин вже в найближчому майбутньому не залишить на своєму шляху жодного шкідливого для людини мікроба. Проте перші несподівані спалахи в 1967 році хвороби Марбурга і в 1976 році хвороби Ебола були повчальним уроком ученим і лікарям. До цих пір ці віруси багато в чому є загадкою природи: невідомий їх природний резервуар, невідомі причини спалахів цих захворювань, унікальні структура їх віріонів і картина хвороб, що викликаються ними. Нарешті, вельми скромні успіхи в розробці вакцин і методів лікування хвороб, що викликаються ними, не дивлячись на інтенсивне більш ніж двадцятирічне їх вивчення.
Це сімейство вірусів, що вражають людину і мавп, отримало назву від латинського слова "filamentous" - довгий, протяжний у зв'язку з унікальною для вірусів людини формою їх віріонів у вигляді довгих циліндрових паличок.
Сімейство в даний час збираються розділити на два види: Эбола-віруси і Марбург-віруси. Віруси Марбурга і Ебола – одні з самих патогенних і смертоносних для людини. Смертність при захворюванні вірусом Марбурга досягає 25-30% від числа хворих, а при захворюванні вірусом Ебола - до 80-90%. Вірус Рестона, що викликає при зараженні загибель у переважного числа макак, для людини, очевидно, безпечний. Лише вірус сказу, далекий родич філовірусов, перевершує їх по смертності, що досягає в цьому випадку практично 100% при попаданні в кров і відмові або неможливості терміново ввести вакцину.
ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ ТА ВИПАДКИ ЗАХВОРЮВАНЬ
На мал. 1 схематично зображена карта Центральної Африки з позначенням місць основних спалахів захворювань, викликаних філовірусами. Слід зазначити, що цей район Африки взагалі знаменитий і іншими унікальними інфекційними захворюваннями, такими, як вірусна лихоманка Ласса, жовта лихоманка і лихоманка долини Ріфт. Нарешті, саме тут найбільш висока та, що зустрічається серед населення вірусу ВІЧ-1, який є основною причиною СНІДу, синдрому придбаного імунодефіциту. На карті показана так звана автострада Кіншаса, у якої є друга назва, - дорога Сніду, тому що в крові у більшості повій, що "годуються" на дорозі, виявляється цей вірус. Крім того, в деяких країнах регіону до 9% населення (майже кожен десятий) інфіковано цим вірусом.
Рис. 1 Карта Центральної Африки з позначенням місць основних спалахів захворювання філовірусами. Вказана область Африки багата екзотичними захворюваннями.
Вірус Марбург. У 1967 році практично одночасно в Марбурге і Франкфурті (Німеччина), а також в Югославії захворіли працівники фармацевтичних заводів, зайняті в процедурі огорожі нирок від експортованих з Африки (з Уганди, район озера Вікторія, див. рис.1) мавп виду Cercopithecus aethiops (культура кліток нирок до цих пір використовується в деяких країнах для виробництва вакцин, в основному проти поліомієліту). Хвороба проходила у вигляді геморагічної лихоманки, причому захворіла і частина медичного персоналу, що брав участь в лікуванні хворих. Всього захворіла 31 людина, з них семеро померли. Шляхом пасивування проб крові хворих на культурах кліток і тварин (морських свинках) був виділений збудник вірусної природи, який не був антигенний близький жодному з відомих вірусів. Цей вірус отримав назву Марбург на честь міста в Німеччині, де він був вперше виявлений.
Наступний випадок хвороби відбувся в 1975 році в Зімбабве: захворів і через 12 днів помер мандрівник. Від нього заразилися його супутниця і медсестра, обидві вони вижили. Потім випадки захворювань були відмічені в 1980 і 1987 роках в Кенії (троє хворих, двоє померли), причому зараження у всіх цих випадках, судячи з усього, відбулося біля гори Елгон (див. мал. 1), недалеко від місця вилову мавп, які з'явилися джерелом захворювання в Німеччині і Югославії в 1967 році. Ні у одному з випадків, що відбулися в Африці, не вдалося виявити джерело зараження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Філовіруси – загадка XX століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок