Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Структура та організація роботи дитячих лікувально-профілактичних установ. контроль за станом здоров’я дітей. основні нормативні документи

Структура та організація роботи дитячих лікувально-профілактичних установ. контроль за станом здоров’я дітей. основні нормативні документи

Назва:
Структура та організація роботи дитячих лікувально-профілактичних установ. контроль за станом здоров’я дітей. основні нормативні документи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,04 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Лекція
Структура та організація роботи дитячих лікувально-профілактичних установ. контроль за станом здоров’я дітей. основні нормативні документи


МЕТА: ознайомити лікарів за спеціальністю “Загальна практика-сімейна медицина” з основними демографічними показниками, а також впливом соціальних та біологічних факторів на стан здоров’я дитини. Дати принципи організації лікувально-профілактичної допомоги дітям.
ПЛАН ЛЕКЦІЇ.
Основні демографічні показники в медичному та соціальному аспекті.
Вплив соціальних та біологічних факторів на стан здоров’я дитини.
3. Основні компоненти, що визначають соціальне здоров’я людини:
спосіб життя;
вплив навколишнього середовища;
генетична компонента;
групи соціально-медичного ризику;
доступність кваліфікованої медичної допомоги населенню.
Основні принципи організації медичної допомоги дітям.
Ключові слова: демографія, діти, здоров’я, народжуваність, смертність, навколишнє середовище.
Найактуальнішою проблемою соціальної медицини і органів охорони здоров’я (ООЗ), як і медичної науки, є зміцнення здоров’я населення – найціннішого багатства суспільства.
Здоров’я населення, в т.ч. демографічні процеси перебувають у великій залежності від рівня і структури економіки, яка відіграє головну роль у формуванні екологічної ситуації та обумовлює динаміку соціально-гігієнічних показників. Вивченням закономірностей народонаселення займається демографія. Демографія – це наука про населення (походить від грецьких слів – «демос» – народ і «грефе» – описувати).
Слід відзначити, що на сьогодняшній день немає ще єдиної думки про предмет демографії. Одні вважають, що демографія – самостійна наука, інші – що вона є частиною статистики населення, треті поділяють демографію на різні галузі, в т.ч. і медичну. Такі розбіжності в поглядах в певній мірі пояснюються багатограністю демографії, необхідністю враховувати демогра-фічні дані в різних галузях народного господарства.
Демографія, або статистика населення, наука, яка вивчає закономірності, що визначають її чисельність, структуру, механічний та природний рух та процеси відтворення. В зв’язку з цим демографія поділяється на два розділи:
Статистику населення.
Динаміку населення.
Статистика населення вивчає чисельність населення і склад його за віком, статтю, соціальним положенням, професією, рідною мовою, національністю, місцем проживання, рівнем освіти та інших ознаках.
В залежності від питомої ваги населення розрізняють такі типи складу населення різних вікових груп: прогресивний, стабільний, регресивний.
Прогресивний віковий склад такий, коли на вікові групи від 0 до 14 р. припадає 30%, від 15 до 49 р. – 50% і на людей понад 50 років – 20% випадків.
Стабільний тип, при якому на осіб у віці 50 років і більше і осіб віком від 0 до 14 років припадає приблизно по 25% випадків всього населення, що має місце в багатьох економічно сильно розвинутих країнах.
Регресивний тип, коли населення віком від 0 до 14 років складає 20%, 50 років і старше – 30% всього населення (Франція, Англія, Бельгія, а за останні роки і Україна).
В залежності від його характеру розрізняють механічний і природний рух населення.
Механічний рух населення, або міграція – це переміщення його окремих груп як в межах однієї країни, так і між окремими державами. Переміщення населення у середині країни – внутрішня міграція є немінучою властивістю життя кожної держави.
Важливе значення мають такі види руху як еміграція – виїзд на постійне місце проживання в інші країни, імміграція – в’їзд з іншої країни.
У перші 10-річчя ХХ століття спостерігалось зростання загальної чисельності населення України. Кількість українців протягом досліджуваль-ного періоду перевищувала 70%. Але внаслідок проведення реакційної національної політики в умовах тоталітарного режиму призвело до різкого зменшення питомої ваги українців і україномовного населення, особливо в південних і східних регіонах України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Структура та організація роботи дитячих лікувально-профілактичних установ. контроль за станом здоров’я дітей. основні нормативні документи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок