Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Дизентерія

Дизентерія

Назва:
Дизентерія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,93 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Дизентерія”


ПЛАН
Вступ
1. Етіологія та епідеміологія
2. Клінічна картина
3. Клініка дизентерії середньої тяжкості (викликана бактерією Флекснера)
4. Клініка дизентерії у дітей раннього віку
5. Діагноз, лікування та профілактика
Список використаної літератури


Вступ
Дизентерія — інфекційна хвороба людини із запаленням дистального відділу товстої кишки, яка супроводжується явищами інтоксикації та проносом. Збудниками є шигели: 1) Sh. dysenteriae (Григор'єва-Шига, Штуцера-Шмітца, Ларджа-Сакса); 2) Sh. flexneri; 3) Sh. boydii; 4) Sh. sonnei.
Розрізняють гостру і хронічну дизентерію.У творах стародавніх лікарів, які дійшли до нас, описано гострі шлунково-кишкові захворювання людини, що нагаду-ють дизентерію. Вже в XVII ст. дизентерія дістала досить чітку клінічну характеристику. В першій половині минулого століття лікарі були добре ознайомлені з клінічним перебігом 1 патологічною анатомією «кривавого поносу», проте тільки в кінці XIX ст. (після відкриття бактеріологічних збудників хвороби), вона була чітко розмежована М. С. Соловйовим (Томськ) від подібного до неї захворювання — амебіазу. Збудника — дизентерійну бак-терію— вперше описав у 1898 р. О. В. Григор єв, а більш докладно — а 1898 р. японський дослідник К- Шига, який вивчив ряд важливих біоло-гічних -властивостей цих мікробів. Пізніш було описано й інші види збудника. До 1940 р. для лікування дизентерії, збудників якої тоді ще відносили до токсигениих видів бактерій, крім симптоматичних засобів, широко за-стосовувалась антитоксична сироватка. Потім цей засіб витіснили суль-фаніламідні препарати, а тепер широко використовуються синтоміцин, лево-міцетин, стрептоміцин, біоміцин та інші антибіотики.
1. Етіологія та епідеміологія
Дизентерію можуть викликати різноманітні види дизентерійних бактерій. До збудників дизентерії належать, зо-крема, бактерії Григор'єва—Шига, Флекснера, Зонне, Ньюкестл та деякі інші. Всі представники цієї групи бактерій за морфоло-гічними ознаками — це палички до 3 ц, завдовжки, з заокругле-ними кінцями; вони нерухливі, грамнегативні, Бактерії виду Григор'єва—Шига мають здатність утворювати сильний екзо-токсин. Тепер збудниками хвороби найчастіше є бактерії Флекс-нера (кількох серотипів) і Зонне, іноді хворобу викликають бак-терії Ньюкестл, тоді як бактерії Григор'єва—Шига майже ніколи не виділяються з випорожнень хворих на дизентерію.
Дизентерійні бактерії досить чутливі до дії низьких і висо-ких температур, до впливу різних дезинфікуючих речовин (10% прояснений розчин хлорного вапна, 2% розчин хлораміну, 3% розчин лізолу та ін.). В зовнішньому середовищі (випорож-нення або білизна, забруднена калом) дизентерійні бактерії мо-жуть зберігати життєздатність протягом тривалого часу при тем-пературі 18—25° С. У зовнішньому середовищі при високій температурі повітря під дією прямого сонячного світла і при ви-сиханні дизентерійні бактерії швидко гинуть. У вологому грунті, у вигрібних ямах при температурі 5—15° С вони можуть збері-гатися до 1,5—2 місяців. У молоці й молочних продуктах, на поверхні плодів, ягід і овочів бактерії дизентерії зберігають життєздатність до 2 тижнів. Протягом того самого часу вони залишаються живими на поверхні паперових і металевих гро-шей, забруднених фекаліями. Нагрівання до 60° С, а також дія 1 % розчину карболової кислоти вбиває бактерії дизентерії за 25—30 хвилин.
Завдяки ферментативній активності дизентерійні бактерії розкладають моноцукри, що використовуються для лабораторної діагностики. Вони можуть набувати лікарської стійкості, на штучних живильних середовищах — бактоагарі Ж — середовищі Плоскирєва — добре культивуються. Тепер доведено широку біологічну мінливість збудників дизентерії — утворення атипо-вих кулястих Ь-форм і фільтрівних форм бактерій.
В природних умовах джерелами інфекції є люди, хворі на гостру або хронічну дизентерію, а також бактеріоносії. Носійність інфекції, як правило, поєднується з хронічним дизентерійним процесом, який час від часу дає рециди-ви.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Дизентерія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок