Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Методи дослідження гортані

Методи дослідження гортані

Назва:
Методи дослідження гортані
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,42 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Методи дослідження гортані


І етап. Підготовка до огляду.
І. Посадіть досліджуваного так, щоб джерело світла було оправа від нього.
2.Сядьте напроти досліджуваного, поставивши свої ноги до столу, а його ноги назовні від ваших.
3,Джерело світла розмістіть оправа від пацієнта на рівні вушної раковини І на відстані 10 см від неї,
ІІ етап. Зовнішній огляд і пальпація.
4.Огляньте шию, конфігурацію гортані.
5.Пропальпуйте гортань, її хрящі: перстонеподібний, щитовидний, визначіть хрустіння хрящів гортані. В нормі гортань не болюча, пасивно рухома латерально.
6. Пропальпуйте регіонарні лімфатичні вузли гортані: підщелепні, глибокі шийні, задні шийні, в на- і підключичних ямках, паратрахеаальні, передяарит геальні і передтрахеальні.
7.Підщелепні лімфатичні вузли пальпуються при нахиленій дещо голові
пацієнта кінчикали фаланг пальців легкими ковзаючими разом з шкірою і підшкірною клітковиною рухами. Пальпація проводиться в підщелепній ді-лянці в напрямі від середини до краю нижньої щелепи. Глибокі шийні лімфатичні вузли пальпуються спочатку з однієї сторони потім з другої. Голова хворого дещо нахилена вперед. При пальпації лім-фатичних вузлів справа-права рука лікаря лежить на тім’ї пацієнта, а лівою рукою проводиться пальпація, під переднім краєм грудинноключична сосковидного м’язу. При пальпації лімфатичних зліва-ліва рука лежить і на тім’ї, а правою проводиться пальпація. Задні шийні лімфатичні вузли (пальпуються двома руками зразу з двох сторін під заднім краєм грудин-ноключичнососковидкого м’язу кінчиками фаланг пальців зверху вниз і спереду назад. Передларенгальні лімфатичні вузли пальпуються кінчикам фаланг пальців рухами зверху вниз і горизонтально в ділянці бокових відділів гортані.
Передтрахеальні лімфатичні вузли пальпуються до переду і збоку від трахеї в надгрудийній ямці легкими руками фаданг пальців зверху вниз.
Лімфатичні вузли в над- і підключичних ямках пальпуються спочатку з однієї сторони, а потім з другої. При пальпації лімфатичних вузлів справа-права рука лікаря лежить на тім" І пацієнта, а лівою рукою про-водиться пальпація в над- і підключичних ямках, при пальпації лімфатич-них вузлів зліва, ліва рука лікаря на тім’ї пацієнта, а правою прово-диться пальпація.
В нормі лімфатичні вузли не пальпуються.
III етап. Одягання рефлектора і направлення відображеного світла на обстежуваний орган.
7.Прикріпіть на чолі при допомозі пов’язки рефлектор. Отвір рефлекторі розмістіть навпроти свого лівого ока.
8. Рефлектор повинен бути віддалений від обстежуваного органу на від-стані 25-30 см/фокусна відстань/, а від ока - на 0,5- 1см.
9. 3а допомогою рефлектора направте пучок відображеного світла на гу-би пацієнта. Потім закрийте праве око, а лівим дивіться через отвір рефлектора і наведіть зайчик так, щоб ви могли його бачити на обличчя пацієнта. Потім відкрийте праве око. Проводъте огляд двома очима. Періо-дично треба перевіряти чи знаходиться зорова вісь лівого ока в цен-трі світлового пучка рефлектора/при закритті правого ока видно "зай-чик (2 перевіряти чи правильно витримана Фокусна відстань по якості "зайчика .
ІУ етап. Непряма ларингоскопія.
10. Візьміть гортанне дзеркало, прикріпіть його ручку, підігрійте в гарячій воді протягом 2-3 сек до 10-45, протріть серветкою. Ступінь нагрівання дзеркала визначається прикладанням дзеркала до тильної поверхні кисті»
11.Попросіть хворого відкрити рот, висунути язик і дихати ротом.
12.Обгорніть кінчик язика зверху і знизу марлевою серветкою, візьміть його пальцями лівої руки так, щоб великий палець розміщався на верхній поверхні язика, середній палець на нижній поверхні язика, а вказівний палець на верхній губі. Дещо потягніть язик на себе 1 донизу.
13. Гортанне дзеркало візьміть за кінець ручки в праву руку /як ручку для писання/, введіть в порожнину рота площиною паралельно площи-ні язика, не торкаючись кореня язика і задньої стінки глотки до м’якого піднебіння. Дзеркальна поверхня повинна бути обернена донизу. Дійшовши до м’якого піднебіння, припідніміть пильною сторо-ною дзеркала язичок і поставте площину дзеркала під кутом 45 до серединної вісі глотки, при потребі можна дещо припідняти м’яке піднебіння доверху і до заду і "зайчик" від peфлектора точно направити на дзеркало і цей час попросіть хворого промовити протяжним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Методи дослідження гортані

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок